dnes
Čtvrtek - jasno
27°C
zítra
Pátek - skorojasno
23°C
pozítří
Sobota - jasno
28°C
Pátrání: Neznámý muž se obnažoval před ženami, některé i osahával
Muž se před ženami obnažoval. Ilustrační foto: archiv

Pátrání: Neznámý muž se obnažoval před ženami, některé i osahával

Od minulého týdne prošetřují pražští kriminalisté sérii případů se sexuálním podtextem. Jednu z událostí prošetřují policisté pro podezření z trestného činu znásilnění, ostatní dvě jako výtržnictví.

Všechny úteky se odehrály v ulici Pekařská, na panelové cestě vedoucí podél tamní pekárny od autobusové zastávky Šafránkova. K prvním dvěma došlo v neděli odpoledne 18. listopadu mezi 13:00 a 14:00, třetí se stal o den později v 16:45 hodin.

„Při prvním incidentu se hledaný muž připojil k ženě, která se šla to odpoledne proběhnout. Nejprve běžel za a posléze vedle ní, přičemž ji začal osahávat na hýždích. Nakonec své oběti zastoupil cestu a začal ji poměrně razantně osahávat v rozkroku,“ sdělil mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Napadená se snažila bránit. Muže nejprve udeřila pěstí do obličeje a pak se ho snažila od sebe odstrčit, bohužel marně. Až když začala křičet, násilník se zalekl a utekl pryč.

Po tomto neúspěchu si hledaný muž vyhlédl o půl hodiny později na té samé panelové cestě další běžkyni. Vůči té už tak kontaktní nebyl. Nejprve totiž postával na okraji cesty a teprve tehdy, když se k němu žena přiblížila, jí zkřížil cestu s obnaženým penisem v ruce. Žena ho oběhla a pokračovala dál. Exhibicionista ji naštěstí nepronásledoval.

Třetí atak se odehrál o den později v podvečer. Stejnou cestou procházela tentokrát žena, která byla obklopena svými dětmi. Na sobě měla v šátku miminko, vedle sebe pak další dvě své děti.

Hledaný muž se k této ženě v chůzi připojil, kdy šel téměř na kontakt vedle ní. Žena muže v prvopočátku ignorovala. Zanedlouho si ale všimla, že muž vedle ní kráčí s obnaženým penisem v ruce.

„Tato situace vyvedla poškozenou natolik z míry, že jí podklesla kolena a žena i s dětmi upadla na zem. V tu chvíli se zastavil i zmiňovaný muž a začal se nad ženu, stále s obnaženým údem, sklánět. Ta na nic nečekala a nakopla ho vší silou do obnaženého ohanbí. Zřejmě se trefila přesně a muži tím způsobila nemalou bolest, neboť ten, hlasitě skučící, z místa okamžitě utekl,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan.

Poškozené ve věku od jednatřicet do třiačtyřiceti let hledaného popsaly téměř totožně. Z jejich výpovědí vyplynulo, že by měl být muž tohoto popisu:

  • Věk cca 30 až 35 let
  • Výška zhruba 170 centimetrů
  • Snědé pleti
  • Střední postava, spíše štíhlí, nohy hubenější
  • Vousy na bradě, nad horním rtem a na lícních kostech spíše delší, zhruba 1 centimetr, upravené
identikit-hledaneho

Identikit hledaného muže. Zdroj: Policie ČR

V době všech popsaných událostí měl být hledaný oblečen:
  • Pravděpodobně šedivá, nebo tmavě šedivá mikina s kapucí, na které měly být blíže nespecifikované pruhy, nebo geometrické obrazce, které byly světle šedivé až bílé barvy
  • Šedivé kraťasy z teplákoviny
  • Dle poškozených byl muž relativně pohledný, nijak nezapáchal a nebyl špinavý

V dané lokalitě se nenachází žádná kamerová zařízení, takže policisté mají k dispozici výše uvedený popis.

„Kdo muže vyobrazeného na přiloženém identikitu poznává, zná jeho totožnost, potažmo místo jeho pohybu či pobytu, nechť nám tyto informace předá prostřednictvím linky tísňového volání 158. Dále prosíme další ženy, dívky, slečny a paní, které mají stejný, nebo obdobný zážitek, aby se, taktéž prostřednictvím linky tísňového volání 158, přihlásily kriminalistům prvního oddělení druhého policejního obvodu. Dále apelujeme na občany dané lokality, kteří by muže odpovídajícího popisu mohli mít zachyceného na svých mobilních či jiných záznamových zařízeních, aby o tomto informovali detektivy a snímky či videa jim předali,“ dodal mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.


Posezení na lavičce vyústilo v potyčku, zasáhli strážníci

24. června 2019 ve 14:35

Přátelské večerní posezení na lavičce se zvrtlo. Zatímco se dva muži postrkávali ve stoje a zápasili i na zemi, ostatní tomu přihlíželi. Vše ukončili až strážníci, kteří jednoho z mužů museli zpacifikovat a nasadit mu pouta.

Pro podnapilé děti si přišli rodiče

12. června 2019 v 16:08

V sobotu, krátce po čtvrté hodině ranní, narazila hlídka strážníků v parku na Karlově náměstí na partu mladých lidí. Jedna z dívek se však zábavy ostatních neúčastnila – nebyla schopná komunikace, nebyla schopná pohybu a bylo zřejmé, že je pod vlivem alkoholu.

Holčička se ztratila tatínkovi, kolemjdoucí se jí ujali a zavolali strážníky

10. června 2019 v 19:36

Díky spolupráci kolemjdoucích manželů, strážníků a policistů, se 2 letá holčička vrátila ke svému tatínkovi chvíli po svém zmizení. Žena s mužem si osamoceného děvčátka všimli u východu ze stanice metra Florenc v neděli dopoledne a ihned přivolali strážníky. Ti se spojili s kolegy z republikové...

Další články
Nahoru