Dnes Středa - obcasny-dest 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 12°C
Středa 21. 2. 2024
Svátek má Lenka
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Parkovací dům Na Dědině vyjde Prahu na 320,5 milionu korun
Vizualizace parkovacího domu. Zdroj: MHMP

Parkovací dům Na Dědině vyjde Prahu na 320,5 milionu korun

Parkovací dům v Praze Na Dědině vyjde hlavní město zhruba na 320,5 milionu korun s DPP. Dům s 290 parkovacími místy bude sloužit jako záchytné parkoviště a zároveň poskytne možnost parkování místním obyvatelům, kteří o ně přišli kvůli výstavbě tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní. Dům pro město postaví sdružení firem vedené společností Subterra. Trať na Dědinu zprovoznil pražský dopravní podnik (DPP) letos v říjnu. 

Vznik parkovacího domu na Dědině připravuje hlavní město jako náhradu za úbytek parkovacích stání v ulici Vlastina, která zanikla po výstavbě tramvajové trati z Divoké Šárky na Dědinu. Toto řešení bylo přijato v rámci participace s obyvateli Prahy 6.   

Předmětem aktuální veřejné zakázky je provedení komplexních stavebních prací podle vypracované projektové dokumentace. Ta vznikla na základě vítězného návrhu, který vzešel z architektonické soutěže na podobu nejen samotného parkovacího objektu na sídlišti Dědina, ale také na řešení souvisejícího parteru a parkových úprav v okolí.    

Parkovací dům bude umístěný v ulici Vlastina, u křižovatky s ulicí Drnovská. Je výsledkem participace s obyvateli Prahy 6. Vystavěný bude jako železobetonový skelet se třemi nadzemními podlažími a jedním částečně zapuštěným suterénem v těsné blízkosti nově otevřené tramvajové trati. 

„Střecha objektu bude částečně kryta pergolou s popínavou zelení, která se bude nacházet i na stěnách orientovaných k přilehlému panelovému domu,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti).

Otevírání jednotlivých nabídek se konalo letos 5. června a v následujícím měsíci se pak uskutečnilo posouzení a hodnocení nabídek. Základním hodnotícím kritériem byla ekonomická výhodnost nabídky, která byla posouzená podle nejnižší nabídkové ceny, dále byla dílčím hodnotícím kritériem délka záruční doby na podlahové stěrky a kvalita realizačního týmu. 

Stavbou parkovacího domu byl podmíněn souhlas se stavbou tramvajové trati v řízení EIA, který posuzuje vliv stavby na životní prostředí. Ve Vlastině ulici, kudy trať vede, byla kvůli stavbě zrušena parkovací místa. Dům bude po dohodě s místními obyvateli na konci trati u tramvajové smyčky.

Trať DPP slavnostně zprovoznil 22. října. V pravidelném provozu na ni vyjely tramvaje o den později. Trať o délce 2,3 kilometru s pěti páry zastávek vede z nynější smyčky v zastávce Divoká Šárka po Evropské a poté zahýbá do Vlastiny ulice. 

„Tak třikrát hurá. Rada hl. m. Prahy konečně vybrala zhotovitele parkovacího domu na Dědině. Stavba má trvat 365 dní, jak nám bylo před časem řečeno. Parkovací dům bude tak stát zhruba o rok později, než tramvajová trať. Ale hlavně, že bude,“ uvedl radní Prahy 6 pro dopravu Ondřej Matěj Hrubeš (ODS).


Autor: Jan Puci

Flixbus kvůli blokádě přesune autobusy z hlavního nádraží na Florenc

18. února 2024 v 10:31

Autobusový dopravce Flixbus v pondělí v souvislosti s pražskou blokádou zemědělců přesune odjezdy autobusů ze zastávky u hlavního nádraží na autobusové nádraží Florenc. Dopravce podle mluvčího Tomáše Beránka pro řidiče vytipoval několik objízdných tras, autobusy se budou magistrále vyhýbat....

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok je pro auta uzavřen

17. února 2024 v 15:13

Mostek vedoucí přes Litovicko-Šárecký potok na Jenerálce je v havarijním stavu. Odhalil to posudek Kloknerova ústavu. Důvodem je významné podemletí obou jeho opěr.

Praha 15 připravila interaktivní mapu autovraků

11. února 2024 v 17:30

Co je vrak motorového vozidla? Jak se zahajuje řízení, kterým se zjišťuje, zda vozidlo vrakem je či není? Jak se zjišťuje majitel vozidla, když SPZ na vozidle chybí? Jak dlouho od zahájení odstranění trvá? Co se s vozidlem děje po jeho odstranění z ulice a kdo odstranění...

Další články
Nahoru