dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Párty svolaná přes sociální síť: Dívku navštívilo mnoho neznámých lidí, dům zdemolovali
Na párty nechybělo hodně alkoholu a jiných drog. Ilustrační foto: freeimages

Párty svolaná přes sociální síť: Dívku navštívilo mnoho neznámých lidí, dům zdemolovali

Odjet na víkend a nechat doma svého dospívajícího potomka samotného se nemusí vždy vyplatit. Své o tom ví pár z Kunratic, který nechal předposlední lednový den svou šestnáctiletou dceru v rodinném domě. Je pátek, musí se pařit, řekla si asi dívka a uspořádala párty, při které cizí lidé dům poničili a způsobili statisícové škody.

Dívka svolala akci přes sociální síť na pátek 30. ledna od půl deváté večer. Domu k ní přišlo šedesát lidí, z nichž znala jen tři. Na večírku nechyběl alkohol ani drogy. Po půlnoci začalo v bytě řádit několik hostů „zmalovaných pod obraz".

„Posprejovali vnější fasádu domu, poškodili vnitřní omítky v obývacím pokoji, zničili omítky zdi na chodbě a na schodišti típáním nedopalků cigaret, poškodili omítky na toaletě, popsali a postříkali barvou ve spreji koupelnu a barvou nastříkali i na nábytek,“ popsal mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Zničeno bylo i několik dveří a podlaha. Pak také někdo v domě vystříkal celý práškový hasicí přístroj a rozbil křišťálový servis. Ušetřena nebyla ani skleněná výplň krbu v obývacím pokoji.

Tímto řáděním vznikla majitelům rodinného domu celková škoda ve výši půl milionu korun. Ta však ještě nemusí být konečná, a bude vyčíslena až po uvedení všeho do původního stavu.

„V této souvislosti prosíme, aby se ozvali případní účastníci této akce, aby mohlo dojít k objasnění celého případu. Také žádáme, aby se ozval každý, kdo má jakoukoliv informaci k těmto osobám na linku 158,“ požádal veřejnost o spolupráci Daněk.

Celý případ je v tuto chvíli kvalifikován jako trestný čin poškození cizí věci, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru