dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Patrioti a ctitelé tradic se sejdou u sochy patrona, na koních dorazí i jezdci v krojích
Akce se bude konat v okolí sochy sv. Václava. Foto: archiv

Patrioti a ctitelé tradic se sejdou u sochy patrona, na koních dorazí i jezdci v krojích

Již podeváté si dají na Václavském náměstí dostaveníčko patrioti a ctitelé tradic, aby si při společném Svatováclavském duchovním zastavení připomněli odkaz sv. Václava, který je nejen patronem naší země, ale také jedním z nejvýznamnějších Pražanů. Akce se uskuteční v sobotu 27. září od 12 do 20 hodin.

Jako každý rok, ani letos nebude chybět pražský arcibiskup Dominik Duka, záštitu nad akcí opět převzal starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). Ten také doufá, že si k jezdecké soše sv. Václava najde cestu co nejvíce Pražanů.

„Půjde sice o akci komornějšího charakteru, ale s velkým symbolickým významem. Byl bych velmi rád, kdyby se přišlo podívat co nejvíce lidí, protože málokterý symbol tolik sjednocuje náš národ, jako je tomu v případě odkazu sv. Václava,“ řekl.

V připraveném programu vystoupí katedrální sbor a promluví osobnosti církevního a společenského života.

Od 17 do 18 hodin proběhne krátká Svatováclavská pouť, kdy vystoupí skupiny Vintage Wine, Kotleta a Cross Country. Na příchozí bude čekat  občerstvení v podobě vína z Vinařství Skoupil, piva Bakalář, svařeného vína, medoviny a staročeského pečiva.

Pastvou pro oči bude příjezd sboru Selské jízdy na koních – jezdci přijedou na Václavské náměstí z Wilsonovy ulice se dvěma prapory (jedním ze Štěkně, druhým z Nechanic). Praporečníci poté zaujmou místa těsně u tribuny.


Další články
Nahoru