dnes
Pondělí - skorojasno
22°C
zítra
Úterý - polojasno
21°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
24°C
Pátý ročník Bramborobraní v Modřanech se vydařil, radnice Prahy 12 chce pořádat více podobných akcí
Bavili děti i dospělí. Zručnost si v jedné ze soutěží vyzkoušel i starosta Prahy 12 Jan Adamec (vpravo). Foto: P12

Pátý ročník Bramborobraní v Modřanech se vydařil, radnice Prahy 12 chce pořádat více podobných akcí

V neděli odpoledne pořádala Praha 12 v areálu Viničního domku v Modřanech Bramborobraní. Tradiční podzimní akci přálo počasí, pro návštěvníky všech věkových kategorií byl připraven zajímavý program.

Už pátý ročník Bramborobraní zahájili krátce po 14. hodině 1. místostarosta Vojtěch Kos a radní Pavel Ehrlich.

Připraveny byly soutěže, tvořivé díly a stanoviště pro děti. Zájemci mohly vyrábět a zdobit podzimní věnce za použití přírodních materiálů, vlněné barevné bambule, záložky do knihy s dekorem vytvořeným bramborovými tiskátky, nebo skákat v pytlích.

Připravena byla i výstava drobného domácího zvířectva vědomostní kvíz a soutěže s bramborami. Nechyběla živá hudební vystoupení a také nabídka bramborových jídel, například bramboračka, bramboráky a bramborová kaše s uzeným masem.

Na akci se prezentovala i nezisková nestátní organizace Modrý klíč, která poskytuje dětem i dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením sociální služby.

Bramborobraní Prahy 12, Viniční domek, 6. 10. 2019

„Bramborobraní je příležitost nejen pro lidi z Prahy 12 potkat se na podzim a užít si zábavu. Chceme to na dvanáctce oživit, letos ještě vymyslíme nějakou akci s dýněmi. Příští rok už hodláme mít pravidelný kalendář, kdy budeme mít sadu akcí, aby každý týden byla ve Viničním domku nějaká zábava,“ sdělil 1. místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos.

„Na začátku tohoto volebního období jsme upravili program Viničního domku a zpřístupnili jsme ho o víkendech pro veřejnost. Byla by totiž škoda, aby taková krásná stavba ležela ladem. Akce, na kterých se mohou lidé setkávat a bavit, jsou velmi důležité, protože dnešní doba a její životní styl lidi spíše odcizuje,“ uvedl radní dvanácté městské části Pavel Ehrlich. „Budeme vymýšlet další akce tohoto typu,“ dodal.


Pražská zoo nevyčerpala denní návštěvnický limit

Včera v 17:05

Zatímco včera Zoo Praha dosáhla denního limitu návštěvníků už ve 13 hodin, dnes kvůli špatnému počasí byl o návštěvu zahrady podstatně menší zájem, takže se dostalo na všechny zájemce. V 17 hodin, jen 60 minut před zavírací dobou, hlásila zoo návštěvnost necelých 2500 lidí. Povolený limit je...

Zdravotníci, hasiči i policisté mají v červnu vstup do Zoo Praha za korunu

Včera ve 12:56

Od 1. do 30. června budou mít příslušníci Integrovaného záchranného systému a pracovníci ve zdravotnictví vstup do pražské zoologické zahrady za jednu korunu. Zahrada jim chce tímto způsobem poděkovat za nasazení v boji proti epidemii koronaviru.

Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

27. května 2020 v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Další články
Nahoru