dnes
Sobota - zatazeno
12°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
11°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
16°C
Pandemie koronaviru přiměla lidi více se zajímat o životní pojištění
Jedna z pražských poboček Kooperativy sídlí v ulici Mukařovského v Praze 5. Foto: koop.cz

Pandemie koronaviru přiměla lidi více se zajímat o životní pojištění

Byl v důsledku koronavirové pandemie zaznamenán zvýšený zájem lidí i připojištění? Je třeba větší zájem o životní pojištění? V jakém dosaženém věku nejčastěji lidé uzavírají toto pojištění? Na tyto a další otázky odpovídal obchodní ředitel společnosti Kooperativa pojišťovna Petr Procházka.
petr-prochazka-kooperativa_1

Ing. Petr Procházka z Kooperativy

Zaznamenala Kooperativa v důsledku koronavirové pandemie proměnu přístupu klientů k připojištění? Je třeba větší zájem o životní pojištění?
Ano, zaznamenali jsme u klientů větší poptávku po životním pojištění, především v zajištění rizik, která jsou se současnou situací onemocnění coivd-19 aktuální. Například se jedná o ošetřování dítěte nebo pracovní neschopnost. Klienti více vnímají potřebu zajistit svůj životní a finanční standard. Sjednávají si rizika s dlouhodobým dopadem na fungování rodiny, jako jsou připojištění vážných onemocnění, invalidity, smrti a trvalých následků úrazu. V těchto rizicích se snažíme klientům vycházet vstříc a nabízíme možnost cenového zvýhodnění na uvedená rizika.

Jaká pojištění se vztahují na onemocnění covid-19?
Onemocnění covid-19 nemáme v rámci našeho produktu ve výlukách. Po splnění podmínek nastavení pro daná rizika standardně poskytujeme v případě oprávněné pojistné události plnění.

V jakém dosaženém věku nejčastěji lidé uzavírají životní pojištění?
Nejčastěji se životní pojištění sjednává u klientů ve středním věku, kteří vnímají potřebu zajistit sebe a svou rodinu. Nejčastější potřebou je zajištění hypotéky, partnera či dětí. Právě pro zajištění hypotéky či jiného úvěru nabízíme takzvaný „úvěrový balíček“, který obsahuje potřebná krytí a je cenově zvýhodněn.

Měli by si lidé i po sjednání životního pojištění vytvářet vlastní finanční rezervu?
Dle mého názoru by se mělo jednat o nedílnou součást finančního plánu každé rodiny či jednotlivce. Samozřejmě u každého je situace rozdílná, ale i malé částky, pokud se začnou spořit včas, mohou v budoucnu klientovi výrazně pomoci v nenadálých situacích. Aktuální situace, s odkazem na průzkumy, ukázala, že tato oblast je u nás stále podceňovaná. A to i v době, kdy za poslední roky rostla průměrná mzda a ekonomice se dařilo.

Vraťme se ještě ke koronaviru. Zajímá mne, zda už byl kompletně obnoven provoz poboček v rámci uvolňování po nouzovém stavu?
Plný provoz všech našich obchodních míst jsme obnovili již před měsícem a máme obrovskou radost, že klienti začali obratem využívat našich služeb. I v této nelehké době jsme úspěšně dokončili otevření nové pobočky na Karlově náměstí, kde jsou všichni naši klienti vítáni.

Platí i v otevřených pobočkách nějaká omezení či speciální pravidla? A jak jsou klienti chráněni?
Samozřejmě i v našich prostorách jsou dodržována hygienická pravidla, která mají chránit naše spolupracovníky a klienty. Od obecně známých, kterými jsou roušky, máme na každé pobočce dezinfekční prostředky na ruce. Dále jsou to instalovaná plexiskla, která jsou umístěna na stolech a tvoří tak další stupeň ochrany mezi pracovníkem přepážky a klientem.

Kvůli ekonomickým změnám v souvislosti s koronavirem už někteří lidé přišli o práci, jiné to bohužel asi teprve čeká. „Lovíte“ v těchto vodách, hledáte třeba nezaměstnané s určitými zkušenostmi?
Již nyní registrujeme zvýšený zájem o spolupráci ze strany občanů, kteří se v nedávném období ocitli bez práce, ale výjimkou nejsou i ti, kteří jsou zaměstnání v „ohrožených“ sektorech. V rámci obchodu na naší pražské agentuře aktuálně nabízíme pozice klientských poradců (ZAM či IČ). Tato skutečnost je podpořena i tím, že máme možnost našim nových kolegům svěřit do správy portfolia klientů, kterým by zajišťovali péči a servis.

Proč by se zájemce o práce měl ucházet o pozici zrovna u Kooperativy?
Jsme druhou největší pojišťovnou a zároveň dodávám, že tou nejsilnější. Jsme inovátor trhu, jsme mezi prvními v uvádění novinek, produktů a řady procesů. Jako jediní na trhu nabízíme zaměstnanecký poměr pro pozici klientského poradce v terénu, což sebou nese i řadu benefitů. Nováčkům nabízíme rozsáhlý adaptační program včetně podpory, aby měli čas se vše naučit. Náš tým lidí poradce vzdělává a provádí je procesem, který je dovede k cíli být úspěšný. Kdo má zájem, firma mu poskytuje možnost dalšího růstu. Dáváme i příležitost zaměstnancům, aby v rámci firmy postupovali na vyšší pozice, pokud mají chuť.


Praha pomůže rodinám s nedostatkem výpočetní techniky

Dnes ve 20:47

K zavřeným školám se v uplynulém týdnu přidala také povinnost zaměstnanců vykonávat práci z domova, pokud je to jen trochu možné. Tzv. home office může být pro řadu lidí skvělou variantou, pro jiné ale noční můrou. Být co nejvíce efektivní v kombinaci s domácí výukou školou povinných potomků, může...

Praha 9: Rozdávání roušek a dezinfekce v pondělí pokračuje

Dnes v 18:44

Kdo bude mít zájem o roušky a dezinfekci, může přijít mezi 16. až 17. hodinou na radnici Prahy 9.

Nové odběrové místo v Praze 8

Dnes v 17:39

Nové odběrové místo na testování covid-19 začne fungovat na parkovišti u Poliklinika Mazurská v Mazurské ulici 484/2, Praha 8 od pondělí 2. listopadu. Odběry zajišťuje společnost Aeskulab.

Odborná psychologická pomoc pro veřejnost

Dnes v 16:51

Současná situace související s pandemií koronaviru a změnami životního stylu může způsobovat psychické potíže a úzkostné stavy. Pokud potřebujete odbornou pomoc s pocity vyčerpání, bezpomoci, osamění, můžete se obrátit na pracovníky Prevcentra a Fokusu Praha.

Praha 5: Inzerce v časopisu Pětka pro provozovatele podniků

Dnes v 10:28

Radnice Prahy 5 nabízí podnikatelům, provozovatelům restaurací, kaváren nebo bister pomoc v podobě stručné prezentace v časopisu Pětka. Podmínkou je provozovna na území páté městské části, funkční výdejní okénko či nabídka rozvozu jídel.

MVM Group dokončila akvizici innogy v ČR

Včera ve 20:50

Maďarská energetická skupina MVM Group je od dnešního dne novým stoprocentním vlastníkem společnosti innogy Česká republika a celé skupiny innogy v ČR. Poté, co transakci nedávno schválila Evropská komise, byl nyní proces prodeje celého byznysu innogy v ČR ukončen převodem akcií mezi koncerny E.ON...

Praha 13: Kdy na úřad

Včera ve 13:12

Radnice Prahy 13 bude pro veřejnost otevřena i nadále dva dny v týdnu, v pondělí a ve středu.

Jak se chovat v době krizových opatření? Praha 2 zveřejnila odpovědi na nejčastější otázky

Včera ve 12:32

Vzhledem k dotazům veřejnosti, které se týkají především chování v době vládních pandemických opatření, připravila radnice Prahy 2 odpovědi. Lidé se tak z obrázků zveřejňovaných na sociálních sítí například dozví, zda mohou jít na procházku do parku bez roušky, nebo také, zda si mohou nechat...

V metropoli přibylo ve čtvrtek 1337 nových případů koronaviru

Včera ve 12:20

Laboratoře odhalily ve čtvrtek v Praze 1337 nových případů koronaviru. Je to výrazný pokles proti minulému čtvrtku, kdy v hlavním městě přibylo rekordních 1713 případů. V metropoli je nyní 22 825 nakažených, většina z nich má mírný průběh nemoci. Vyplývá to z údajů ministerstva...

Trhy na Kulaťáku se dočasně ruší

Včera v 08:56

Od 28. října se dle vládního nařízení na farmářských trzích mohou nabízet jen potraviny původem z ČR. Stánky mají být nejméně dva metry od sebe a na 400 metrech čtverečních tržiště by mělo být maximálně 20 lidí.

Botanická zahrada Na Slupi uzavřena

29. října 2020 v 10:13

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze 2 zavřela i venkovní expozice.

Praha 11: Roušky a dezinfekce

29. října 2020 v 08:05

Pokud sháníte roušky nebo dezinfekci a je pro vás obtížné si je zajistit, kontaktujte Občanskou linku Prahy 11.

Další články
Nahoru