dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Park Na Pankráci doplní nové vodní prvky, fontána a brouzdaliště
Bývalá fontána v parku Na Pankráci. Foto: prahazelena.cz

Park Na Pankráci doplní nové vodní prvky, fontána a brouzdaliště

Park na Pankráci obohatí v příštím roce dva zajímavé vodní prvky – liniová fontána a brouzdaliště. Budou také provedeny parkové úpravy a vybudován nový přechod do ulice Pujmanové. O vše se postará na základě smlouvy s městkou částí Praha 4 na své náklady společnost Skanska.

„Tuto dohodu je třeba chápat jako projev zájmu podnikatelského subjektu podílet se ve spolupráci s Prahou 4 na rozvoji lokality Pankrác,“ uvedla radní pro územní rozvoj a výstavbu Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení). Společnost na území městské části budej jak administrativní objekty, tak obytné domy.

Park, který dnes nese jméno Na Pankráci, byl otevřen pro veřejnost v roce 1985. V jeho východní části přiléhající k ulici Pujmanové byl bazén s plastikou a fontánou. Z důvodu havarijního stavu byl bazén s vodotrysky v roce 2010 odstraněn.

Městská část Praha 4 se sice v minulosti pokusila o vybudování nových vodních prvků, návrhy však nebyly realizovány  především z důvodu nákladnosti stavby a nehospodárnosti budoucího provozu.

Nová liniová fontána s délkou zhruba 65 a šířkou 4 metry bude osazena vodními tryskami, které budou reagovat na fotobuňky, a stříkat, když se k nim přiblíží hrající si děti. Předpokládaný výtrysk bude do výšky 2 metrů, s různými programy provozu trysek.

Druhým vodním prvkem bude brouzdaliště o průměru 8 metrů a hloubce do 0,2 metru. Oba nové vodní prvky budou zasazeny do veřejné plochy nepravidelného tvaru s rozměry 24×27 metrů a tato plocha bude s ulicí Pujmanové propojena dvěma chodníky.

Fontána bude umístěna mezi chodníky a brouzdaliště na začátku této plochy. Nově navrhované chodníky budou propojeny s dosavadními a jejich povrch bude proveden z kamenné mozaiky nebo asfaltu. Park podél ulice bude navíc doplněn o 15 až 20 vzrostlých stromů a keřový porost.

„Věřím, že veřejnost oba vodní prvky, které vhodně navazují na dosavadní koncepci parku Na Pankráci, uvítá,“ uvedla dále Alžběta Rejchrtová. „Projekt představíme veřejnosti přímo v parku u Café Na půl cesty ve středu 20. září, ve čtvrtek 21. září a v neděli 24. září. Chceme se našich obyvatel zeptat na jejich názor na současné a budoucí využití parku, jaké další volnočasové aktivity by v něm měly probíhat a jaké zábavné a herní prvky by měly park oživit. Sesbírané podněty se stanou podkladem pro návrh architektů, který by měl učinit náš park ještě přitažlivějším,“ dodala Alžběta Rejchrtová.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

13. prosince 2017 v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Další články
Nahoru