dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Dětská PrahaPražský sport

Pátý ročník Pražského triatlonu

Již pátý ročník amatérského silničního triatlonového závodu se koná v neděli 24. července v Horních Počernicích. Cyklistická část závodu povede opět po uzavřené pozemní komunikaci stejnou trasou jako v předchozích čtyřech ročnících.

Pražský triatlon je součástí bodované série H-Triatlon TOUR 2016, jejíž hlavní cenou je letenka na havajského Ironmana.

Pro vítězku a vítěze bodované série jsou připraveny dva LCD televizory.

Závodníci se mohou těšit na profesionálně připravenou závodní trať, zázemí a start závodu je umístěn u rybníku Eliška v ulici K Hrázi. Cyklistická část bude bez automobilů na stejné trase jako v předchozích letech. Pražského triatlonu se letos zúčastní řada známých osobností, jako je sportovní redaktor Stanislav Bartůšek, skvělí čeští triatlonisté Tomáš Mika, Ondřej Teplý a Josef Pavlík nebo výborný český herec Petr Čtvrtníček.

Pro všechny účastníky závodu je připraven kompletní profesionální servis, který je zahrnut v ceně startovného. To činí 600 – 1700 korun v závislosti na rychlosti registrace a výběru náročnosti tratě. Děti do 15 let mají startovné od 11. 7. za symbolických 60 korun.

Chybět nebudou ani oblíbené doprovodné aktivity. Na své si přijdou všechny věkové kategorie – na místě bude živá hudba, ukázky první pomoci a hasičské techniky, děti se mohou zabavit na skákacím hradu, přetahovat se lanem, nechat si malovat na obličej a dospělí si mohou vyzkoušet pohled na svět přes alkobrýle.

Jednou z novinek pro letošní rok je informační hodinka „Jak na to“ pod vedením triatletky Veroniky Mikové, který poskytne rady a porady nejen pro začínající triatlonisty.

Harmonogram závodu:
8:00        Otevření startovní kanceláře
9:20        Start závodu dětí do 3 let        běh 300 m
9:30        Start závodu dětí 4–6 let        běh 300 m + kolo 300 m
9:45        Start závodu dětí 7–11 let        běh 1 km + kolo 1 km
10:00      Start závodu dětí 12–15 let        plavání 100m, běh 2 km, kolo 2 km
10:30      Start SPORT (muži, ženy, týmy)        750 m plavání, 40 km kolo, 10 km běh
10:45      Start KLASIK (muži, ženy)        375 m plavání, 20 km kolo, 5 km běh
11: 00     Start HOBBY (dorostenci, muži, ženy)    200 m plavání, 10 km kolo, 2,5 km běh
12:45 – 13:30    Oběd pro všechny závodníky
14:00        Slavnostní vyhlášení výsledků, tombola
14:30        Zakončení akce


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru