dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pašerák vezl skoro sedm kilogramů „bláta“, celníci ho zadrželi
V tomto kufru převážel pašerák drogy. Foto: CÚ

Pašerák vezl skoro sedm kilogramů „bláta“, celníci ho zadrželi

V minulém týdnu odhalili celníci na letišti Václava Havla v Praze Ruzyni zásilku hašiše. Drogu pašoval ve svých zavazadlech devětatřicetiletý cizinec. Přicestoval na lince Dillí – Istanbul – Praha.

Přezdívky pro hašiš

Bahno
Bergman
Bláto
Charas/čaras
Čokoláda
Gram
Haš
Hnědý hovno
Plastik
Shit
Zdroj: substitucni-lecba.cz

Celníci si vytipovali cizince na základě podezřelého chování. Pašerákovo zavazadlo nejprve podrobili kontrole rentgenem. Zájem celníků vzbudilo podezření na dvojité dno cestovního kufru.

„Vlastní fyzickou kontrolou zavazadla za použití sondážní jehly byla zjištěna neznámá látka, která po provedení drogového testu pozitivně reagovala na hašiš,“ uvedla tisková mluvčí Celního úřadu Praha Ruzyně Šárka Miškovská.

Celníci zajistili celkem 6,7 kilogramu drogy včetně obalového materiálu. „Přesné množství bude zjištěno dodatečnou komplexní expertízou. Zda byla droga určena pro tuzemský trh nebo měla pokračovat dále do zahraničí je předmětem dalšího šetření,“ sdělila mluvčí.

Cizinec byl předán Národní protidrogové centrále s návrhem na zahájení trestního stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru