Dnes Pátek - zatazeno 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Pátek 22. 9. 2023
Svátek má Darina
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
FestivalyVíkend

Park Podviní ožije všemi barvami

2. 9. 2023
Již tuto sobotu 2. září proběhne v pražském parku Podviní 19. pokračování oblíbeného multikulturního festivalu Barevná devítka. Na hudební výlet do celém ho světa se vydejte s kapelou Musica Balkanika, do horké Afriky vás vezme Bijou Camara a latinskou Ameriku navštívíte s hudbou skupiny Pragason a Duende. Na festivalu ochutnáte také gastronomické pochoutky z cizokrajných kuchyní. Vstupné ponechává pořadatel festivalu Městská část Praha 9 pro všechny návštěvníky zdarma. Akce začíná ve 12 hodin, slibná je i předpověď počasí.

Hudební menu letošní Barevné devítky nabídne koncert kapely MUSICA BALKANIKA, která se zaměřuje na lidovou hudbu zejména ze Srbska, Makedonie či Bulharska s prvky gypsy jazzu. Charismatická africká zpěvačka a tanečnice BIJOU CAMARA se svou skupinou GUINEE TOUMBOUI i letos chystá úžasné vystoupení plné africké vášně i tradic. Stálicí festivalového programu je i kapela PRAGASON, se kterou se nechte unést na rytmech houpavé salsy a temperamentních latinskoamerických rytmů. Milovníci jazzu a popu si na festivalu rozhodně přijdou na své na koncertu skupiny DUENDE. 

Kapela osciluje na pomezí latinskoamerické hudby a flamenca přes fusion, až po jazz-popové skladby. Tradiční české a moravské lidovky si mohou návštěvníci zazpívat společně s CIMBÁLOVOU MUZIKOU MIROSLAVA KOTLÁRA. 

Koncerty doplní vystoupení mezinárodních tanečních souborů, např. s moldavským folklorem vás seznámí taneční soubor Kodrjanka, s romskými tanci zase skupina Gitanne, tradiční palestinské tance zvané dapke předvede soubor Sahar Group, a na worskshopu se naučíte kroky indického Bollywooddance. 

Letos nezapomeneme ani na situaci na Ukrajině a v programu festivalu tak najdete vystoupení ukrajinské skupiny Rodyna a další tematicky zaměřený doprovodný program. 

Barevná devítka nabízí kromě pestrého hudebního programu i příležitost pochutnat si na různých gastronomických specialitách z celého světa. Zajímavostí bude kuchařská show Daniela Beneše, šéfkuchaře BACKSTAGE RESTAURANTu a několikanásobného vítěze Mistrovství ČR v grilování.

Ve stáncích ambasád se mohou návštěvníci festivalu blíže seznámit s kulturními zvyky např. Moldavie, Turecka, Srí Lanky, Súdanu, Konga, Indie a dalších méně či více exotických zemí. Doprovodný program zahrnuje workshopy i seznámení s aktivitami organizací, jež pomáhají lidem postiženým krizí na Ukrajině. Na multikulturním marketu bude možné zakoupit drobné výrobky uprchlíků z Ukrajiny a Venezuely. 

HARMONOGRAM FESTIVALU: 

PROGRAM → HLAVNÍ PODIUM: 

12.00 Koncert Cimbálová Muzika M. Kotlára

14.45 Vystoupení tanečního souboru Gitanne & Dance for Joy

15.15 Vystoupení tanečního souboru Kodrjanka

16.45 Koncert Duende

17.50 Koncert Bijou Camara & Guinee Toumboui

19.00 Koncert Pragason

20.10 Koncert Musica Balkanika 

PROGRAM → MALÉ PODIUM: 

13.30 Tradiční palestinský tanec

14.15 Stageshotel Praguecookingshow

15.40 Rodyna z.s.

16.15 Stageshotel Praguecookingshow

18.40 Indické Bollywood tance 

Pro aktuální informace o programu festivalu sledujte www.barevnadevitka.cz a facebookové stránky akce.


Autor: red

Malá Strana září

Včera v 16:07

První ročník festivalu Malá Strana září nabídne o víkendu od 22. do 24. září prozkoumat tuto čtvrť novýma očima. V těch nejzajímavějších malostranských obchodech s designem, kosmetikou, šperky, ale také například v knihkupectvích, květinářstvích, restauracích, kavárnách a restauracích, bude...

Praha 13 zve na Butovický rohlík

Včera v 11:26

Městská část Praha 13 a Triatlon sportklub Praha srdečně zvou do Centrálního parku na Butovický rohlík, tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Evropského týdne mobility.  

Vinobraní na Máchalce 2023

Včera v 11:26

Vyvrcholením vinařského roku v Praze 9 bude Vinobraní na Máchalce jako součást Svatováclavských slavností. Víno, burčák, dobré jídlo a muzika od pátku do neděle 22. – 24. září.

Plavejte v Praze 1

Včera v 07:18

V sobotu 7. října se koná tradiční plavání O pohár městské části Praha 1. Začíná se ve 14 hodin.

Svatováclavská pouť na Proseku už podvaatřicáté

Včera v 00:07

Letošní 32. Svatováclavská pouť na Proseku se koná 23. a 24. září v okolí kostela sv. Václava v Praze 9. Tradičně ji pořádá městská část Praha 9.

Chov goril v Zoo Praha slaví 60 let

Včera v 00:03

V sobotu 23. září oslaví Zoo Praha Světový den goril společně s výročím 60 let zdejšího chovu těchto největších primátů světa. Návštěvníci se mohou těšit na mimořádný program v obou pavilonech – v loni otevřené Rezervaci Dja, kterou obývá rodinná skupina, a také v Centru Méfou, kde žije slavný...

Pivní festival Desítka na Desítce se vrací

20. září 2023 ve 22:55

V sobotu 23. září se na Kubánském náměstí v Praze 10 uskuteční festival pro všechny milovníky zlatavého moku. První ročník festivalu Desítka na Desítce loni zaznamenal mezi návštěvníky úspěch. Druhý ročník bude pokračovat v jeho šlépějích. Na návštěvníky čeká 12 minipivovarů, bezpočet stánků...

Festival Strahov OpenAir rozezní Strahov v čele s kapelou Wohnout

20. září 2023 ve 22:42

Výjimečný hudební zážitek nabídne 27. září od 14:30 hodin již 26. ročník festivalu Strahov OpenAir, který do areálu strahovských studentských kolejí přiveze široký výběr interpretů v čele s kapelou Wohnout. Součástí bude také food festival, který nabídne chutě z různých částí světa na jednom...

Centrální park v Praze 13 bude hostit mistrovství ve Flyboardu

20. září 2023 v 09:28

Mistrovství České republiky ve Flyboardu 2023, možnost půjčovny, kde se do pěti minut naučí létat kdokoliv. Ukázky nového adrenalinového sportu si můžete užít v podobě závodní ale i umělecké.

Beachvolejbal: Do Žlutých lázní se vrací amatérský turnaj dvojic

19. září 2023 v 16:29

Žluté lázně v pražském Podolí čeká poslední venkovní podívaná v beachvolejbale v letošním roce. Amatérský turnaj dvojic odstartuje již tuto neděli 24. září v 10 hodin kláním o putovní pohár.

Butky Park provoní food festival a roztančí brazilská samba

19. září 2023 v 08:50

Butky Park, nový volnočasový areál v sousedství pražského obchodního centra Galerie Butovice a Prokopského údolí, v sobotu 30. září rozehraje symfonii všech smyslů při food festivalu, latinskoamerických tancích i cestovatelském vyprávění. Vstup je zdarma.  

Praha 14 zve na Posvícení u Doubravky

19. září 2023 v 08:30

Rozsvícení rozhledny, program pro děti, koncerty nebo iluzionistickou show připravila Praha 14 na sobotu 23. září.

Den hrdinů Na Výstavišti už poosmé

18. září 2023 v 09:59

Osmý ročník akce Den hrdinů Na Výstavišti představí v rámci celodenního bohatého programu složky integrovaného záchranného systému, a to v sobotu 23. září od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru