dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Lifestyle / Zdraví

Partnerství, práce, zkoušky. Pražská numeroložka vytvořila astrologický rozbor na rok 2016

Rok 2016 nám podle numeroložky Jany Tamchynové zasáhne nejvíce do oblasti vztahů (osobních i pracovních) a do oblasti našeho zdraví. Umožní nám zdravotně se dostatečně opucovat, vyleštit, vyspravit, co se dá, a nahodit motor. Nové vztahy, které nám vtrhnou do života, budou mít šanci stát se naší dlouhodobou oporou, a to ať jde o pracovní partnerství, přátelství či lásku. Staré neshody se vyřeší, a i rozchod se bude jevit jako oboustranná výhra. Bude řada příležitostí k zábavě, flirtování a dobrodružství. V práci nedostanete nic zadarmo. Základem je nebát se udělat ve svém životě změnu a překročit omezení.

Tři čtvrtiny roku (do 9. září) bude planeta přízně osudu a štěstí Jupiter pod vlivem Panny, kde jí bude trochu těsno. Není čas na tanec, ale na uzemňování, postupné očišťování našeho příliš vzletného a optimistického přístupu k životu a práci od balastu nereálných očekávání, dolaďování ozdravného životního stylu. Kritickému zkoumání bude podrobeno i naše hospodaření, a to nejen v celospolečenském měřítku, ale i v našich domácnostech.

Na úspěch se mohou těšit všichni, kdo nabízejí kvalitu, jsou do ní ochotni investovat, kdo něco tvoří, vyrábějí, dlouhodobě se připravují realizovat své nápady, ti, kteří pracují v oblasti zdraví, výživy, kosmetiky, řemesel, ale i vědci a vynálezci. Nejvíce se budou moct rozletět zrozenci ve znamení Panny.

V září pak přejde Jupiter do znamení Vah. Tím se na přetřes dostanou vztahy a to v jakékoli oblasti a na jakékoli úrovni. Bude možné najít nové partnery do podnikání, ale i do života. Bude položeno na misku vah vše produktivní a nosné a proti tomu vše, co jen přežívá a parazituje. Přednost ale dostane poctivost, spravedlivé jednání a morální hodnoty.

A na tomto principu se budou zakládat i skupiny stejně smýšlejících lidí. Ke slovu se dostanou smírčí a diplomatická jednání a víc se zvedne hlas veřejného mínění. Dojde k podpoře myšlenek, které mají spíš lidi propojovat, podněcovat v nich dobro a vůli, ke zlepšení komunikace mezi lidmi a tím i ke zkvalitnění techniky, která je k tomu určena (média, internet…).

Přísný Saturn

Přísný, ale spravedlivý učitel Saturn, který bere jen to, co už nás nerozvíjí, proto aby mohlo vyrůst nové a živoucí, se bude celý rok pohybovat ve Střelci. A co to pro nás znamená? Především růst a osobní rozvoj. Budeme nuceni překračovat vlastní omezení, což přispěje k naší přestavbě názorů na život a na to, co je pro nás smysluplné, abychom byli skutečně sami sebou a tím šťastni.

Nebude čas na vytáčky a okliky, bude nutno žít podle své pravdy a neslibovat, co nedokážeme splnit. Toto období nesnáší plýtvání zdroji, časem nebo energií. Stejně tak vztah k víře a všemu, co nás přesahuje, se začne pod vlivem sebepoznání měnit. Omezující náboženská, společenská přesvědčení či ta převzatá výchovou vezmou za své. Zbude pouze to, co bude mít pravou hodnotu.

Pohyb Saturnu Střelcem podněcuje k cestování. Můžete být lákáni na zajímavé nabídky práce v zahraničí, nebo vám zavoní dálky a cestování. Na cestách si ale dejte pozor, ať máte vše podle pravidel a dodržujte zákony dané země.

Ve společnosti se pohyb Saturnu Střelcem bude kriticky odrážet především v oblasti vzdělávání a náboženství. Především samozvaní a nekompetentní duchovní vůdci a učitelé projdou zkouškou svých kvalit. Zlepšení lze očekávat v zahraničních vztazích, v oblasti práva a soudnictví, policie. V politice se mohou objevit noví lídři, inspirativní a pravdivější.

Pro samotné zrozence ve znamení Střelce znamená tato doba odměnu za předchozí poctivě odváděnou práci. Jestliže se ale flinkali, pak zažijí krušné časy. Překážky mohu očekávat Blíženci, Panny a Ryby. Nebudou se moct dále vyhýbat tomu, co nechtěli řešit. Potíže ve vztazích či v práci vyvrcholí a dojde na změny. Nemá cenu se tomu bránit, půjde o očistný proces.

Naopak radovat se mohou Býci, Lvi, Štíři a Vodnáři. Jejich tvrdé zkoušky končí a oni mohou sklízet zaslouženou odměnu. Pokud ale nic neřešili, neprošli si změnou svých postojů, vše se jim po letech zase vrátí.

Rok 2016 znamená vše jen ne klidnou plavbu ve stojatých vodách. Čeká nás řada zajímavých výzev a příležitostí, ale především se vše nese v duchu revize našich postojů, přehodnocování smyslu života, ozdravování duše i tělesné schránky. Budeme mít několikrát možnost chytit štěstí a příležitost za pačesy a polepšit si. Několikrát ale také bude prověřován náš charakter.

tamchynova-profi-foto-nahled

RNDr. Jana Tamchynová

Budeme konfrontováni se svými zásadami a s nahlédnutím nato, že není špatné je změnit. Že nejde o zpronevěru sama sobě, ale o poznání, růst osobnosti a duchovní vývoj. V některých oblastech života (to je individuální) rozebereme svůj životní postoj na prvočinitele, očistíme a složíme ho zase zpět, ale nebude už nikdy takový jako před tím. Na konci roku se sklenkou šampaňského v ruce při novoročním přípitku už budeme vybaveni vnitřním klidem, jistotou, že to, pro co jsme se rozhodli má pro nás zásadní význam a že žijeme svůj život, byť někdy to bolí a něco jsme i cestou ztratili. Přesto to dává smysl.

Autorem textu je RNDr. Jana Tamchynová, poradce osobnostního rozvoje, kinezioliog, numerolog. Kontakt: jana@tamchynova.cz


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

11. prosince 2017 ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru