Dnes Pátek - zatazeno 10°C
Zítra Sobota - zatazeno 4°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pátý ročník Bramborobraní v Modřanech se vydařil, radnice Prahy 12 chce pořádat více podobných akcí
Bavili děti i dospělí. Zručnost si v jedné ze soutěží vyzkoušel i starosta Prahy 12 Jan Adamec (vpravo). Foto: P12

Pátý ročník Bramborobraní v Modřanech se vydařil, radnice Prahy 12 chce pořádat více podobných akcí

V neděli odpoledne pořádala Praha 12 v areálu Viničního domku v Modřanech Bramborobraní. Tradiční podzimní akci přálo počasí, pro návštěvníky všech věkových kategorií byl připraven zajímavý program.

Už pátý ročník Bramborobraní zahájili krátce po 14. hodině 1. místostarosta Vojtěch Kos a radní Pavel Ehrlich.

Připraveny byly soutěže, tvořivé díly a stanoviště pro děti. Zájemci mohly vyrábět a zdobit podzimní věnce za použití přírodních materiálů, vlněné barevné bambule, záložky do knihy s dekorem vytvořeným bramborovými tiskátky, nebo skákat v pytlích.

Připravena byla i výstava drobného domácího zvířectva vědomostní kvíz a soutěže s bramborami. Nechyběla živá hudební vystoupení a také nabídka bramborových jídel, například bramboračka, bramboráky a bramborová kaše s uzeným masem.

Na akci se prezentovala i nezisková nestátní organizace Modrý klíč, která poskytuje dětem i dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením sociální služby.

Bramborobraní Prahy 12, Viniční domek, 6. 10. 2019

„Bramborobraní je příležitost nejen pro lidi z Prahy 12 potkat se na podzim a užít si zábavu. Chceme to na dvanáctce oživit, letos ještě vymyslíme nějakou akci s dýněmi. Příští rok už hodláme mít pravidelný kalendář, kdy budeme mít sadu akcí, aby každý týden byla ve Viničním domku nějaká zábava,“ sdělil 1. místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos.

„Na začátku tohoto volebního období jsme upravili program Viničního domku a zpřístupnili jsme ho o víkendech pro veřejnost. Byla by totiž škoda, aby taková krásná stavba ležela ladem. Akce, na kterých se mohou lidé setkávat a bavit, jsou velmi důležité, protože dnešní doba a její životní styl lidi spíše odcizuje,“ uvedl radní dvanácté městské části Pavel Ehrlich. „Budeme vymýšlet další akce tohoto typu,“ dodal.


V Praze 13 začala závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova

Dnes v 11:09

Ve středu 24. února byla zahájena třetí, závěrečná etapa revitalizace vnitrobloku Fingerova. Projekt rekonstrukce celého vnitrobloku byl v roce 2018 projednán s veřejností v rámci místní Agendy 21.

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Včera v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

24. února 2021 ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Další články
Nahoru