dnes
Čtvrtek - jasno
3°C
zítra
Pátek - oblacno
0°C
pozítří
Sobota - zatazeno
0°C
Pár tipů, jak si i v zimě udržet krásnou pleť
Lifestyle / ZdravíKomerční sdělení
Foto: Herbalife

Pár tipů, jak si i v zimě udržet krásnou pleť

Náš vzhled je ovlivněn změnou ročních období, nejvíce se tyto změny projevují v zimě. Největší problémy s chladným počasím má asi naše pokožka. Nicméně existují jisté triky, které vám pomohou zůstat krásná, bez ohledu na chladné počasí.

Abychom o naši pokožku pečovali správně, musí nás kromě venkovního počasí zajímat i klima u nás doma, případně v kanceláři. Kombinace suchého a chladného prostředí vede k suché, svědivé a citlivé pokožce. Suchý vzduch může také způsobovat drobné prasklinky na povrchu kůže. Právě praskliny v naší kůži mohou fungovat jako vstupní body pro nečistoty, které způsobují nevzhledné a bolestivé pupínky.

Suchý vzduch uvnitř budov vysává vlhkost i z nás, kvůli tomu se kolem nás vytváří elektrostatické pole a my jsme náchylní k elektrošokům. Statická elektřina způsobuje i to, že nám vlasy nekontrolovatelně stojí a lepí se k oblečení a nábytku.

Máme pro vás několik tipů, které vám pomohou zimu přežít uvnitř i venku:

Vyhněte se dlouhým sprchám a koupelím

V chladných dnech nás nic nepotěší víc, než dlouhá, horká koupel. Jenomže dlouhé vystavení horké vodě dehydruje pokožku a odstraňuje z jejího povrchu přirozený maz. Pokud je to možné, sprchujte se krátce a chladnější vodou. Používejte pouze hydratační perličkové pěny do koupele, mýdla nebo sprchové gely, nejlépe ty, které obsahují zvlhčující složky, jako je Aloe vera.

Tip: Neotírejte pokožku po koupeli do hrubého ručníku, raději použijte nějaký měkký a jemný. Tření pokožky hrubým ručníkem může způsobovat šupinatou pokožku.

Zdvojnásobte hydrataci

Používejte hydratačními přípravky a myslete na jejich používání celý den. Pravidlo zní: mazat, mazat a mazat. Jedině tak dosáhnete toho, aby pokožka byla hydratovaná a pružná.

Tip: Používejte zvlhčující přípravky ihned po sprchování nebo koupeli. Ideálně by měli obsahovat složky zvlhčující pokožku, jako je aloe, bambucké máslo, olivový a kokosový olej.

Pijte

Je důležité zůstat hydratovaný 365 dní v roce. Voda, čaj a další hydratační nápoje jsou skvělé pro celé tělo. Naše tělo potřebuje vodu a je důležité vyhnout se dehydrataci za každou cenu. Takže pijte.

Tip: Do vody přidejte šťávu z citronu, limetky či pomeranče. Voda bude lépe chutnat a citrusové plody jsou navíc známé tím, že obsahují antioxidanty a vitamín C.

Pečujte o své rty

Naše rty v zimě opravdu trpí! Nejdůležitější věcí, kterou můžete udělat, je používat zvláčňující balzám na rty, který zvlhčí a zjemní jemnou pokožku rtů. Vyberte produkt s ochranou SPF pro denní použití a natírejte rty pravidelně a nezapomeňte je natřít i před spaním.

Tip: Nezapomeňte používat peeling na rty, pomůže vám odstranit odumřelou a suchou pokožku a zanechá rty hebké.

Přiveďte vlhkost zpět do svého domova

Zvyšte vlhkost vzduchu ve své domácnosti pomocí zvlhčovače vzduchu. Existuje mnoho zvlhčovačů, z nichž si můžete vybrat, včetně malých osobních zvlhčovačů, které můžete mít na svém nočním stolku nebo na stole v práci.

Tip: Pokud nemáte doma zvlhčovač, postavte na sporák velký hrnec vody a nechte ho celý den mírně vařit.

Využijte výhody noci

V noci a před spaním použijte svůj oblíbený krém na ruce a nezapomeňte ho také vetřít do loktů. To samé udělejte i s nohama. Navlékněte si teplé ponožky a jděte spát.

Tip: Po každém mytí rukou použijte krém na ruce.

Ručník vám pomůže proti statické elektřině

Nejrychlejší způsob, jak zkrotit statickou elektřinu ve vlasech a na oblečení, je potřít je ručníkem. Přejeďte si jím po vlasech a elektřina se okamžitě uklidní. Obdobně to funguje i s oblečením.

Tip: Mějte neustále u sebe malý ručník, který vás zachrání.


Víte, jak správně užívat předepsané léky? Na Karlově náměstí poradí zdarma

20. ledna 2020 ve 12:26

Máte obavy z jejich nežádoucích účinků nebo si nejste jisti, zda je správně kombinujete? Navštivte oddělení klinické farmakologie a farmacie pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Novinkou letošního roku je totiž bezplatné lékové poradenství. Stačí se jen dopředu...

Brabon Chief Brabon-Hames Emilie: 8 týdnů k novému já

19. ledna 2020 v 10:52

V knize vám Emilie a Chief, trenéři elitních sportovců, představí stravovací a fitness režim, který pomůže každému odhalit za 8 týdnů své nové já. Chcete být jedním z nich? Pak vám stačí obrovská dávka odhodlání a tato kniha. Najdete v ní vše, co budete v příštích 8 týdnech potřebovat – fitness...

Chřipka si ve Středočeském kraji vyžádala první oběť

18. ledna 2020 ve 20:36

Ve třetím kalendářním týdnu byl ve Středočeském kraji zaznamenán vzestup celkové nemocnosti (akutních respiračních infekcí), a to o 15,3 %. Celková nemocnost činila 1083 onemocnění na 100 000 obyvatel. Nejvyšší nemocnost (ARI) byla hlášena v okrese Mělník, nejnižší v okrese Kladno. Nejvyšší...

Seminářem na téma Buď nejlepší verzí sebe sama provedou biohackeři Pavlína a David

13. ledna 2020 v 10:00

Přijďte si nejen poslechnout, ale také diskutovat o různých metodách biohackingu, které pomáhají nahodit maximální výkon a cítit se nad věcí. Seminářem vás provedou certifikovaní koučové, biohackeři Pavlína a David, kteří mají jednotlivé metody vyzkoušené na...

Další články
Nahoru