Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pastrami Pop-up. Newyorský street food v Holešovické tržnici
4 květen
Festivaly
Foto: Holešovická tržnice

Pastrami Pop-up. Newyorský street food v Holešovické tržnici

4. 5. 2023
Pastrami Pop-up opanuje 4. května korzo u Haly 22 od 11 do 21 hodin a v hlavní roli nabídne lahůdku, která by neměla ujít zejména milovníkům kvalitního hovězího masa. O chuťové buňky návštěvníků se postarají špičky pražské gastro scény, které nabídnou nejen tento vyhlášený masový sendvič. 

Zapít všechny festivalové lahůdky bude možné pivem z malých pivovarů, výběrem kvalitních vín nebo koktejly z prémiového alkoholu. Po jídle pak rozvlní atmosféru i boky Tea Jay Ivo a DJ Gadjo. Jednodenní street food festival oživí nejen polední pauzu, ale i pozdější hodiny pro všechny, kdo nestihnou tento originální oběd.

Vítány jsou všechny věkové kategorie včetně dětí, kdy jedinou podmínkou je láska k jídlu a bližnímu svému. Protože i když přijdete třeba jen na rychlý oběd úplně sami, u stolu zaručeně potkáte někoho fajn, s kým si budete moci přiťuknout dobrým drinkem.   

Pastrami – mnohahodinová nálož v koření
Pastrami je sendvič z hovězího masa, nejčastěji pak z hovězího hrudí, a jeho příprava je časově velmi náročný proces. Maso je několik dní marinováno v solném roztoku a tajné směsi koření. Následně je pak uzeno, vařeno a v posledním kroku krájeno na tenké plátky. Tradičně se tato masová lahůdka podává s chlebem, kdy se v sendviči maso chuťově propojí s kyselou okurkou a hořčicí, někdy s kysaným zelím. Tato delikatesa má tradici v rumunské kuchyni, kdy slovo pastrami pochází z rumunského slova ‚a păstra‘ – uchovat. V New Yorku však zdomácnělo natolik, že ho považují za produkt z jejich končin. 

Oběd nebo večeře – Tržnice bude žít od rána do pozdních hodin  
Originální oběd, svačinu nebo večeři vám naservírují Food truck Take Eat EZ s nabídkou amerického BBQ a delikates, Vinograf s nabídkou špičkových vín, barbecue restaurant Big Smokers, street food bistro Meat Vandals, baroví nadšenci MOVE bar nebo nezávislý pivovar Falkon.


Autor: Alo

PVK: Přehled plánovaných výluk na 16. týden

Včera v 08:47

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Stan proti melanomu

Včera v 08:03

Nechat si zdarma vyšetřit znaménka můžete 22. – 23. dubna na Václavském náměstí.

Pojď dál 2024. Festival hudby a pohybu

Včera v 07:54

Festival Pojď dál startuje v sobotu 4. května ve 12 hodin v parku u budovy školy Jedličkova ústavu. Moderuje Láďa Angelovič a kromě mnoha skvělých kapel uvidíte a uslyšíte písničky z nově chystaného CD.

Šermířský festival

Včera v 01:12

Vyšehrad přivítá v sobotu 11. května ve svých zdech šermířský festival. Na své si přijdou milovníci slavných soubojů, dramatických příběhů i vtipných historek. To vše připravily přední české skupiny historického šermu a NKP Vyšehrad.

Den otevřených dveří Tanečního centra Praha

12. dubna 2024 ve 21:38

Konzervatoř Taneční centrum Praha pořádá v pondělí 29. dubna od 14 do 17 hodin ve svém sídle v branickém Domě tanečního umění Den otevřených dveří. Program nabídne tradiční komentované prohlídky budovy, tanečních sálů, vybavení a technického zázemí, ukázky výuky i repertoáru nebo talentové zkoušky...

Veletrh starožitností Antique v Praze 2

12. dubna 2024 ve 12:48

Jubilejní padesátý Veletrh starožitností Antique se bude konat od 18. do 21. dubna v Novoměstské radnici v Praze 2.

Čarodějnice na Hostíku

12. dubna 2024 v 07:40

Čarodějnice se sletí na hostivařské pláži. Zapálení ohně, program a soutěže pro děti, opékání buřtů, živá kapela a fireshow.

Dobročinný bleší trh Ve Smečkách

12. dubna 2024 v 07:11

Bleší trh na podporu místních neziskových organizací se koná ve čtvrtek 18. dubna. Přijďte si zpestřít jaro nákupem nových kousků a podpořit dobrou věc.

U radnice Prahy 13 si dají dostaveníčko pragovky, odstartuje Emilova jízda

11. dubna 2024 v 17:15

Emilova jízda je každoročně pořádána Praga klubem na počest znalce a nejvýznačnějšího sběratele vozů značky Praga Emila Příhody. Již 26. ročník akce se uskuteční v sobotu 13. dubna.

Novoměstská radnice: Vystoupíte při západu slunce na ochoz vyhlídkové věže

11. dubna 2024 v 11:42

Další komentovaná prohlídka Novoměstské radnice v Praze 2 s poutavým výkladem vhodným i pro děti, během které vystoupíte při západu slunce na ochoz téměř sedmdesátimetrové vyhlídkové věže a nahlédnete i do prostor, kam není běžně pro veřejnost volný přístup, se koná...

Hafan sraz 2024

11. dubna 2024 v 09:28

Psí den plný zábavných soutěží a zajímavým programem na pódiu – rozhovory o výcviku, výchově, atraktivní ukázky, novinky v péči o psy se koná v Centrálním parku Prahy 13, pod metrem Lužiny, v sobotu 20. dubna.

Další články
Nahoru