Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 5. 2024
Svátek má Maxmilián a Maxim
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Park na Karlově bude mít nové umělecké dílo, Praha 2 vyhlásila soutěž
Park, ve kterém by mělo být umělecké dílo. Vizualizace: Praha 2

Park na Karlově bude mít nové umělecké dílo, Praha 2 vyhlásila soutěž

Praha 2 vyhlásila výtvarně-architektonickou soutěž o návrh na umělecké dílo, které by mělo oživit prostor parku na Karlově u Novoměstských hradeb. Záměr schválili radní městské části na svém jednání v červnu. Soutěžící mohou své návrhy do otevřené jednofázové projektové soutěže podávat do 15. září. V porotě zasednou umělci jako Vladimir Brož „Vladimir 518“ a Josef Bolf nebo architekt Petr Janda.

„Karlovské předmostí se řadí mezi okouzlující a jedinečné části Prahy 2, oplývající atmosférou staré Prahy. Parčík, kde bude instalováno dílo, nabízí krásný výhled na Nuselské údolí a Vyšehrad, což dodává tomuto místu zvláštní kouzlo. Nicméně, nezanedbatelným faktorem tohoto prostoru je Nuselský most, který zde má svůj výrazný vliv. Proto je důležité, aby navrhované umělecké dílo zapadalo do tohoto prostředí a přispívalo k vytváření inspirativní atmosféry pro návštěvníky. Dílo by mělo být originální, esteticky působivé a vytvářet také praktickou a funkční hodnotu pro návštěvníky parku,“ říká Jan Recman (ODS), místostarosta pro oblast životního prostředí, výstavby a územního rozvoje. 

Předmětem soutěže je najít nejlepší umělecké dílo – tedy nejlepší řešení umělecké intervence v Parku na Karlově, v části parku mezi ulicí Horská a Novoměstskými hradbami, konkrétně na pozemcích parc. č. 2463/1, 2463/3 a 1447/5, k. ú. Nové Město (727181). Soutěž se vypisuje jako otevřená, anonymní a jednofázová, a soutěžní návrhy bude hodnotit porota složená ze zástupců městské části a nezávislých odborníků. 

Cílem soutěže, která je financována z programu hlavního města Umění pro město, je podpora současného umění, které dotváří kvalitní veřejný prostor. Vítězný návrh, který by měl proto zohlednit zejména historický potenciál místa a přispět k zachování genia loci a zatraktivnění celé lokality, bude součástí připravovaného projektu revitalizace a úpravy parku mezi ulicí Horská a Novoměstskými hradbami na Karlově. 

Veškeré informace o soutěži, zadání, cenách a termínech jsou přístupné na webu: https://crea-tura.com/parknakarlove

Návrh revitalizace parku respektuje historii i charakter místa, a zároveň umožní soudobé využití. Zapojením do systému zelené infrastruktury by tak v samém centru města mohla vzniknout rozsáhlá a ucelená odpočinková zóna, která by propojila park Folimanka s volnočasovým areálem Jammertal, park Horská a Zahradu Ztracenka s parkem na Karlově.


Autor: Cen

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Dnes v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Dnes v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

27. května 2024 ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Další články
Nahoru