dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Paroubek uráží Hudečka: uzavíráte opo smlouvu a jste diletant! Podle vás teče voda do kopců
Jiří Paroubek před pražským magistrátem. Foto: Jindřich Dvořák

Paroubek uráží Hudečka: uzavíráte opo smlouvu a jste diletant! Podle vás teče voda do kopců

Expremiér Jiří Paroubek, který byl od roku 1990 mnoho let pražských zastupitelem a šest let i náměstkem primátora, posílá ostrá vyjádření Tomáši Hudečkovi z TOP 09, který se zítra stane pražským primátorem. Mladý politik si ze slov politického „buldozera“ sice nemusí nic dělat, každopádně si je za rámeček nedá.

„Presumptivní primátor Prahy Hudeček z TOP 09, jehož chce ČSSD volit, kromě svého mládí nedisponuje žádnou pozitivní vlastností, která by z něj dělala respektovaného lídra.Zatím proslul jen kuriózními a zcela nekvalifikovanými názory, například na územní plán Prahy. Není známo, že by kdy odpracoval něco výrazně pozitivního pro hlavní město. A rok a půl již členem pražské městské rady je,“ připomíná předseda strany LEV 21 Jiří Paroubek.

Podle něj lze říci, že v průběhu nedávných povodní nedošlo v Praze k větším škodám jen díky velmi dobré práci profesionálů z pražského integrovaného záchranného systému, a to pražským politikům navzdory.

„O čem mohl rozhodnout v průběhu povodní pan Hudeček jako zastupující primátor a městská rada pod jeho vedením, to mělo často punc diletantismu,“ pokračuje Paroubek.

Šplhá voda z Botiče do pražských kopců?

Z jakého důvodu považuje Hudečka kvůli povodním za diletanta? Měl podle svých slov na mysli některá dopravní omezení a také vyhlášení školních prázdnin i pro děti ze škol vysoko na kopci.

„Pan zastupující primátor – pokud jde o školní prázdniny – se patrně domníval, že voda z Vltavy a Botiče vyšplhá vysoko do pražských kopců,“ vysmívá se Hudečkovi Paroubek.

„Politici ČSSD na pražské radnici neodolali vábení sirén v podobě účasti v (ne)placených funkcích v orgánech společností hl. m. Prahy. To musí napadnout každého, kdo se přečetl ostudnou informaci o opoziční smlouvě uzavřené mezi TOP 09 a ČSSD na pražské radnici,“ dodává poslanec Jiří Paroubek.


Autor: Dalibor Kracík

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru