Dnes Sobota - oblacno 23°C
Zítra Neděle - polojasno 25°C
Neděle 23. 6. 2024
Svátek má Zdeňka
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Parkovací dům u metra Zličín bude mít dva tisíce míst, Praha z nich získá tři čtvrtiny
Jeden ze starších návrhů, jak by mohl parkovací dům vypadat. Zdroj vizualizace: MHMP

Parkovací dům u metra Zličín bude mít dva tisíce míst, Praha z nich získá tři čtvrtiny

Pražští radní na posledním zasedání před volbami v pondělí schválili pokračování v záměru výstavby parkovacího domu P+R Metropole Zličín a uzavření nezávazného dokumentu Head of Terms se společností CGI Metropole. Nyní se budou řešit konkrétní kroky se zmíněnou společností, které mají za cíl přiblížit parkovací dům výstavbě. V plánu je zde vybudovat parkoviště pro téměř 2 000 vozidel, přičemž hlavní město by mělo k dispozici 1 400 míst a 550 dalších by pak sloužilo pro obchodní centrum. Magistrát o tom informoval v tiskové zprávě. 

Podmínky „Head of Terms“ budou sloužit k tomu, aby začal proces plánované výstavby v co nejbližší době, a to i na základě memoranda o spolupráci. Nápad umístit parkoviště P+R o kapacitě vysoko přes tisíc míst vznikl během jednání se společností CGI Metropole, která má dlouhodobě záměr rozšířit zličínské obchodní centrum.

Z projektu vyplynulo, že kapacita parkovacího domu by zde mohla být pro hlavní město až 1 400 míst a de facto by šlo o největší parkoviště P+R v Praze. Na základě Memoranda vypracovala CGI Metropole studii proveditelnosti parkovacího domu režimu P+R na pozemcích ve svém vlastnictví. Dle této studie je možné na pozemky umístit parkovací dům o kapacitě až 2 000 parkovacích míst v nadzemním parkovacím domě o celkem šesti nadzemních podlažích s využitelnou střešní plochou pro další parkovací místa. V tomto objektu by bylo umístěno jak parkoviště P+R, tak komerční parkoviště obchodního centra, které by ve stejném objektu využívalo také podzemní stání.

„Oproti některým starším projektům v této lokalitě jde o realistické řešení, o kterém budeme dále jednat. V lokalitě připravujeme také další parkoviště P+R u budoucí stanice Depo Zličín, které bude umístěno v blízkosti Pražského okruhu,“ řekl náměstek primátora pro oblast dopravy Adam Scheinherr (Praha Sobě), 

Opozičního zastupitele, předsedu hnutí ANO v Praze Ondřeje Prokopa mrzí, že s tím současné vedení magistrátu nezačalo mnohem dřív. „Takových parkovacích domů už jsme mohli mít po Praze víc. Parkování je jedním z nejpalčivějších problémů hlavně našich sídlišť, kde několik politických reprezentací za sebou v této otázce prostě zaspalo. A je nejvyšší čas začít s nápravou. Nemohu si ale pomoct, přijde mi to jako líbivý předvolební tah. Kdyby šlo Pirátům a Praha Sobě tolik o parkování, už by dávno něco dělali,“ uvedl.

Head of Terms v současnosti nezavazují hlavní město k investici, ale popisují a řeší budoucí dohodu, která by již byla pro Prahu závazná. Předpokladem je, že CGI pro hlavní město vybuduje parkoviště s odhadovanou cenou 1,334 miliardy korun bez DPH (finance poskytne metropole), přičemž k dispozici bude mít Praha právo užívání 1 400 parkovacích míst.

V rámci jeho stavby bude vytvořeno i dalších 550 parkovacích míst, které podle předpokladu zaniknou na pozemku společnosti CGI kvůli výstavbě domu. Nově vystavěné parkoviště bude v majetku společnosti CGI Metropole, avšak s věcným břemenem hlavního města.

Parkoviště je v současnosti plánováno s oboustranným napojením na Rozvadovskou spojku. Docházková vzdálenost mezi P+R a stanicí metra Zličín činí zhruba 350 metrů z nejvzdálenějšího parkovacího místa.


Autor: Hla

K Ladronce vede lepší cesta

21. června 2024 ve 12:49

Od usedlosti Ladronka k nedávno realizovanému přejezdu pro cyklisty přes Podbělohorskou do ulice Nad Motolskou nemocnicí už dojedou všichni inlinisté a cyklisté po nové cestě.

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru