dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Páté korzo na Smetanově nábřeží  završila fotografie a film
Sobotní akci Nábřeží žije! moc nepřálo počasí. Foto: Anna Strejcová

Páté korzo na Smetanově nábřeží završila fotografie a film

Sérii pěti otevřených kulturních sobot na Smetanově nábřeží završilo téma filmu a fotografie. I přes nepříznivé počasí Pražané využili poslední možnost projít se po výjimečném korzu.

Pro návštěvníky Nábřeží žije! byla připravena řada zajímavostí jako výstava fotek a obrázků bezdomoveckých průvodců z Pragulic, animační dílna Aeroškoly, fotografické studio, varietní duo Konráda Kapitoly, nebo vernisáž výstavy Štěpána Adámka „Choďte na koncerty“.

Zájem vzbudila také diskuze na téma kvality fyzického prostředí města moderovaná Adamem Gebrianem. Sobotní proměnu na Smetanově nábřeží zakončila projekce prvních českých dokumentárních filmů ze sbírek Národního filmového archivu ve spolupráci s Doc Alliance a následný DJ set Tvrdý & Vzteklá na dvoře Fakulty sociálních věd.

Smetanovo nábřeží bylo pro Pražany otevřeno pět podzimních sobot od 14. září do 12. října. Během těchto sobot zde magistrát, Útvar rozvoje hl. m. Prahy a Auto*Mat zkoumaly, zda a v jaké míře by byla možná transformace Smetanova nábřeží na pěší zónu.


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru