Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Středa 7. 6. 2023
Svátek má Iveta, Slavoj
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Participativní rozpočet Prahy 4

Praha 4 vyzkoušela v letošním roce ve třech oblastech v pilotním programu participativní rozpočet, ve kterém sami občané navrhují, co by se mohlo za vyčleněné finanční prostředky zrealizovat. V rámci rozpočtu pro rok 2022 vyčlenila radnice na participativní rozpočet 3 miliony korun, po jednom do každé oblasti, s tím, že očekává, že 3 miliony korun dodá hlavní město.

Z návrhů veřejnosti vybrali občané hlasováním sedm projektů v oblastech regenerace zeleně, oprav chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst.

„Ukázalo se, že oblasti pro návrhy veřejnosti byly zvoleny dobře, protože jsme obdrželi od našich obyvatel dostatečný počet kvalitních podnětů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Společně se teď můžeme těšit na uskutečnění vítězných návrhů, ale ani ty, co nevyhrály, nezapadnu. Většina z nich se objeví v další činnosti naší městské části,“ dodal místostarosta.

Návrhy, které veřejnost vybrala svým hlasování v jednotlivých oblastech k realizaci najdete zde.


Autor: Hla

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

5. června 2023 ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

5. června 2023 v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Další články
Nahoru