dnes
Pátek - jasno
8°C
zítra
Sobota - skorojasno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
7°C
Zpravodajství

Participativní rozpočet: Na Zbraslavi postaví venkovní posilovnu i novou silnici

Do limitu participativního rozpočtu ve výši jednoho milionu korun se letos vešlo pět projektů, které budou během roku v městské části Praha – Zbraslav zrealizovány.

Celkem se do hlasování zapojilo 1556 lidí, což je více než dvojnásobek oproti předchozímu ročníku. Každý účastník hlasování disponoval čtyřmi kladnými a dvěma zápornými hlasy.

Tři z pěti úspěšných projektů počítaly s maximální možnou částkou 250 tisíc korun za návrh. Patří mezi ně venkovní posilovna, která se s 684 hlasy stala hvězdou hlasování. Bude také položen asfaltový povrch ve zbraslavské ulici Pod vysílačkou a rovný čtvrt milion si vyžádá i přestavba betonového dvorku mateřské školky Eliška na venkovní zahradu.

Zbraslavští se dále mohou těšit na venkovní stoly na ping pong, které přijdou na 186 tisíc korun a vybudování nového pítka ve Slunečním parku za 50 tisíc korun.  

„Jsem rád za zájem, který druhý ročník vyvolal. Nejenže do hlasování postoupilo rekordní množství projektů, ale do hlasování se zapojilo dvakrát více lidí než v loňském roce,“ shrnul své dojmy krátce po vyhlášení místostarosta Zbraslavi a propagátor participativního rozpočtu Filip Gaspar.

Hlasovalo se od 15. do 28. února. Původně se mělo hlasovat pouze do nedělní půlnoci 26. února, ale vzhledem k technickým komplikacím na straně jednoho z operátorů bylo hlasování prodlouženo o dva dny.


Milovníci koček se sejdou v Praze 11

Včera ve 13:11

Chovatelé a milovníci koček se mohou od 2. do 3. března těšit na propagační výstavu koček. Výstava Spring Star Show 2019 proběhne v Kongresovém centru TOP HOTEL Praha, Blažimská 4, Praha 11 – Chodov.

Další články
Nahoru