Dnes Úterý - zatazeno 24°C
Zítra Středa - bourky 27°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Participativní rozpočet Prahy 4

Praha 4 vyzkoušela v letošním roce ve třech oblastech v pilotním programu participativní rozpočet, ve kterém sami občané navrhují, co by se mohlo za vyčleněné finanční prostředky zrealizovat. V rámci rozpočtu pro rok 2022 vyčlenila radnice na participativní rozpočet 3 miliony korun, po jednom do každé oblasti, s tím, že očekává, že 3 miliony korun dodá hlavní město.

Z návrhů veřejnosti vybrali občané hlasováním sedm projektů v oblastech regenerace zeleně, oprav chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst.

„Ukázalo se, že oblasti pro návrhy veřejnosti byly zvoleny dobře, protože jsme obdrželi od našich obyvatel dostatečný počet kvalitních podnětů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Společně se teď můžeme těšit na uskutečnění vítězných návrhů, ale ani ty, co nevyhrály, nezapadnu. Většina z nich se objeví v další činnosti naší městské části,“ dodal místostarosta.

Návrhy, které veřejnost vybrala svým hlasování v jednotlivých oblastech k realizaci najdete zde.


Autor: Hla

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru