Dnes Úterý - prehanky-snih 4°C
Zítra Středa - obcasny-dest 5°C
Úterý 31. 1. 2023
Svátek má Marika
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Zpravodajství

Participativní rozpočet Prahy 4

Praha 4 vyzkoušela v letošním roce ve třech oblastech v pilotním programu participativní rozpočet, ve kterém sami občané navrhují, co by se mohlo za vyčleněné finanční prostředky zrealizovat. V rámci rozpočtu pro rok 2022 vyčlenila radnice na participativní rozpočet 3 miliony korun, po jednom do každé oblasti, s tím, že očekává, že 3 miliony korun dodá hlavní město.

Z návrhů veřejnosti vybrali občané hlasováním sedm projektů v oblastech regenerace zeleně, oprav chodníků a rozšiřování počtu parkovacích míst.

„Ukázalo se, že oblasti pro návrhy veřejnosti byly zvoleny dobře, protože jsme obdrželi od našich obyvatel dostatečný počet kvalitních podnětů,“ uvedl 1. místostarosta pro dopravu, finance a evropské fondy Zdeněk Kovářík (ODS). „Společně se teď můžeme těšit na uskutečnění vítězných návrhů, ale ani ty, co nevyhrály, nezapadnu. Většina z nich se objeví v další činnosti naší městské části,“ dodal místostarosta.

Návrhy, které veřejnost vybrala svým hlasování v jednotlivých oblastech k realizaci najdete zde.


Autor: Hla

Ke zhoršení psychického stavu u dětí dochází stále častěji. Nový školní projekt otevírá zásadní témata a učí je zvládat rizikové situace

Včera ve 13:00

Tento týden žáci základních a středních škol převezmou pololetní vysvědčení. Bývalo zvykem, že se v tomto období celá řada dětí a mladistvých obracela na Linku bezpečí s obavami plynoucími z reakce rodičů. Jenže to už je zdá se minulost. S odkazem na vývoj dlouhodobých statistik to tvrdí Soňa...

Další články
Nahoru