dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Parní vlak tažený Čtyřkolákem pojede po trati Posázavského pacifiku na Kácovskou pouť
Parní lokomotiva Čtyřkolák. Foto: archiv ČD

Parní vlak tažený Čtyřkolákem pojede po trati Posázavského pacifiku na Kácovskou pouť

Tradiční Kácovská pouť bude cílem sobotního parního vlaku z Prahy. Historická souprava v čele s parní lokomotivou 434.2186 „Čtyřkolák“ bude 16. srpna odjíždět z nádraží Praha-Braník a pojede po trati Posázavského pacifiku přes Vrané nad Vltavou, Jílové u Prahy, Čerčany a Sázavu-Černé Budy.

Zvláštní vlak na Kácovskou pouť bude sestaven z historických vozů 2. a 3. třídy s dřevěnými lavicemi včetně vozu bufetového. Odjezd z Prahy-Braníka bude v 9:02, příjezd do Kácova je plánován na 13:16.

Na zpáteční cestu se vlak vydá z Kácova v 16:57 a v tomto směru pojede z Čerčan přes Říčany, pražskou Hostivař a Strašnice až do stanice Praha-Vršovice, kam vlak přijede ve 20:00. Zpáteční jízdenka z Prahy do Kácova stojí 320 korun, do Sázavy pak 280 korun. Prodávat se budou i jízdenky pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti.

Vlak projede nejkrásnější trasu „Posázavského Pacifiku“ do Čerčan. Kromě překrásného okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohou cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a památek v Posázaví.

Nejlákavější atrakcí po trase parního vlaku bude tradiční Kácovská pouť, která nabídne lidovou zábavu s řadou atrakcí, prodejními stánky, kolotoči, marcipánovými srdci a praženými mandlemi.

Kdo nedojede až sem, může navštívit například hrad Český Šternberk, Centrum sklářského umění Huť František v Sázavě nebo Sázavský klášter. Cestující se zpátečními jízdenkami na parní vlak získají možnost přednostních prohlídek nebo snížené vstupné do těchto objektů.

jizdni-rad-kacovska-pout

cenik-vlak-kacovksa-pout


Další články
Nahoru