dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Parní expres v čele s lokomotivou Štokr odveze zájemce na tradiční Křivořezání
Parní lokomotiva Štokr. Foto: ČD

Parní expres v čele s lokomotivou Štokr odveze zájemce na tradiční Křivořezání

V sobotu 9. srpna bude vypraven vlak v čele se slovenskou parní lokomotivou „Štokr“ na tradiční letní akci Křivořezání na hradě Křivoklát. Parní vlak vyjíždí z nádraží v Praze-Braníku a dále z Křivoklátu bude pokračovat přes Rakovník až do Lužné u Rakovníka, kde si mohou zájemci prohlédnout železniční muzeum Českých drah.

Parní vlak, který odjíždí z nádraží Praha-Braník v 9:14, bude sestavený z historických vozů, uprostřed vlakové soupravy bude zařazený bufetový vůz s nabídkou občerstvení, kde si zájemci mohou zakoupit také upomínkové předměty z historie i současnosti železnice.

Na Křivoklát přijede parní expres v 11:28 a do Lužné u Rakovníka ve 12:36. Zpět se z Lužné vrací v 15:05 a v 16:02 z Křivoklátu. Příjezd do Prahy-Braníka je naplánován na 18:18.

Cestující tohoto zvláštního parního vlaku, kteří předloží platnou jízdenku, získají na hradě Křivoklát a v železničním muzeu slevu na vstupné. Na hradě Křivoklát se bude konat 19. ročník setkání řezbářů Křivořezání. K vidění bude práce zručných řezbářů, díla na téma Magistr Kelley, připravený je bohatý kulturní program včetně pohádky O líném Kubovi pro malé i velké návštěvníky.

Zpáteční jízdenka na Křivoklát stojí 280 korun, v prodeji jsou také výhodné rodinné zpáteční jízdenky za 570 a jednosměrné jízdenky za 240 korun. Zpáteční jízdenka pro úsek z Křivoklátu do Lužné stojí 120, jednosměrná 60 korun. Jízdenky lze zakoupit v předprodeji na pražském Masarykově nádraží a na nádraží Praha-Braník.

V železničním muzeu v Lužné u Rakovníka je možné navštívit expozici o historii železnice v Čechách, rozsáhlou sbírku lokomotiv a železničních vozidel, modelové kolejiště. Je zde také provozní průmyslová úzkorozchodná železnice s parní lokomotivou.

parni-expres-stokr-krivolezeni


Další články
Nahoru