dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Pražská politika

Parlamentní stáže pro studenty a absolventy německých vysokých škol

Pod záštitou předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Jana Hamáčka bude ve Sněmovně od 1. března do 30. dubna 2015 probíhat stáž pro studenty a absolventy německých vysokých škol.

Účastníci projektu mají získat osobní zkušenosti s fungováním českého parlamentního systému a seznámit se s prostředím české politiky. Poznají také práci odborných oddělení Kanceláře PSP a zúčastní se kurzů, které pro ně Sněmovna uspořádá ve spolupráci s Právnickou fakultou UK a Vysokou školou ekonomickou.

Zájemci o stáž musejí podat přihlášku s povinnými přílohami do 31. prosince 2014, vybraní uchazeči pak budou koncem ledna 2015 pozváni k osobnímu pohovoru. Ten se uskuteční na českém velvyslanectví v Berlíně před výběrovou komisí, složenou ze zástupců Poslanecké sněmovny a velvyslanectví.

Podrobnosti jsou k dispozici na www.psp.cz/praktikum


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru