Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 25°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Paprsek bude mít novou službu pro lidi s mentálním či kombinovaným postižením
Ilustrační foto: Freeimages.com

Paprsek bude mít novou službu pro lidi s mentálním či kombinovaným postižením

Pražští radní na pondělním zasedání rozhodli o navýšení počtu zaměstnanců a financí pro Dětské centrum Paprsek. To zahájí od 1. listopadu letošního roku provoz nové odlehčovací služby, čímž bude navýšena kapacita pobytových sociálních služeb o dalších osm osob. Služba bude fungovat v nonstop režimu celoročně a bude určena pro osoby s mentálním a kombinovaným postižením.

Již od roku 2020 je ve výstavbě nový pavilon ve středisku DAR v rámci Dětského centra Paprsek. Od listopadu by zde měla fungovat nová pobytová odlehčovací služba s nepřetržitým provozem 365 dní v roce. 

Celkem přitom pojme sedm nových klientů s mentálním a kombinovaným postižením a jednoho klienta v ambulantní odlehčovací službě. „Dětské centrum Paprsek poskytuje bezmála třicet let služby, ale hlavně podporu a naději rodinám klientů s mentálním a kombinovaným postižením. Praha tak prostřednictvím Paprsku poskytuje sociální služby 135 klientům v denních stacionářích a zhruba 1 200 rodin pravidelně využívá jejich další služby,“ řekla náměstkyně primátora pro sociální a zdravotní oblast Alexandra Udženija. 

Jelikož je centrum zřizované městem, pražští radní schválili zvýšení limitu počtu zaměstnanců o 16 zaměstnanců (vedoucí služby, sociální pracovnice, 13 pracovníků v sociálních službách a zdravotní sestra, pozn. aut.) včetně nákladů na platy.


Autor: puc

Ministr Baxa prodlouží mandát řediteli Národního divadla Burianovi

Včera ve 13:12

Stávající ředitel Národního divadla (ND) Jan Burian zůstane ve funkci do konce července 2028, aby se pod jeho vedením dokončila rekonstrukce Nové scény ND. Novinářům to řekl ministr kultury Martin Baxa (ODS).

Praha 4 vymění písek v pískovištích

Včera v 09:55

Vedení Prahy 4 na svém nedávném jednání rozhodlo o tom, že městská část uzavře smlouvu o výměně písku v pískovištích a doplnění dopadových plochách na dětských hřištích ve správě městské části s pražskou společností Great Garden CZ.

Praha schválila investiční plán vodohospodářské infrastruktury

Včera v 09:23

Rada hl. m. Prahy na svém pondělním jednání schválila návrh Střednědobého investičního plánu vodohospodářské infrastruktury hlavního města pro roky 2025–2029. Díky navýšení prostředků bude v příštích letech možné lépe spravovat, udržovat a dále rozvíjet vodovody a kanalizace...

O příspěvek na doučování byl zájem, požádalo o něj přes 300 dětí

20. července 2024 v 07:38

Radnice Prahy 6 na jaře rozhodla o pomoci rodičům deváťáků s přípravou na přijímací zkoušky na střední školy a nabídla jim příspěvek dva tisíce korun na přípravné kurzy, zkoušky nanečisto, přípravu na talentovky a podobně. Městská část na tento program vyčlenila ve svém rozpočtu jeden...

Další články
Nahoru