Dnes Pondělí - obcasny-dest 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Participativní rozpočet v Praze 4

Rada městské části Praha 4 v lednu projednala a schválila pilotní program participativního rozpočtu pro rok 2022.

V rámci participativního rozpočtu mohou obyvatelé podávat podněty, které by se za vyčleněné finance mohly v Praze 4 zrealizovat.

Participativní rozpočtování se týká tří okruhů: regenerace zeleně, opravy chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst. Cílem podnětů je zlepšit stav veřejného prostoru a fungování městské části v rámci těchto oblastí.

V každém z okruhů pracovní skupina posoudí realizovatelnost navrhovaných podnětů a vybere k hlasování vždy nejméně 6 podnětů, které splňují daná kritéria tak, aby byl brán ohled na všechny oblasti Prahy 4.

Pro každou z navržených oblastí vyčlenila radnice finanční prostředky v maximální výši 1 milion korun. Podněty mohou obyvatelé zasílat prostřednictvím e-mailu: participacep4@praha4.cz ve formátu „pdf“.


Autor: Cen

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Dnes ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Další články
Nahoru