Dnes Neděle - polojasno 14°C
Zítra Pondělí - jasno 10°C
Neděle 9. 5. 2021
Svátek má Ctibor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Park Lannova se loučil s Petrským hudebním létem

Letošní poslední setkání Petrského hudebního léta minulý týden kromě divadelního představení a tvůrčí dílny pro děti nabídlo vyvrcholení v podobě kapely Vrať se do hrobu.

„Petrské hudební léto je tradiční akce, která byla už dlouho předtím. Dali jsme jí takový nový tvar, kdy jsme to pojali jako sousedské setkání, takže od 16 do 18 hodin je program pro děti, rodiny tady mají piknik a vždy jeden spolek, který je z okolí, si pozve kapelu. Přeji si, aby Petrské hudební léto pokračovalo i v dalších letech a aby naši případní nástupci pokračovali v tom, co je dobré,“ řekl místostarosta Prahy 1 Petr Burgr, do jehož gesce spadají spolky a kultura.

V populární výtvarné dílničce Radky Kratochvílové se tentokrát vyráběly šperky, nechybělo loutkové představení v podání rodinného Divadla Krab, nastoupili i ostřílení místní muzikanti z formace Vrať se do hrobu s frontmanem, známým recesistou Miroslavem Barabášem, který o sobě říká, že je trumpetista, jenž si rád hraje tak nějak po svém.

Hudebníky, kteří vesměs všichni bydlí právě na Praze 1, tentokrát pozval Spolek přátel Petrské čtvrti, který pro místní lidi už roky organizuje řadu zajímavých akcí pro děti i dospělé. „Sdružují se v něm lidé, kteří si rádi povídají a zajímají se o to, co se tady děje. Zajímá nás ale i historie, takže organizujeme mnoho prohlídek po Petrské čtvrti, jak to tady dříve vypadalo, protože tady byly samé mlýny. Je to velice příjemné, neboť se sem nastěhovalo mnoho mladých, nejsou lhostejní a rádi tráví čas spolu,“ popsala Linda Klečková, předsedkyně Spolku přátel Petrské čtvrti.Praha 9 ocení osobnosti městské části. Návrhy lze posílat do konce května

Dnes v 08:36

Do 31. května mají obyvatelé možnost navrhnout, kdo by měl letos získat ocenění Osobnost městské části.

Výročí Pražského povstání 1945 v Praze 4

7. května 2021 ve 12:39

Praha 4 si tradičně připomíná hrdiny i oběti boje proti nacistické okupaci z května roku 1945 položením věnců u památníků na Spořilově, v parku Jezerka a na náměstí Generála Kutlvašra.

Chcisevkliduvyspat. Praha 1 spustila nový web

7. května 2021 v 09:09

Praha 1 vytvořila ve spolupráci se svým Výborem proti vylidňování centra a pro podporu komunitního života nový web zaměřený na krátkodobé ubytování v bytech a na problémy, které jsou s tím spojené.   

Soutěž: Voda Prahy 15 ve všech skupenstvích

6. května 2021 ve 14:23

Praha 15 vyhlásila amatérskou fotografickou soutěž pro všechny věkové kategorie. V termínu od 4. května do 27. srpna budou přijímány fotografie do této soutěže, která je pořádaná v rámci „Dnů Prahy 15“ od 11. do 19. září.

V Karlíně a ve Vysočanech nepoteče příští týden voda

6. května 2021 v 10:59

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Máma, co bych podpořil. Palmovka podporuje matky samoživitelky společně s Norou Fridrichovou

6. května 2021 v 10:20

U příležitosti Dne matek dnešním dnem startuje v Divadle pod Palmovkou nový projekt s názvem Máma, co bych podpořil. Patronkou projektu je herečka divadla Tereza Dočkalová. Pod záštitou Nory Fridrichové a zakoupením dárkového voucheru budou podpořeny matky samoživitelky, které si návštěvu...

Praha 1 podpoří komunitní zahrádky

5. května 2021 v 16:21

Pěstování vlastní zeleniny a bylinek není jen výsadou venkovských zahrádek, ale zabydlelo se i v centru. Radnice Prahy 1 proto podporuje zakládání komunitních zahrádek a financuje jejich provoz.

Studenti z Prahy 9 v projektu Příběhy našich sousedů uspěli

5. května 2021 v 07:08

Praha 9 již potřetí podpořila projekt Příběhy našich sousedů, díky kterému se žáci a studenti místních škol setkávali s pamětníky ze své městské části.

Novoměstská radnice se dnes otevřela

4. května 2021 v 10:18

Vyhlídku z ochozu věže a stálou expozici o historii Nového Města pražského si opět můžete užít od úterý 4. května. Otevřeno je denně od 10 do 18 hodin, v pondělí je zavírací den.

Další články
Nahoru