dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Parní Šlechtična vás doveze na křivoklátský jarmark ke knížecí štědrovečerní komnatě
Lokomotiva Šlechtična v čele speciálního výletního vlaku se vrací z Křivoklátu zpět na Smíchov. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Parní Šlechtična vás doveze na křivoklátský jarmark ke knížecí štědrovečerní komnatě

V sobotu 14. prosince bude vypraven letos poslední „Křivoklátský expres“ z Prahy-Braníka na Křivoklát a zpět. Vlak bude sestavený z historických vozů a bufetového vozu a poveze ho parní lokomotiva 475.179 „Šlechtična“. „Párou“ lze vyrazit na hrad Křivoklát, kde se koná tradiční adventní jarmark.

Na hradě Křivoklát čekají na návštěvníky vystoupení kejklířů, hudebních a divadelních skupin. Na dolním nádvoří a ve vnitřních prostorách hradu bude probíhat velký řemeslnický a vánoční jarmark. Otevřeno bude mít také galerie, svíčkařství, řezbář, košíkář nebo kovář.

Zahřát se můžete medovinou nebo svařeným vínem v hradním šenku. Nově bude zpřístupněna 13. knížecí štědrovečerní komnata. Cestující s jízdenkou na parní vlak budou mít slevu do 1. prohlídkového okruhu hradem.

„Parní vlak bude odjíždět z Prahy-Braníka v sobotu v 9:12 a cestou na Křivoklát zastaví ve Vršovicích, na Smíchově a v Berouně. Příjezd na Křivoklát bude v 11:12,“ říká Petr Pavlík, který parní jízdy spoluorganizuje. „Šlechtična poveze vlak sestavený z třinácti historických vozů. Jízdenky lze zakoupit i přímo ve vlaku, ale pro velký zájem doporučujeme využít předprodej.“

Předprodej jízdenek je zajištěn na Masarykově nádraží (denně od 8 do 18 hodin) a na nádraží v Braníku (pátek a sobota 6 – 18:15).

parni-vlak-krivoklat-nahled

Informace o parním vlaku poskytne Krajské centrum osobní dopravy ČD v Praze (pavlik@kcod.cd.cz, lemberk@kcod.cd.cz nebo tel. 720 797 072), případně mezinárodní pokladna na Masarykově nádraží (tel. 972 246 161).

Za zpáteční jízdenku zaplatí dospělí cestující 240 korun, děti od 6 do 15 let a důchodci 120 korun. V prodeji jsou také rodinné jízdenky za 490 korun a místenky za dvacetikorunu. Děti do 6 let cestují vlaky zdarma bez nároku na místo.

Pro zájemce bude přichystán pamětní pohled a razítko. Jízdenky a místenky je možné pořídit v předprodeji v železniční stanici Praha-Braník (tel. 725 859 426) nebo na Masarykově nádraží (tel. 972 246 161).


Další články
Nahoru