dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Parní expresy odvezou milovníky železniční nostalgie na křivoklátské knížecí Velikonoce
Ilustrační foto: archiv

Parní expresy odvezou milovníky železniční nostalgie na křivoklátské knížecí Velikonoce

Milovníci železniční nostalgie mohou o Velikonocích opět vyrazit parními expresy na hrad Křivoklát. V rámci akce „Knížecí Velikonoce na Křivoklátě“ budou vypraveny dva expresy. První zítra, druhý v neděli.

Vlak sestavený z historických osobních vozů a bufetového vozu poveze parní lokomotiva „Šlechtična“. V bufetovém voze se mohou cestující občerstvit a zakoupit si upomínkový pohled „Výlet na Křivoklát“.

Zpáteční jízdenka z Prahy na Křivoklát stojí 280 korun, v prodeji budou také dětské a rodinné jízdenky. Cestující se zpátečními a rodinnými jízdenkami navíc získají 50% slevu ze vstupného na prohlídkový okruh hradem.

Parní vlak odjíždí z branického nádraží v sobotu a neděli vždy v 9:14, příjezd na Křivoklát je naplánován na 11:28. Zpět z Křivoklátu do Prahy odjede vlak v 16:02. Parním vlakem mohou cestující dojet až do Železničního muzea ČD v Lužné u Rakovníka, kde bude o víkendu zahájena sezona. Muzeum bude po oba dva dny otevřeno od 9:30 do 17 hodin.

Hrad Křivoklát ožije o Velikonocích řemeslnickým jarmarkem, kde si budou návštěvníci moci koupit tradiční řemeslné výrobky, obdivovat umění kejklířů a komediantů nebo si pochutnat na sladkostech, pečeném masu, medovině, svařeném vínu a pivu. Hrad bude o Velikonocích otevřen od 10 do 17 hodin.

Jízdenky včetně místenek na parní vlaky lze zakoupit v předprodeji v mezinárodní pokladně na Masarykově nádraží od 8 do 18 hodin nebo v železniční stanici Praha-Braník dnes od 7 do 16:20 hodin, v pátek a sobotu od 6 do 18:15 hodin a v neděli od 6 do 14:55 hodin.


Další články
Nahoru