dnes
Sobota - polojasno
15°C
zítra
Neděle - zatazeno
14°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
14°C
Zpravodajství

Participativní rozpočet: Na Zbraslavi postaví venkovní posilovnu i novou silnici

Do limitu participativního rozpočtu ve výši jednoho milionu korun se letos vešlo pět projektů, které budou během roku v městské části Praha – Zbraslav zrealizovány.

Celkem se do hlasování zapojilo 1556 lidí, což je více než dvojnásobek oproti předchozímu ročníku. Každý účastník hlasování disponoval čtyřmi kladnými a dvěma zápornými hlasy.

Tři z pěti úspěšných projektů počítaly s maximální možnou částkou 250 tisíc korun za návrh. Patří mezi ně venkovní posilovna, která se s 684 hlasy stala hvězdou hlasování. Bude také položen asfaltový povrch ve zbraslavské ulici Pod vysílačkou a rovný čtvrt milion si vyžádá i přestavba betonového dvorku mateřské školky Eliška na venkovní zahradu.

Zbraslavští se dále mohou těšit na venkovní stoly na ping pong, které přijdou na 186 tisíc korun a vybudování nového pítka ve Slunečním parku za 50 tisíc korun.  

„Jsem rád za zájem, který druhý ročník vyvolal. Nejenže do hlasování postoupilo rekordní množství projektů, ale do hlasování se zapojilo dvakrát více lidí než v loňském roce,“ shrnul své dojmy krátce po vyhlášení místostarosta Zbraslavi a propagátor participativního rozpočtu Filip Gaspar.

Hlasovalo se od 15. do 28. února. Původně se mělo hlasovat pouze do nedělní půlnoci 26. února, ale vzhledem k technickým komplikacím na straně jednoho z operátorů bylo hlasování prodlouženo o dva dny.


Operní diva, překladatel Shakespeara a dětský hematolog se sešli v projektu Kořeny osobností

Dnes v 07:02

Operní pěvkyně a herečka Soňa Červená, profesor anglické literatury a překladatel Martin Hilský a zakladatel československé dětské hematologie prof. MUDr. Otto Hrodek, DrSc., rozšířili řady významných Čechů zapojených do projektu Kořeny osobností, který spojuje přední české a světové osobnosti se...

Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Včera v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Včera v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

18. října 2018 v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

18. října 2018 v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Další články
Nahoru