Dnes Úterý - zatazeno 0°C
Zítra Středa - zatazeno 4°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lifestyle / Zdraví

Patnáctá sezona Trhů na Kulaťáku začíná v sobotu 2. března

Dejvické trhy na Kulaťáku v roce 2010 odstartovaly boom novodobých tržišť po českých městech. Letos oslaví 15. sezonu. Organizátoři se zaměří zejména na sezónní akce, rozšíření cateringu i oddychové zóny. Návštěvníci budou mít možnost nakupovat každou sobotu od 8 do 14 hodin.

„Tradiční sobotní Trhy na Kulaťáku patří dlouhodobě mezi největší a nejoblíbenější v Praze. Navštěvuje je pravidelně každou sobotu několik tisíc lidí nejen z Prahy 6, ale z celé Prahy a jejího blízkého okolí,“ připomíná radní Jan Lacina, který má v městské části trhy na starosti. Prodejci se na Kulaťák prý sjíždějí doslova z celé republiky.

„K patnáctému výročí zahájení prvních velkých farmářských trhů v Praze připravujeme modernizovaný koncept s důrazem na představení českých regionálních potravin a jejich dodavatelů, ekologii a vzdělávání zejména dětí,“ říká za organizátory trhů Miroslav Dušek. Pražské děti mají mimořádnou příležitost se v rámci programu Malý farmář seznámit nejen s venkovskými tradicemi, ale i samy něco vypěstovat, zúčastnit se různých kvízů a obecně se dozvědět, co všechno předchází tomu, než se potraviny dostanou na jejich stůl.

V průběhu března budou na stáncích již první bylinky, medvědí česnek, ale také jarní květiny – narcisy, tulipány a hyacinty do vázy i v květináčích, ale také rozsáhlý různorodý velikonoční sortiment, včetně rukodělných výrobků. Děti si budou moci na trhu uplést pomlázky.

„Naši zákazníci se mohou seznámit se svými prodejci i prostřednictvím krátkých videí na sociálních sítích, ze kterých je patrné, jak se potraviny vyrábí a jaká je jejich cesta na stánek na trhu,“ dodává Dušek. Sortiment trhů je pečlivě vybírán a doplňován, o trhy se stará početný tým lidí, který oslovuje nové prodejce, sestavuje sortiment trhů, sleduje nové trendy, koncipuje doprovodný program a tematické akce. Letos se budou prodejci více střídat, šanci tak dostanou i nováčci a vznikající podniky, také z Prahy 6. Známí a oblíbení prodejci ale na trhu zůstanou. Organizátoři se zaměří zejména na rozšíření cateringu a oddychové zóny, budou připravovat sezonní akce a umožní také návštěvníkům ochutnávky kuchyní z celého světa. Na každém trhu bude živá muzika, která dodá tu pravou atmosféru.

„V sobotu 8. června od 8 do 20 hodin proběhne již sedmý ročník unikátního Festivalu ambasád FOOD AND CULTURE, kterého se pravidelně účastní zástupci zemí z celého světa,“ doplňuje radní Lacina. Cílem organizátorů je rozšířit spolupráci s desítkami velvyslanectví, z nichž řada sídlí právě v Praze 6. Na konci léta se opět uskuteční další ročník Festivalu malých pivovarů.


Autor: Alo

Celostátní kolo Zeměpisné olympiády opět po roce na Albertově

20. dubna 2024 ve 13:09

Ve školním roce 2023/2024 se koná již 26. ročník Zeměpisné olympiády, soutěže pro nadané žáky v zeměpise (geografii). Ve dnech 25. a 26. dubna se pak v prostorách Přírodovědecké fakulty UK na Albertově uskuteční celostátní kolo soutěže, ve kterém se úspěšní řešitelé krajských kol se utkají...

V Praze 4 otevřeli Doupě, klub bude pomáhat dětem a mladistvým

14. dubna 2024 v 08:46

Praha 4 má nízkoprahové zařízení pro děti a mládež, klub Doupě. Klub s nízkým prahem znamená, že je otevřen dětem a mládeži bez nutnosti udávat jméno, věk, adresu či jiné osobní údaje. Pomáhat bude hlavně dětem a mladistvým, kteří se nacházejí v nepříznivé životní situaci nebo jsou takovou situací...

Program Šestka táborová vstoupil do dalšího ročníku

4. dubna 2024 v 09:47

I v letošním roce podpoří Praha 6 rodiny s dětmi v tradičním programu Aktivní město – Šestka táborová. Program byl zahájen 1. dubna. Na prázdninové pobyty dětí ve věku 3 až 18 let na letních táborech, pobytových, příměstských nebo sportovních soustředěních, získají rodiče od radnice městské části...

Diakonie Praha odhaluje životy lidí s autismem

31. března 2024 ve 21:11

Na 2. dubna připadá každoročně Světový den porozumění autismu. Diakonie Praha k této příležitosti spouští osvětovou kampaň o životě lidí s autismem a chováním náročným na péči. Skrze výstavu fotografií a audio příběhy chce přiblížit široké veřejnosti, jak mohou lidé s tímto typem postižení vnímat...

Čapadlo u Hollaru nabídne pivnici, kavárnu, bary i cvičení jógy

29. března 2024 v 06:28

Novým provozovatelem čapadla u Hollaru v Praze 1 je od března Robert Koura, šéfkuchař pražské restaurace U Pinkasů. Zónu kolem čapadla se svým týmem upravil a pokud tomu bude přát počasí, v polovině dubna by ho rád zpřístupnil veřejnosti.

Další články
Nahoru