dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Zlodějský pár ukradl v autobazarech klíče a odjel s celkem devíti auty
Pane, vy asi nebudete moc velký pracant, když takto kradete po nocích! Snad vás někdo na fotce pozná... Foto: Policie ČR

Zlodějský pár ukradl v autobazarech klíče a odjel s celkem devíti auty

Kriminalisté čtvrtého policejního obvodu pátrají po dvou zatím neznámých pachatelích, kteří ukradli celkem devět aut v hodnotě téměř 2,5 milionů korun.

Zloději se vloupali do tří autobazarů v Praze 4 a 10, kde se následně dostali ke klíčům od prodávaných aut uložených v kancelářích. Poté devět vozidel otevřeli a odjeli s nimi.

Šest aut se podařilo policistům vypátrat a vrátit zpět majitelům, potažmo prodávajícím v bazarech. „Nicméně po dalších třech odcizených vozidlech kriminalisté stále pátrají, jakožto i po neznámých pachatelích. Ti jsou podezřelí z trestného činu krádeže, za což v případě odsouzení hrozí až osm let odnětí svobody,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Velkou měrou k této krádeži došlo díky neopatrnosti pracovníků autobazarů, kteří v kancelářích nechali všechny klíče od prodávaných vozů. Zloději si pak mohli pohodlně a během chvíle vybrat konkrétní auta a bez problémů s ním odjet.

V jednom ze tří zmiňovaných bazarů pracovníci každý večer všechny klíče od vozů odvážejí a i díky tomu odtud odešli zloději s nepořízenou a žádný automobil neodcizili.

„Touto cestou proto apelujeme na všechny prodejce motorových vozidel, aby v žádném případě nenechávali v kancelářích přes noc klíče od vozidel. V případě, že podezřelého muže na záběrech poznáváte, prosím obraťte se na linku 158,“ dodal Daněk.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru