dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Park u vršovického nádraží prokoukne, radnice Prahy 10 ho nechá opravit
Budoucí podoba parku u nádraží. Vizualizace: MČ Praha 10

Park u vršovického nádraží prokoukne, radnice Prahy 10 ho nechá opravit

Radnice Prahy 10 nechá opravit park před vršovickým nádražím. Opraveny budou cesty, vybudováno bude automatické zavlažování trávníku a přibudou trampolíny, pítko, dřevěné lavičky a zásuvková skříň pro možnost konání příležitostných společenských akcí. Rekonstrukce vyjde na 16 milionů korun.

Revitalizace parku U Vršovického nádraží je během krátké doby třetí významnější obměnou parkového prostoru, na kterou se podařilo Praze 10 získat finanční prostředky z evropských fondů. Oproti předchozím úspěšným realizacím v parku Chrpová – Malinová a v Malešickém parku, se jedná o akci menšího rozsahu. Celkové předpokládané náklady na renovaci jsou 16 milionů korun, z toho dotace EU tvoří částku přes 9 milionů.

„Při úpravě dojde i k využití slepé ulice před základní školou, a to odstraněním stávající vozovky. Zpevněná plocha před budovou školy bude výškově sjednocena s plochou parku, čímž dojde k bezprostřední návaznosti vznikem pěší promenády,“ uvedl 1. místostarosta Prahy 10 Vladimír Novák (ČSSD).

Významným způsobem se změní středová plocha, v současné době tvořena několika lavičkami a odpadkovými koši. Bude zde nový mobiliář a lavičky.

„Prostranství by mělo nabídnout i možnost aktivního pohybu a zábavy o přestávkách i po škole pro děti i dospělé. Vybavenost doplní odpadkové koše na smíšený odpad a na plasty a stojany se sáčky na psí exkrementy,“ upřesnil místostarosta.

„Vzrostlá zeleň v místě bude zachována. Péče o zeleň je jednou z našich priorit, což dokazuje úspěch v celorepublikové soutěži Město stromů,“ uvedl starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík. Desátá městská část se mohla pyšnit putovním titulem Město stromů díky úspěchu v ročníku 2012/2013.

V parku u vršovického nádraží je počítáno pouze se zdravotními řezy u ponechávaných stromů a s odstraněním přestárlých keřů a stromů. V charakteru původní kompozice bude provedena dosadba, včetně nových platanů, před školu. Stávající travnaté plochy budou upraveny a doplněny automatickou závlahou.


Další články
Nahoru