dnes
Úterý - polojasno
4°C
zítra
Středa - oblacno
2°C
pozítří
Čtvrtek - mlha
0°C
Pražský život

Park Lannova se loučil s Petrským hudebním létem

Letošní poslední setkání Petrského hudebního léta minulý týden kromě divadelního představení a tvůrčí dílny pro děti nabídlo vyvrcholení v podobě kapely Vrať se do hrobu.

„Petrské hudební léto je tradiční akce, která byla už dlouho předtím. Dali jsme jí takový nový tvar, kdy jsme to pojali jako sousedské setkání, takže od 16 do 18 hodin je program pro děti, rodiny tady mají piknik a vždy jeden spolek, který je z okolí, si pozve kapelu. Přeji si, aby Petrské hudební léto pokračovalo i v dalších letech a aby naši případní nástupci pokračovali v tom, co je dobré,“ řekl místostarosta Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce spadají spolky a kultura.

V populární výtvarné dílničce Radky Kratochvílové se tentokrát vyráběly šperky, nechybělo loutkové představení v podání rodinného Divadla Krab, nastoupili i ostřílení místní muzikanti z formace Vrať se do hrobu s frontmanem, známým recesistou Miroslavem Barabášem, který o sobě říká, že je trumpetista, jenž si rád hraje tak nějak po svém.

Hudebníky, kteří vesměs všichni bydlí právě na Praze 1, tentokrát pozval Spolek přátel Petrské čtvrti, který pro místní lidi už roky organizuje řadu zajímavých akcí pro děti i dospělé. „Sdružují se v něm lidé, kteří si rádi povídají a zajímají se o to, co se tady děje. Zajímá nás ale i historie, takže organizujeme mnoho prohlídek po Petrské čtvrti, jak to tady dříve vypadalo, protože tady byly samé mlýny. Je to velice příjemné, neboť se sem nastěhovalo mnoho mladých, nejsou lhostejní a rádi tráví čas spolu,“ popsala Linda Klečková, předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti.Praha 8 zve na první z Adventních koncertů

Dnes v 11:58

Adventní koncerty připravila Praha 8 letos celkem čtyři. Poslechnou si je můžete online.

Praha 11 pořádá Netradiční mikulášské tvoření

Dnes v 08:48

Netradiční mikulášské tvoření je on-line alternativa Mikulášského průvodu Jižním Městem, která se bude konat v sobotu 5. prosince v 18 hodin.

Praha 1 upozorňuje: Na náměstí Jana Palacha se budou testovat palné zbraně

Včera v 16:23

V noci z 24. na 25. listopadu budou filmaři na náměstí Jana Palacha pro účely natáčení testovat různé druhy palných zbraní. Zvuková zkouška proběhne od cca 20 nejpozději do 2 hodin.

Ve školách a školkách v Praze 7 na děti čeká nové vybavení

Včera ve 13:30

Děti v celé republice se pomalu začínají vracet do škol. Na ty v Praze 7 čeká překvapení v podobě nového vybavení, didaktických pomůcek, elektroniky, her, knížek a mnoha dalšího. 

Před kostelem sv. Václava v Praze 5 je vánoční stromeček

22. listopadu 2020 ve 12:13

V pátek 20. listopadu byl před kostel usazen smrk ztepilý, vysoký 12,5 metru.

Pražští radní se ve zbývajících dvou letech chtějí zaměřit na Pražskou developerskou společnost

21. listopadu 2020 ve 20:46

Náměstek pro územní rozvoj a plánování Petr Hlaváček (za TOP 09) a radní pro oblast majetku Jan Chabr (TOP 09) se shodli, že jejich společnou prioritou je proaktivní přístup města v oblasti majetku, kdy není v zájmu města své pozemky prodávat, ale naopak zvyšovat jejich hodnotu pro budoucí...

Ve čtyřicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

20. listopadu 2020 v 19:27

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Zasvěcení kostela Krista Spasitele na Barrandově

20. listopadu 2020 v 17:25

V neděli 22. listopadu, v den Slavnosti Ježíše Krista Krále, bude zasvěcen nově postavený kostel Krista Spasitele v Grussově ulici na Barrandově.

Další články
Nahoru