dnes
Středa - zatazeno
5°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
6°C
pozítří
Pátek - skorojasno
8°C
Park Na Pankráci doplní nové vodní prvky, fontána a brouzdaliště
Bývalá fontána v parku Na Pankráci. Foto: prahazelena.cz

Park Na Pankráci doplní nové vodní prvky, fontána a brouzdaliště

Park na Pankráci obohatí v příštím roce dva zajímavé vodní prvky – liniová fontána a brouzdaliště. Budou také provedeny parkové úpravy a vybudován nový přechod do ulice Pujmanové. O vše se postará na základě smlouvy s městkou částí Praha 4 na své náklady společnost Skanska.

„Tuto dohodu je třeba chápat jako projev zájmu podnikatelského subjektu podílet se ve spolupráci s Prahou 4 na rozvoji lokality Pankrác,“ uvedla radní pro územní rozvoj a výstavbu Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení). Společnost na území městské části budej jak administrativní objekty, tak obytné domy.

Park, který dnes nese jméno Na Pankráci, byl otevřen pro veřejnost v roce 1985. V jeho východní části přiléhající k ulici Pujmanové byl bazén s plastikou a fontánou. Z důvodu havarijního stavu byl bazén s vodotrysky v roce 2010 odstraněn.

Městská část Praha 4 se sice v minulosti pokusila o vybudování nových vodních prvků, návrhy však nebyly realizovány  především z důvodu nákladnosti stavby a nehospodárnosti budoucího provozu.

Nová liniová fontána s délkou zhruba 65 a šířkou 4 metry bude osazena vodními tryskami, které budou reagovat na fotobuňky, a stříkat, když se k nim přiblíží hrající si děti. Předpokládaný výtrysk bude do výšky 2 metrů, s různými programy provozu trysek.

Druhým vodním prvkem bude brouzdaliště o průměru 8 metrů a hloubce do 0,2 metru. Oba nové vodní prvky budou zasazeny do veřejné plochy nepravidelného tvaru s rozměry 24×27 metrů a tato plocha bude s ulicí Pujmanové propojena dvěma chodníky.

Fontána bude umístěna mezi chodníky a brouzdaliště na začátku této plochy. Nově navrhované chodníky budou propojeny s dosavadními a jejich povrch bude proveden z kamenné mozaiky nebo asfaltu. Park podél ulice bude navíc doplněn o 15 až 20 vzrostlých stromů a keřový porost.

„Věřím, že veřejnost oba vodní prvky, které vhodně navazují na dosavadní koncepci parku Na Pankráci, uvítá,“ uvedla dále Alžběta Rejchrtová. „Projekt představíme veřejnosti přímo v parku u Café Na půl cesty ve středu 20. září, ve čtvrtek 21. září a v neděli 24. září. Chceme se našich obyvatel zeptat na jejich názor na současné a budoucí využití parku, jaké další volnočasové aktivity by v něm měly probíhat a jaké zábavné a herní prvky by měly park oživit. Sesbírané podněty se stanou podkladem pro návrh architektů, který by měl učinit náš park ještě přitažlivějším,“ dodala Alžběta Rejchrtová.


Kryt na Folimance se v prosinci letos otevře naposledy

Včera v 07:55

Městská část Praha 2 letos zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. Poslední letošní prohlídka bude 15. prosince.

Hurá do opery! Představení pro děti

19. listopadu 2018 ve 22:50

V Písecké bráně na Hradčanech zazní ty nejkrásnější melodie z českých oper Prodaná nevěsta a Rusalka v podání sboru a sólistů Národního divadla. Představení Státní opery Praha z cyklu Hurá do opery! pro děti i dospělé se koná v neděli 25. listopadu od...

Jaký bude vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova

19. listopadu 2018 ve 22:36

Na druhé plánovací setkání k regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova zve radnice jedenácté městské části.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

19. listopadu 2018 ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Pro děti: Korálkyáda

19. listopadu 2018 v 09:52

Přijďte si v sobotu 24. listopadu do vodárenské věže na Letné vyrobit různé šperky a ozdoby z korálků.

Pro děti: Kocourek Modroočko

19. listopadu 2018 v 09:38

Kocourek Modroočko je malé kotě, které se teprve učí pořádnému kočičímu životu. Jeho průvodcem je učený Bělovous Zrzunda a krásná kočka Zelenoočka. Postupně zjišťuje, jak dovede být ten „opravdový“ kočičí život zajímavý, někdy trochu krutý, ale především...

Další články
Nahoru