dnes
Pondělí - zatazeno
15°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Park Na Pankráci doplní nové vodní prvky, fontána a brouzdaliště
Bývalá fontána v parku Na Pankráci. Foto: prahazelena.cz

Park Na Pankráci doplní nové vodní prvky, fontána a brouzdaliště

Park na Pankráci obohatí v příštím roce dva zajímavé vodní prvky – liniová fontána a brouzdaliště. Budou také provedeny parkové úpravy a vybudován nový přechod do ulice Pujmanové. O vše se postará na základě smlouvy s městkou částí Praha 4 na své náklady společnost Skanska.

„Tuto dohodu je třeba chápat jako projev zájmu podnikatelského subjektu podílet se ve spolupráci s Prahou 4 na rozvoji lokality Pankrác,“ uvedla radní pro územní rozvoj a výstavbu Alžběta Rejchrtová (Trojkoalice/Zelení). Společnost na území městské části budej jak administrativní objekty, tak obytné domy.

Park, který dnes nese jméno Na Pankráci, byl otevřen pro veřejnost v roce 1985. V jeho východní části přiléhající k ulici Pujmanové byl bazén s plastikou a fontánou. Z důvodu havarijního stavu byl bazén s vodotrysky v roce 2010 odstraněn.

Městská část Praha 4 se sice v minulosti pokusila o vybudování nových vodních prvků, návrhy však nebyly realizovány  především z důvodu nákladnosti stavby a nehospodárnosti budoucího provozu.

Nová liniová fontána s délkou zhruba 65 a šířkou 4 metry bude osazena vodními tryskami, které budou reagovat na fotobuňky, a stříkat, když se k nim přiblíží hrající si děti. Předpokládaný výtrysk bude do výšky 2 metrů, s různými programy provozu trysek.

Druhým vodním prvkem bude brouzdaliště o průměru 8 metrů a hloubce do 0,2 metru. Oba nové vodní prvky budou zasazeny do veřejné plochy nepravidelného tvaru s rozměry 24×27 metrů a tato plocha bude s ulicí Pujmanové propojena dvěma chodníky.

Fontána bude umístěna mezi chodníky a brouzdaliště na začátku této plochy. Nově navrhované chodníky budou propojeny s dosavadními a jejich povrch bude proveden z kamenné mozaiky nebo asfaltu. Park podél ulice bude navíc doplněn o 15 až 20 vzrostlých stromů a keřový porost.

„Věřím, že veřejnost oba vodní prvky, které vhodně navazují na dosavadní koncepci parku Na Pankráci, uvítá,“ uvedla dále Alžběta Rejchrtová. „Projekt představíme veřejnosti přímo v parku u Café Na půl cesty ve středu 20. září, ve čtvrtek 21. září a v neděli 24. září. Chceme se našich obyvatel zeptat na jejich názor na současné a budoucí využití parku, jaké další volnočasové aktivity by v něm měly probíhat a jaké zábavné a herní prvky by měly park oživit. Sesbírané podněty se stanou podkladem pro návrh architektů, který by měl učinit náš park ještě přitažlivějším,“ dodala Alžběta Rejchrtová.


Praha 2: Přineste jednu prázdnou PET lahev na Ekofestival

Dnes v 06:41

Ekofestival aneb tradiční den s Komwagem se koná ve středu 22. května v areálu společnosti Komwag v Perucké ulici na Praze 2 v sousedství Havlíčkových sadů.

Pro žáky i pro veřejnost: ZŠ Mendelova otevřela nově zrekonstruované hřiště

Včera v 07:24

V Základní škole Mendelova v Praze 11 bylo po komplexní rekonstrukci otevřeno jak pro žáky školy, tak veřejnost víceúčelové hřiště.

Dětský čin roku odstartoval. Soutěžní příběhy o dobrých skutcích mohou děti posílat do konce září

18. května 2019 ve 12:18

Projekt Dětský čin roku již po patnácté upozorní na mladé hrdiny, kteří pomáhají a rozdávají dobro kolem sebe. Své soutěžní příběhy o dobrých skutcích mohou děti posílat a to online, poštou nebo osobně až do 30. září. 

Literárně dramatický festival Děti, čtete?

18. května 2019 v 08:15

Jubilejní 10. ročník mezinárodního literárně-dramatického festivalu Děti, čtete? proběhne již tradičně s návazností na Mezinárodní den dětí. Slavnostní zahájení festivalu se uskuteční 30. května v Ústřední knihovně na Mariánském náměstí.

Praha 9: Atletika Človíček zve na ukázkovou hodinu

17. května 2019 v 06:06

Oddíl Atletika Človíček ve Vysočanech funguje od roku 2014. Díky profesionálnímu trenérskému týmu a široké členské základně patří mezi nejvýznamnější atletické oddíly se zaměřením na atletickou školku a minipřípravku.

Na Dětský den v Podviní zve Praha 9

16. května 2019 v 17:49

Praha 9 pořádá v parku Podviní ve Vysočanech 30. května od 14 do 18 hodin tradiční Den dětí. Letos nese název Keltové jdou na draka.

Další články
Nahoru