dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Parní vlak tažený Čtyřkolákem odveze na prohlídky pivovaru i vojenského muzea
Čtyřkolák při jízdě Posázavím. Foto: archiv ČD

Parní vlak tažený Čtyřkolákem odveze na prohlídky pivovaru i vojenského muzea

V 23. května vypraví České dráhy parní vlak v čele s lokomotivou 434.2186 „Čtyřkolák“ po trati Posázavského pacifiku. Odjíždět bude z Prahy-Braníka a jeho cílovou stanicí budou Postupice na vlašimské trati.

Parní vlak pojede po trati Posázavského pacifiku přes Davli a Jílové u Prahy letos ještě pětkrát. Cílovou stanicí bude 20. června Sázava, 27. června Postupice, 4. července a 22. srpna Kácov a 29. srpna Vlašim. Poslední parní jízda do Vlašimi se bude konat u příležitosti 120. výročí tratě Benešov u Prahy – Vlašim.

Cestující můžou jízdu vlakem spojit s návštěvou vojenského technického muzea v Lešanech, které právě o tomto víkendu zahajuje letošní sezónu, nebo prohlídkou benešovského pivovaru Ferdinand a zámku Jemniště u Postupic.

Vlak projede nejkrásnější trasu „Posázavského Pacifiku“ do Čerčan. Kromě překrásného okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohou cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a památek v Posázaví.

Nedaleko zastávky Krhanice se nachází vojenské technické muzeum Lešany, kde bude v tento víkendový den zahájena letošní sezóna. Připraven je bohatý program s dynamickými i statickými ukázkami historické vojenské techniky, která se nachází ve sbírkách Vojenského historického ústavu Praha.

K vidění bude těžká vojenská technika včetně pásových vozidel, v lešanské aréně také proběhnou ukázky bojových akcí. Vstup na zahajovací lešanský den bude zdarma.

V Týnci nad Sázavou lze navštívit Týnecký hrad nebo nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec. V Benešově bude zajištěna prohlídka pivovaru Ferdinand s ochutnávkou piva (po předchozí rezervaci ve vlaku během jízdy), kam je možné dojet Ekovláčkem, který zastaví i na jiných zajímavých místech Benešova.

Z konečné v Postupicích je možné dojít na zámek Jemniště. Zajímavosti o zámku nabídne průvodkyně již během jízdy z Benešova. Pro cestující se zpáteční jízdenkou bude ve 13:45 zajištěna přednostní prohlídka za snížené vstupné.

parni-vlak-pacifik-05-2015-nahled

Předprodej jízdenek probíhá na nádraží Praha-Braník denně od 7:30 do 11:30 a od 13:00 do 17:20 a v mezinárodní pokladně na Masarykově nádraží denně od 8 do 18 hodin. Podrobnosti poskytne Regionální obchodní centrum ČD Praha (tel.: 972 241 629, e-mail: Lemberk@gr.cd.cz) nebo zaměstnanci železničních stanic Praha-Braník (tel. 725 859 426, e-mail Pavlik@zap.cd.cz) a Praha Masarykovo nádraží (tel. 972 246 161).


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru