dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Parní vlak Ferdinand tažený Čtyřkolákem projede trasu Posázavského Pacifiku
Čtyřkolák v čele parního vlaku Ferdinand. Foto: archiv ČD

Parní vlak Ferdinand tažený Čtyřkolákem projede trasu Posázavského Pacifiku

V sobotu 18. června pojede nostalgický vlak Ferdinand z Prahy-Braníka přes Davli, Jílové u Prahy a Čerčany do Sázavy – Černých Bud. Soupravu, která bude sestavená z historických vozů 3. třídy a bufetového vozu, poveze parní lokomotiva 434.2186 Čtyřkolák. Po trase vlaku bude možné navštívit řadu zajímavých míst, například muzeum těžby zlata v Jílovém u Prahy nebo Sázavský klášter. Pro cestující bude také připravena vyhlídková jízda ze Sázavy do Ledečka a zpět.

Vlak odjíždí z Prahy-Braníka v 9:00 a do cílové stanice Sázavy-Černých Bud přijede ve 12:17. Odtud bude pro zájemce připravena vyhlídková jízda do Ledečka a zpět, odjezd ze Sázavy je ve 14:15. Na zpáteční cestu do Prahy se vlak vydá za Sázavy v 15:56. Zpáteční jízdenka z Prahy do Sázavy stojí 280 korun, prodávat se budou i jízdenky pro kratší úseky a zlevněné jízdenky pro děti.

Vlak projede nejkrásnější trasu „Posázavského Pacifiku“ do Čerčan. Kromě překrásného okolí železniční tratě vybudované v kaňonu řeky Sázavy s několika tunely a kamennými viadukty mohou cestující z parního vlaku navštívit mnoho kulturních akcí a památek v Posázaví.

V Jílovém u Prahy bude možné prohlédnout si regionální muzeum těžby zlata se středověkými zlatými štolami. V Týnci nad Sázavou lze navštívit Týnecký hrad nebo nedalekou zříceninu hradu Zbořený Kostelec. Cestující, kteří dojedou až do Sázavy, si můžou naplánovat návštěvu Sázavského kláštera a zajímavý program na ně bude čekat přímo u  nádraží v Černých Budech, kde si prohlédnou automobily – veterány.

Parní vlak pojede po trati Posázavského pacifiku letos ještě třikrát: 9. července a 20. srpna do Kácova a 27. srpna do Vlašimi.

jizdni-rad-parni-vlak-cerven-2016  

Jízdenky je možné zakoupit v předprodeji v mezinárodní pokladně na Masarykově nádraží (denně od 8 do 18 hodin) a také na nádraží Praha-Braník (pondělí až čtvrtek 7:00 – 11:30 a 12:15 – 17:20, pátek a sobota 6:00 – 11:30 a 12:30 – 18:00, neděle 6:00 – 11:30 a 12:15 – 17:20).


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru