Dnes Čtvrtek - mlha 11°C
Zítra Pátek - zatazeno 9°C
Čtvrtek 25. 2. 2021
Svátek má Liliana
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Páteřní cyklostezka na Rohanském ostrově dostane nový asfaltový povrch
Cyklostezka na Rohanském ostrově. Foto: P8

Páteřní cyklostezka na Rohanském ostrově dostane nový asfaltový povrch

Už během února začne stavba na důležité cyklostezce A2, spojující Karlín s Libní na Rohanském ostrově. Vymění se nevhodný mlatový povrch za asfaltový, také dojde k rozšíření komunikace a doplnění veřejného osvětlení.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo konečně získat stavební povolení a tato důležitá cyklostezka může dostat nový povrch. Jedná se o úsek mezi Libeňským mostem a ulicí Šaldova, celkem asfalt pokryje asi 1,1 kilometru dlouhý úsek,“ řekl radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek.

Cyklostezka A2 je hlavní cyklotrasou vedoucí po pravém břehu Vltavy, která propojuje centrum Prahy s okrajem města. V Praze 8 vede po celé délce břehu této městské části.

„Je to dobrá zpráva nejen pro všechny cyklisty, kterých zde jezdí opravdu mnoho, ale také pro všechny ostatní, kteří zde chodí pěšky nebo běhají. Na zpevněném povrchu se projedou i bruslaři,“ uvedl Martin Jedlička, předseda komise pro dopravu.

Podle radního Slabihoudka kromě nového asfaltu bude doplněno také veřejné osvětlení, což ještě více rozšíří možnosti využití. V rámci stavby na bezmotorové komunikaci A2 na Rohanském ostrově dojde k omezení provozu na několik týdnů.

Cyklisté mohou počítat s objízdnou trasou, Rohanský ostrov zůstává tedy pro bezmotorovou dopravu i nadále průjezdný.

Stavba začne 9. února a potrvá zhruba do konce dubna, termín se ale může posunout v závislosti na klimatických podmínkách. Cílem je dokončit stavbu ještě před hlavní cyklistickou sezonou, aby bylo omezení cyklistů i chodců co nejmenší.

Městská část připravuje výměnu povrchu i ve zbylé části této cyklostezky na Rohanském ostrově v navazujícím úseku až k Negrelliho viaduktu, která je v současné době v projektové přípravě.


Autor: Karel Netolický

Praha 1 opět podpoří Městskou knihovnu na Pohořelci

Dnes v 09:42

Radnice Prahy 1 odsouhlasila poskytnutí účelové dotace pro Městskou knihovnu, pobočku Hradčany, a to ve výši půl milionu korun na tento rok.

Zemřel František Šedivý, předseda Klubu dr. Milady Horákové

Včera ve 21:33

Ve věku 93 let zemřel v úterý dlouholetý předseda Klubu dr. Milady Horákové, bývalý místopředseda Konfederace politických vězňů František Šedivý.

Praha 2 bude pokračovat v pomoci podnikatelům

23. února 2021 ve 13:05

Radní Prahy 2 na svém pondělním jednání schválili další podporu podnikatelům a živnostníkům v nebytových prostorách městské části, na které dopadla krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. Konkrétně se jedná o slevu z nájmu, možnost uzavření splátkových kalendářů a...

Praha 4: V lese v Hodkovičkách se bude kácet i březnu

23. února 2021 v 10:30

Lesy hlavního města Prahy informovaly čtvrtou městskou část, že budou stromy napadené kůrovcem a nebezpečné suché stromy v Hodkovičkách v lokalitě U Cortéze odstraňovat i v březnu.

Zasedání zastupitelstva Prahy 15

22. února 2021 ve 21:06

Dvanácté zasedání zastupitelstva Prahy 15 se koná 10. března ve Švehlově sokolovně, U Branek 674/7, Praha 10, od 15 hodin.

Další články
Nahoru