Dnes Sobota - oblacno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Páteřní cyklostezka na Rohanském ostrově dostane nový asfaltový povrch
Cyklostezka na Rohanském ostrově. Foto: P8

Páteřní cyklostezka na Rohanském ostrově dostane nový asfaltový povrch

Už během února začne stavba na důležité cyklostezce A2, spojující Karlín s Libní na Rohanském ostrově. Vymění se nevhodný mlatový povrch za asfaltový, také dojde k rozšíření komunikace a doplnění veřejného osvětlení.

„Mám velkou radost, že se nám podařilo konečně získat stavební povolení a tato důležitá cyklostezka může dostat nový povrch. Jedná se o úsek mezi Libeňským mostem a ulicí Šaldova, celkem asfalt pokryje asi 1,1 kilometru dlouhý úsek,“ řekl radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek.

Cyklostezka A2 je hlavní cyklotrasou vedoucí po pravém břehu Vltavy, která propojuje centrum Prahy s okrajem města. V Praze 8 vede po celé délce břehu této městské části.

„Je to dobrá zpráva nejen pro všechny cyklisty, kterých zde jezdí opravdu mnoho, ale také pro všechny ostatní, kteří zde chodí pěšky nebo běhají. Na zpevněném povrchu se projedou i bruslaři,“ uvedl Martin Jedlička, předseda komise pro dopravu.

Podle radního Slabihoudka kromě nového asfaltu bude doplněno také veřejné osvětlení, což ještě více rozšíří možnosti využití. V rámci stavby na bezmotorové komunikaci A2 na Rohanském ostrově dojde k omezení provozu na několik týdnů.

Cyklisté mohou počítat s objízdnou trasou, Rohanský ostrov zůstává tedy pro bezmotorovou dopravu i nadále průjezdný.

Stavba začne 9. února a potrvá zhruba do konce dubna, termín se ale může posunout v závislosti na klimatických podmínkách. Cílem je dokončit stavbu ještě před hlavní cyklistickou sezonou, aby bylo omezení cyklistů i chodců co nejmenší.

Městská část připravuje výměnu povrchu i ve zbylé části této cyklostezky na Rohanském ostrově v navazujícím úseku až k Negrelliho viaduktu, která je v současné době v projektové přípravě.


Autor: Karel Netolický

Praha pronajme byt spolku Silou Hlasu

Dnes v 09:21

Pražští radní v pondělí rozhodli o pronájmu bytu uzpůsobeného pro lidi na vozíku spolku Silou Hlasu. Jeho zástupci zde bude učit kvadruplegiky žít v domácnosti ovládané hlasem. 

PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru