Dnes Úterý - oblacno 10°C
Zítra Středa - obcasny-dest 10°C
Úterý 23. 4. 2024
Svátek má Vojtěch
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
FestivalyVíkend

Park Podviní ožije všemi barvami

2. 9. 2023
Již tuto sobotu 2. září proběhne v pražském parku Podviní 19. pokračování oblíbeného multikulturního festivalu Barevná devítka. Na hudební výlet do celém ho světa se vydejte s kapelou Musica Balkanika, do horké Afriky vás vezme Bijou Camara a latinskou Ameriku navštívíte s hudbou skupiny Pragason a Duende. Na festivalu ochutnáte také gastronomické pochoutky z cizokrajných kuchyní. Vstupné ponechává pořadatel festivalu Městská část Praha 9 pro všechny návštěvníky zdarma. Akce začíná ve 12 hodin, slibná je i předpověď počasí.

Hudební menu letošní Barevné devítky nabídne koncert kapely MUSICA BALKANIKA, která se zaměřuje na lidovou hudbu zejména ze Srbska, Makedonie či Bulharska s prvky gypsy jazzu. Charismatická africká zpěvačka a tanečnice BIJOU CAMARA se svou skupinou GUINEE TOUMBOUI i letos chystá úžasné vystoupení plné africké vášně i tradic. Stálicí festivalového programu je i kapela PRAGASON, se kterou se nechte unést na rytmech houpavé salsy a temperamentních latinskoamerických rytmů. Milovníci jazzu a popu si na festivalu rozhodně přijdou na své na koncertu skupiny DUENDE. 

Kapela osciluje na pomezí latinskoamerické hudby a flamenca přes fusion, až po jazz-popové skladby. Tradiční české a moravské lidovky si mohou návštěvníci zazpívat společně s CIMBÁLOVOU MUZIKOU MIROSLAVA KOTLÁRA. 

Koncerty doplní vystoupení mezinárodních tanečních souborů, např. s moldavským folklorem vás seznámí taneční soubor Kodrjanka, s romskými tanci zase skupina Gitanne, tradiční palestinské tance zvané dapke předvede soubor Sahar Group, a na worskshopu se naučíte kroky indického Bollywooddance. 

Letos nezapomeneme ani na situaci na Ukrajině a v programu festivalu tak najdete vystoupení ukrajinské skupiny Rodyna a další tematicky zaměřený doprovodný program. 

Barevná devítka nabízí kromě pestrého hudebního programu i příležitost pochutnat si na různých gastronomických specialitách z celého světa. Zajímavostí bude kuchařská show Daniela Beneše, šéfkuchaře BACKSTAGE RESTAURANTu a několikanásobného vítěze Mistrovství ČR v grilování.

Ve stáncích ambasád se mohou návštěvníci festivalu blíže seznámit s kulturními zvyky např. Moldavie, Turecka, Srí Lanky, Súdanu, Konga, Indie a dalších méně či více exotických zemí. Doprovodný program zahrnuje workshopy i seznámení s aktivitami organizací, jež pomáhají lidem postiženým krizí na Ukrajině. Na multikulturním marketu bude možné zakoupit drobné výrobky uprchlíků z Ukrajiny a Venezuely. 

HARMONOGRAM FESTIVALU: 

PROGRAM → HLAVNÍ PODIUM: 

12.00 Koncert Cimbálová Muzika M. Kotlára

14.45 Vystoupení tanečního souboru Gitanne & Dance for Joy

15.15 Vystoupení tanečního souboru Kodrjanka

16.45 Koncert Duende

17.50 Koncert Bijou Camara & Guinee Toumboui

19.00 Koncert Pragason

20.10 Koncert Musica Balkanika 

PROGRAM → MALÉ PODIUM: 

13.30 Tradiční palestinský tanec

14.15 Stageshotel Praguecookingshow

15.40 Rodyna z.s.

16.15 Stageshotel Praguecookingshow

18.40 Indické Bollywood tance 

Pro aktuální informace o programu festivalu sledujte www.barevnadevitka.cz a facebookové stránky akce.


Autor: red

Jarní Karlínský street food festival

Dnes ve 13:53

Jarní Karlínský street food festival se uskuteční v neděli 28. dubna na Karlínském náměstí. Těšit se můžete na více než 50 stánků s nabídkou té nejlepší moderní gastronomie. Ke skvělému jídlu a pití patří i parádní živá muzika a DJská vystoupení.

Evakuace na kole a retro peleton

Dnes v 07:03

Praha 13 zve na 18. ročník akce Evakuace na kole. Akce je určena pro širokou veřejnost. Každý účastník dostane mapu s vyznačenou trasou. Trať vede převážně rovinatým terénem.

Rybářské závody v Třebonicích 2024

Včera v 07:50

Rybářský spolek SDH Třebonice a Praha 13 zvou v sobotu 27. dubna na tradiční rybářské závody.

We love bubliny v Praze 6

Včera v 06:20

Festival šumivých vín u Písecké brány na Praze 6 se koná od 3. do 5. května.

Prosecco piknik & Itálie v parku Sacré Coeur

21. dubna 2024 ve 13:27

Chutě Itálie v parku Sacré Coeur v Praze 5 v pátek 3. a v sobotu 4. května.

Vítání čarodějnic na ostrově

21. dubna 2024 v 10:34

Těšit se 26. a 27. dubna můžete na světelnou show a degustaci vín. Co vinař a co láhev to originál. K degustaci zahraje živá hudba a zážitek dotváří moderní gastronomie a tematické soutěže na podiu.

Butky Park: Den, kdy vám narostou křídla

19. dubna 2024 v 09:12

V sobotu 20. dubna zahajuje sezónu multifunkční Butky Park a na své si přijdou děti i jejich rodiče. Bohatý program provoní street festival s jídlem, inspiraci nabídnou taneční i parkour workshopy a tělo roztančí koncert kapely Eddie Stoilow. Vstup je zdarma

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

První jarní košt

17. dubna 2024 v 09:07

Vítání jara se sklenkou v ruce v sobotu 20. dubna na náplavce v Praze 2.

Káranský vodovodník zve na cyklojízdu, výlet pro pěší a prohlídku úpravny vody

16. dubna 2024 v 10:02

Pražské vodovody a kanalizace připravily pro fanoušky vodárenství, cyklistiky a pěší turistiky sportovně charitativní akci pod názvem Káranský vodovodník. Akce proběhne v sobotu 18. května 2024 v Káraném od 10 do 17 hodin. Její součástí je cyklojízda, výlet pro pěší, prohlídka Úpravny vody Káraný...

Branický knižní malotrh 2024

16. dubna 2024 v 09:18

Druhý ročník knižního Malotrhu se koná v sobotu 8. června. Setkáte s nejnovějšími knihami, autory a spoustou další zábavy. Den plný knih, hudby a workshopů proběhne od 11 do 19 hodiny na Branické ulici na úrovní jejího křížení s Jiskrovou ulicí.

Sobota: Street food na Smíchovské náplavce

16. dubna 2024 v 08:21

To nejlepší ze světového street foodu ochutnáte v sobotu 20. dubna na Smíchovské náplavce. Vybírat budete ze široké nabídky street foodových specialit, čerstvých ryb i šťavnatých burgerů. Ochutnáte tradiční pokrmy Indonésie a zjistíte, co se vaří v Africe.

Další články
Nahoru