dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
2°C
Paradox: Kongresové centrum loni hospodařilo se ziskem, ale topí se v dluzích
Kongresové centrum je zadlužené. Ilustrační foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Paradox: Kongresové centrum loni hospodařilo se ziskem, ale topí se v dluzích

Po hubenějších letech hospodařila loni akciová společnost Kongresové centrum Praha se ziskem 61 milionů korun. Stále má však astronomické dluhy, jejichž příběh se začal psát na přelomu tisíciletí kvůli opravám před zasedáním Mezinárodního měnového fondu a Světové banky.

Hlavní město a ministerstvo financí vládě navrhli, aby stát oddlužil centrum a získal by tak ve společnosti ovládané Prahou většinový podíl.

V následujících čtyřech letech by pak metropole svůj podíl opět navýšila s tím, že by se postarala o modernizaci budovy. Stát by si však i tak ponechal v budoucnu většinu ve společnosti.

Nyní se čeká na vyjádření vlády, která odložila rozhodnutí na konec června. „Varianta řešení, spočívající v tom, že stát finanční problémy Kongresového centra Praha  nijak řešit nebude, znamená velmi vážná rizika nejen pro centrum a jeho jediného vlastníka, Hlavní město Prahu, ale i pro stát,“ říká radní Václav Novotný.

Ministerstvo financí by jako ručitel emise dluhopisů muselo příští rok uhradit 55 milionů EUR a úrokový kupon. Celkové pohledávky státu za KCP by se tím vyšplhaly na zhruba 1,65 miliardy korun.


Autor: Dalibor Kracík

Praha 3: Nemůžete se za závažných důvodů dostavit k volbám?

12. ledna 2018 v 09:14

Volič může požádat ze závažných důvodů obecní úřad a ve dnech voleb okrskovou volební komisi o to, aby mohl hlasovat mimo volební místnost, a to pouze v územním obvodu volebního okrsku, pro který byla okrsková volební komise zřízena.

Další články
Nahoru