dnes
Pondělí - skorojasno
3°C
zítra
Úterý - snih
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Pátý ročník Bramborobraní v Modřanech se vydařil, radnice Prahy 12 chce pořádat více podobných akcí
Bavili děti i dospělí. Zručnost si v jedné ze soutěží vyzkoušel i starosta Prahy 12 Jan Adamec (vpravo). Foto: P12

Pátý ročník Bramborobraní v Modřanech se vydařil, radnice Prahy 12 chce pořádat více podobných akcí

V neděli odpoledne pořádala Praha 12 v areálu Viničního domku v Modřanech Bramborobraní. Tradiční podzimní akci přálo počasí, pro návštěvníky všech věkových kategorií byl připraven zajímavý program.

Už pátý ročník Bramborobraní zahájili krátce po 14. hodině 1. místostarosta Vojtěch Kos a radní Pavel Ehrlich.

Připraveny byly soutěže, tvořivé díly a stanoviště pro děti. Zájemci mohly vyrábět a zdobit podzimní věnce za použití přírodních materiálů, vlněné barevné bambule, záložky do knihy s dekorem vytvořeným bramborovými tiskátky, nebo skákat v pytlích.

Připravena byla i výstava drobného domácího zvířectva vědomostní kvíz a soutěže s bramborami. Nechyběla živá hudební vystoupení a také nabídka bramborových jídel, například bramboračka, bramboráky a bramborová kaše s uzeným masem.

Na akci se prezentovala i nezisková nestátní organizace Modrý klíč, která poskytuje dětem i dospělým lidem s mentálním a kombinovaným postižením sociální služby.

Bramborobraní Prahy 12, Viniční domek, 6. 10. 2019

„Bramborobraní je příležitost nejen pro lidi z Prahy 12 potkat se na podzim a užít si zábavu. Chceme to na dvanáctce oživit, letos ještě vymyslíme nějakou akci s dýněmi. Příští rok už hodláme mít pravidelný kalendář, kdy budeme mít sadu akcí, aby každý týden byla ve Viničním domku nějaká zábava,“ sdělil 1. místostarosta Prahy 12 Vojtěch Kos.

„Na začátku tohoto volebního období jsme upravili program Viničního domku a zpřístupnili jsme ho o víkendech pro veřejnost. Byla by totiž škoda, aby taková krásná stavba ležela ladem. Akce, na kterých se mohou lidé setkávat a bavit, jsou velmi důležité, protože dnešní doba a její životní styl lidi spíše odcizuje,“ uvedl radní dvanácté městské části Pavel Ehrlich. „Budeme vymýšlet další akce tohoto typu,“ dodal.


Nové elektromobily budou sloužit příspěvkovým organizacím

Včera v 15:19

Metropole převzala ve čtvrtek 26. listopadu celkem 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace napříč hlavním městem. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší...

V Běchovicích srazil rychlík mladého muže

28. listopadu 2020 v 11:47

U železniční zastávky v Běchovicích na východě Prahy dnes ráno krátce před sedmou hodinou srazil rychlík do Luhačovic přibližně třicetiletého muže. Ten zraněním na místě podlehl. Vlaky na trati mezi Běchovicemi a Úvaly nabíraly několik hodin zhruba patnáctiminutová...

Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

26. listopadu 2020 v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

26. listopadu 2020 v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Další články
Nahoru