dnes
Pondělí - jasno
23°C
zítra
Úterý - polojasno
24°C
pozítří
Středa - prehanky-dest
23°C
Pátý ročník Bramborobraní v Modřanech se vydařil, radnice Prahy 12 chce pořádat více podobných akcí
Bavili děti i dospělí. Zručnost si v jedné ze soutěží vyzkoušel i starosta Prahy 12 Jan Adamec (vpravo). Foto: P12

Pátý ročník Bramborobraní v Modřanech se vydařil, radnice Prahy 12 chce pořádat více podobných akcí

V neděli odpoledne pořádala Praha 12 v areálu Viničního domku v Modřanech Bramborobraní. Tradiční podzimní akci přálo počasí, pro návštěvníky všech věkových kategorií byl připraven zajímavý program.

Už pátý ročník Bramborobraní zahájili krátce po 14. hodině 1. místostarosta Vojtěch Kos a radní Pavel Ehrlich.

Připraveny byly soutěže, tvořivé díly a stanoviště pro děti. Zájemci mohly vyrábět a zdobit podzimní věnce za použití přírodních materiálů, vlněné barevné bambule, záložky do knihy s dekorem vytvořeným bramborovými tiskátky, nebo skákat v pytlích.

Připravena byla i výstava drobného domácího zvířectva vědomostní kvíz a soutěže s bramborami. Nechyběla živá hudební vystoupení a také nabídka bramborových jídel, například bramboračka, bramboráky a bramborová kaše s uzeným masem.

Na akci se prezentovala i nezisková nestátní organizace Modrý klíč, která poskytuje dětem i dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením sociální služby.

Bramborobraní Prahy 12, Viniční domek, 6. 10. 2019

„Bramborobraní je příležitost nejen pro lidi z Prahy 12 potkat se na podzim a užít si zábavu. Chceme to na dvanáctce oživit, letos ještě vymyslíme nějakou akci s dýněmi. Příští rok už hodláme mít pravidelný kalendář, kdy budeme mít sadu akcí, aby každý týden byla ve Viničním domku nějaká zábava,“ sdělil 1. místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos.

„Na začátku tohoto volebního období jsme upravili program Viničního domku a zpřístupnili jsme ho o víkendech pro veřejnost. Byla by totiž škoda, aby taková krásná stavba ležela ladem. Akce, na kterých se mohou lidé setkávat a bavit, jsou velmi důležité, protože dnešní doba a její životní styl lidi spíše odcizuje,“ uvedl radní dvanácté městské části Pavel Ehrlich. „Budeme vymýšlet další akce tohoto typu,“ dodal.


Praha 5 mění úřední hodiny podatelny

Dnes ve 14:34

Od 22. září dochází ke změně úředních hodin na podatelně úřadu Prahy 5 na Nám. 14. října 1381/4 z důvodu přechodu na mimořádný režim.

Další články
Nahoru