Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - snih 0°C
Středa 29. 11. 2023
Svátek má Zina
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po zemřelých.

Řidiči měli pro strážníky vesměs stejné výmluvy. Tvrdili, že autem přijeli rodiče, na které je průkaz vystaven, nebo invalidní osobu jen přivezli a čekají na ni. Platnost průkazů si hlídky vždy ověřují u jejich vydavatelů. To, že se řidiči na přepravu tělesně postižených jen vymlouvali, potvrdily také záznamy městských kamer.

Muž, který zaparkoval na místě pro invalidy v Pařížské ulici a jehož průkaz se zdál strážníkům podezřelý, se nakonec hlídce přiznal, že si okopíroval průkaz své manželky a na kopii nalepil padělaný hologram.

Za uplynulý rok řešily hlídky městské policie 11 002 případů, kdy řidiči zaparkovali na místech pro invalidy, aniž by k tomu měli oprávnění. Za tyto přestupky strážníci uložili 1826 pokut v celkové výši 952 300 korun a 8 774 přestupků oznamovali správnímu orgánu. V 402 případech postačila domluva.

Od ledna roku 2022 se jedná o dvou bodový přestupek.

Autor: Alo

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Posprejoval dveře fastfoodu, zadržel ho strážník v civilu

7. října 2023 ve 14:29

Třiatřicetiletého muže, který ve středu večer posprejoval dveře provozovny rychlého občerstvení, omezil na osobní svobodě strážník v civilu.

Další články
Nahoru