Dnes Čtvrtek - oblacno 25°C
Zítra Pátek - zatazeno 26°C
Čtvrtek 25. 7. 2024
Svátek má Jakub
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Partner pražské náměstkyně Komrskové Beneš skončí jako její poradce
Jana Komrsková. Foto: Facebook JK

Partner pražské náměstkyně Komrskové Beneš skončí jako její poradce

Člen Pirátské strany a zastupitel Prahy 10 Petr Beneš v srpnu skončí ve funkci poradce náměstkyně pražského primátora a své partnerky Jany Komrskové (Piráti). ČTK o tom informoval mluvčí pražských pirátů Michal Polák. Beneš nechce podle svého vyjádření vystavovat Komrskovou dalším útokům. Na fakt, že náměstkyně svého přítele zaměstnává, upozornil v pondělí Deník N.

Komrsková kandidovala do městského zastupitelstva na druhém místě pirátské kandidátky, po dojednání koalice obsadila pozici náměstkyně primátora s gescemi životního prostředí a naplňování klimatického plánu města. Jak ona, tak její partner jsou členy organizace Pirátů v Praze 10, kde v minulém volebním období zasedali v radě městské části.

Komrsková pro Deník N uvedla, že Beneš uspěl ve výběrovém řízení s jasnými hodnotícími kritérii a vyhrál ho. Uchazeče podle ní hodnotila komise, ve které nezasedala. Beneš se nyní rozhodl na magistrátu skončit.

„V reakci na mediální tlak, který se v posledních dnech odehrál vůči mojí partnerce Janě Komrskové, jsem se rozhodl ukončit svoji činnost na pozici jejího poradce v průběhu měsíce srpna, abych ji ochránil před dalšími útoky," uvedl.

Dodal, že do výběrového řízení se přihlásil s jedinou motivací, a to maximálně využít své odborné znalosti a zkušenosti. Na uvolněnou pozici poradce Komrskové bude podle Poláka vypsáno nové výběrové řízení, o kterém bude sekretariát náměstkyně informovat na úřední desce magistrátu, pirátském fóru a sociálních sítích.


Autor: ČTK

Změna ve vedení Prahy 2, Jitka Urbánková rezignovala na funkci radní

24. června 2024 ve 23:47

V úvodu pondělního zasedání Zastupitelstva městské části Prahy 2 rezignovala Jitka Urbánková (ANO) na svou funkci radní. Tuto funkci vykonávala od 17. října 2022. Vzhledem k nastelé situaci hned po jednání zastupitelstva mimořádně zasedla Rada městské části Praha 2, která schválila místostarostce...

Primátor navštívil Kolovraty. Ocenil hasiče, jednal o projektech

21. června 2024 v 10:11

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda pokračuje v avizovaných návštěvách městských částí, nyní přišla řada na Kolovraty. Plánují se zde důležité infrastrukturní projekty i nová výstavba, jejich dopady byly také tématem společného jednání s představiteli radnice.  

Praha 11 má kromě nového starosty i nové radní

13. června 2024 ve 22:27

Zastupitelé Prahy 11 ve čtvrtek zvolili nejen nového starostu, kterým se stal Martin Sedeke z ODS, ale i nové členy do rady.

Vedení Prahy 4 nepodpořilo projekt Rezidence Herálecká

12. června 2024 ve 22:43

Praha 4 neuzavře smlouvu o spolupráci se společností Rezidence Herálecká, a neposkytne tak investorovi nezbytnou součinnost ze strany městské části při povolení a realizaci novostavby bytového domu na rohu ulic Pacovská a Herálecká I. Rada městské části Praha 4 na svém aktuálním jednání předložený...

Další články
Nahoru