Dnes Neděle - jasno 24°C
Zítra Pondělí - polojasno 22°C
Neděle 11. 6. 2023
Svátek má Bruno
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Participativní rozpočet v Praze 4

Rada městské části Praha 4 v lednu projednala a schválila pilotní program participativního rozpočtu pro rok 2022.

V rámci participativního rozpočtu mohou obyvatelé podávat podněty, které by se za vyčleněné finance mohly v Praze 4 zrealizovat.

Participativní rozpočtování se týká tří okruhů: regenerace zeleně, opravy chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst. Cílem podnětů je zlepšit stav veřejného prostoru a fungování městské části v rámci těchto oblastí.

V každém z okruhů pracovní skupina posoudí realizovatelnost navrhovaných podnětů a vybere k hlasování vždy nejméně 6 podnětů, které splňují daná kritéria tak, aby byl brán ohled na všechny oblasti Prahy 4.

Pro každou z navržených oblastí vyčlenila radnice finanční prostředky v maximální výši 1 milion korun. Podněty mohou obyvatelé zasílat prostřednictvím e-mailu: participacep4@praha4.cz ve formátu „pdf“.


Autor: Cen

Nájemní byty k úpravě vlastním nákladem nabídne Praha 2 v aukci

Včera v 11:50

Praha 2 přichází v oblasti nájemního bydlení s novinkou, prostřednictvím aukce zájemcům nabídne byty určené k úpravě vlastním nákladem. Prvních pět bytových jednotek na Novém Městě a v Nuslích hodlá radnice soutěžit již 19. června.

Další tři nové komunitní kompostéry v Praze 6

Včera v 06:11

Praha 6 společně s organizací Kokoza pokračuje v rozšiřování komunitního kompostování a ke třem kompostérům, které už fungují na sídlišti Červený Vrch, ve vnitrobloku ve Velflíkově ulici a na Petřinách, nově přibydou další tři.

Praha 13: Zapojte se do tvorby pocitové mapy

8. června 2023 v 08:33

Praha 13 v rámci aktualizace Strategického plánu zveřejnila Pocitovou mapu. Jejím vyplněním pomohou obyvatelé třináctky při projektech radnice.

Praha: Veřejný seminář pro žadatele k programu podpory v oblasti kultury a umění

8. června 2023 v 07:28

Hlavní město Praha letos vyčlenilo celkem 400 milionů korun v rámci Programu podpory v oblasti kultury a umění pro jednoleté dotace v roce 2024 a pro víceleté dotace na léta 2025–2028. Lhůta pro podání žádosti je od 15. června do 28. června. Při té příležitosti se už v úterý 13. června 2023 od...

Další články
Nahoru