dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
1°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
-1°C
Paradox: Magistrát spolupořádá výstavu u Vltavy, náměstek primátorky kritizuje uzavření náplavky
Velkou část frekventované náplavky obehnaly ploty. Foto: puc

Paradox: Magistrát spolupořádá výstavu u Vltavy, náměstek primátorky kritizuje uzavření náplavky

I když pražský magistrát, stejně jako městské části Praha 2 a 5, převzal záštitu nad chystanou výstavou Lodě na vodě (a navíc ji spolupořádá), náměstek primátorky Matěj Stropnický se dnes odpoledne ostře vyhranil proti tomu, že zhruba šest set metrů dlouhý úsek je uzavřený pro veřejnost. Na omezení pohybu pro chodce a cyklisty upozornil jako první server Pražský patriot. Výstava se uskuteční od čtvrtka do neděle na obou březích Vltavy v centru Prahy.

Náměstek pražské primátorky Matěj Stropnický se důrazně ohradil proti uzavření náplavky na Rašínově nábřeží pořadateli akce Lodě na vodě. Náplavka je uzavřena pro pěší i cyklisty z obou stran již čtyři dny před samotným začátkem akce, což podle Stropnického zcela odporuje předchozí dohodě o jejím pořádání. Na uzavření náplavky si již stěžují i občané, kteří se oprávněně domáhají volného vstupu na náplavku, jak je to běžné po celý rok.

O tom, jak to na náplavce vypadalo dnes ráno, si můžete přečíst zde.       

Anketa

Jak hodnotíte znemožnění přístupu na část náplavky kvůli přípravám výstavy Lodě na vodě?

„V případě organizování kulturních akcí ve veřejném prostoru je naprosto nepřípustné, aby pořadatel prostor zcela uzavřel již několik dní před samotným konáním akce, jak se tomu děje v dnešních dnech v lokalitě náplavky na Rašínově nábřeží. Je to podobné, jako kdyby se konala kulturní akce na Václavském náměstí a někdo ho čtyři dny předtím kompletně uzavřel. Vyzýváme proto organizátory, aby odstranili veškeré bariéry uzavírající dnes prostor náplavky, a to v plně v souladu s pravidly pro pořádání akcí na náplavkách vycházejícími z Koncepce pražských břehů a s požadavky Hlavního města Prahy, na základě kterých akci Lodě na vodě povolilo,“ uvedl náměstek Stropnický.


Další články
Nahoru