Dnes Sobota - skorojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Paradox: půlmaraton přinesl nepořádek, ulice jsou čistější než před ním
Úklid po sobotním půlmaratonu. Foto: autor

Paradox: půlmaraton přinesl nepořádek, ulice jsou čistější než před ním

Sobotní půlmaraton sice znamenal omezení v mnoha ulicích v centru Prahy a dočasné dopravní komplikace, nicméně v důsledku přinesl čistější místa, kterými trasa vedla. Po úklidu je zde totiž větší pořádek, než před závodem. Na jak dlouho?

Po skončení půlmaratonu byl v místech, kudy proběhlo přes 12 000 běžců, velký nepořádek. Především tam, kde byly občerstvovací stanice.

Nakupily se zde hromady kelímků, zbytků občerstvení a další nepořádek. Nicméně po odběhnutí posledních závodníků vyrazily do ulic uklízecí čety.

Oproti klasickému čištění musely být posíleny a na výsledku to je vidět. „Takhle pečlivě uklizeno jsem v ulicích už dlouho neviděla. U tramvajové zastávky nevidíte pohozenou cigaretu,“ napsala v sobotu večer do redakce Pražského patriota Lucie Hanušová.

Blokové čištění začalo, sledujte značky

Čistící stroje a metaři jsou od minulého týdne v ulicích Prahy díky blokovému čištění komunikací, který zahájila Technická správa komunikací. Při komplexním strojním a ručním úklidu se denně čistí až osm bloků, což zahrnuje desítky ulic.

Je proto nutné sledovat dopravní značky zákaz zastavení, které o úklidu informují. „Značky jsou s podtabulkou, na které je uveden datum a čas čistění. Jsou rozmístěny vždy sedm dní před zahájením blokového čištění v konkrétní ulici. Blokové čištění probíhá od 8 do 15 hodin,“ uvedl mluvčí TSK Tomáš Mrázek.

Pokud řidiči značky nerespektují, již jim nehrozí odtah jako v minulosti. I tak se ale ignorování výzvy nevyplatí, protože je nutno počítat s pokutou od policie v řádu stokorun.

Ideální možností, jak si zajistit včasné informace o blokovém čištění, je služba TSK Info. „Jedná se o bezplatnou službu. Uživatel po registraci dostane do zadané adresy informace o chystaném blokovém čištění v jím zvoleném úseku vždy týden a jeden den před samotným čištěním,“ dodal Mrázek.

Zájemci naleznou odkaz na službu TSK Info na přímo na hlavní stránce společnosti www.tsk-praha.cz. K aktivaci služby je nutná registrace, po vyplnění registračního formuláře je zájemci zaslán e-mail na adresu jím uvedenou v registračním formuláři se žádostí o autorizaci. Autorizovaný uživatel se může následně přihlásit a po přihlášení si nastaví zasílání požadovaných informací.

Kudy vedl maraton a kde je teď čistěji:

17. listopadu, nám. J. Palacha, Křížovnická, Smetanovo nábř., Masarykovo nábř., Jiráskovo nám., Rašínovo nábř., Plavecká, Botičská, Na Slupi, Ostrčilovo nám., Sekaninova, Jaromírova, Ostrčilovo nám., Na Slupi, Svobodova, Rašínovo nábř., Palackého most, Lidická, Svornosti, Strakonická, Hořejší nábř., Nábřežní, Janáčkovo nábř., most Legií, Smetanovo nábř., Křížovnická, nám. J. Palacha, Mánesův most, Klárov, nábř. E. Beneše, nábř. kpt. Jaroše, Bubenské nábř., Komunardů, Jateční, Jankovcova, Libeňský most, Štorchova, Voctářova, Rohanské nábř., Těšnovský tunel, nábř. L. Svobody, Dvořákovo nábř., Čechův most, nábř. E. Beneše, U Plovárny, Kosárkovo nábř., Mánesův most, nám. J. Palacha, 17. listopadu.


Autor: Dalibor Kracík

V Cholupické přibyla parkovací místa, navýšení chystá Praha 12 i v dalších ulicích

21. října 2021 v 10:12

V ulici Cholupická na Kamýku v Praze 12 se změnou dopravního režimu podařilo zhruba o deset navýšit počet parkovacích míst. Odpovídá to koncepci, kterou připravil dopravní odbor radnice. Dvanáctá městská část o tom informovala na svém webu.

Jednosměrné uzavření tunelu Mrázovka

21. října 2021 v 10:11

Od neděle 24. října od 23 hodin do pondělí 25. října do 5 hodin bude uzavřen západní tunelový tubus A směrem na Barrandovský most a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

V lokalitách Baby a Liboce budou zóny placeného stání

20. října 2021 v 11:56

V pondělí 15. listopadu spouští hl. m. Praha zóny placeného stání v Praze 6 v lokalitách Baba a Liboc. Na nich mohou bez omezení parkovat pouze řidiči s platným parkovacím oprávněním. K jeho získání je třeba občanský průkaz, kde je uvedeno místo trvalého pobytu v Praze 6, a velký technický průkaz...

Začala oprava opěrné zdi a sanace svahu v Komořanské ulici

19. října 2021 v 08:40

Technická správa komunikací (TSK) naváže na přípravné práce, které probíhaly během září, a začne od úterý 19. října s opravou opěrné zdi včetně sanace nestabilního svahu u komunikace Komořanská.

Bubenečský tunel bude jednu noc uzavřen

14. října 2021 v 06:30

Ve čtvrtek 14. říjne ve 23 hodin dojde k uzavření Bubenečského tunelu. Uzavírka potrvá do pátku 15. října do 5 hodin.

Další články
Nahoru