Dnes Sobota - zatazeno 8°C
Zítra Neděle - zatazeno 5°C
Sobota 10. 4. 2021
Svátek má Darja
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pandemie koronaviru přiměla lidi více se zajímat o životní pojištění
Jedna z pražských poboček Kooperativy sídlí v ulici Mukařovského v Praze 5. Foto: koop.cz

Pandemie koronaviru přiměla lidi více se zajímat o životní pojištění

Byl v důsledku koronavirové pandemie zaznamenán zvýšený zájem lidí i připojištění? Je třeba větší zájem o životní pojištění? V jakém dosaženém věku nejčastěji lidé uzavírají toto pojištění? Na tyto a další otázky odpovídal obchodní ředitel společnosti Kooperativa pojišťovna Petr Procházka.
petr-prochazka-kooperativa_1

Ing. Petr Procházka z Kooperativy

Zaznamenala Kooperativa v důsledku koronavirové pandemie proměnu přístupu klientů k připojištění? Je třeba větší zájem o životní pojištění?
Ano, zaznamenali jsme u klientů větší poptávku po životním pojištění, především v zajištění rizik, která jsou se současnou situací onemocnění coivd-19 aktuální. Například se jedná o ošetřování dítěte nebo pracovní neschopnost. Klienti více vnímají potřebu zajistit svůj životní a finanční standard. Sjednávají si rizika s dlouhodobým dopadem na fungování rodiny, jako jsou připojištění vážných onemocnění, invalidity, smrti a trvalých následků úrazu. V těchto rizicích se snažíme klientům vycházet vstříc a nabízíme možnost cenového zvýhodnění na uvedená rizika.

Jaká pojištění se vztahují na onemocnění covid-19?
Onemocnění covid-19 nemáme v rámci našeho produktu ve výlukách. Po splnění podmínek nastavení pro daná rizika standardně poskytujeme v případě oprávněné pojistné události plnění.

V jakém dosaženém věku nejčastěji lidé uzavírají životní pojištění?
Nejčastěji se životní pojištění sjednává u klientů ve středním věku, kteří vnímají potřebu zajistit sebe a svou rodinu. Nejčastější potřebou je zajištění hypotéky, partnera či dětí. Právě pro zajištění hypotéky či jiného úvěru nabízíme takzvaný „úvěrový balíček“, který obsahuje potřebná krytí a je cenově zvýhodněn.

Měli by si lidé i po sjednání životního pojištění vytvářet vlastní finanční rezervu?
Dle mého názoru by se mělo jednat o nedílnou součást finančního plánu každé rodiny či jednotlivce. Samozřejmě u každého je situace rozdílná, ale i malé částky, pokud se začnou spořit včas, mohou v budoucnu klientovi výrazně pomoci v nenadálých situacích. Aktuální situace, s odkazem na průzkumy, ukázala, že tato oblast je u nás stále podceňovaná. A to i v době, kdy za poslední roky rostla průměrná mzda a ekonomice se dařilo.

Vraťme se ještě ke koronaviru. Zajímá mne, zda už byl kompletně obnoven provoz poboček v rámci uvolňování po nouzovém stavu?
Plný provoz všech našich obchodních míst jsme obnovili již před měsícem a máme obrovskou radost, že klienti začali obratem využívat našich služeb. I v této nelehké době jsme úspěšně dokončili otevření nové pobočky na Karlově náměstí, kde jsou všichni naši klienti vítáni.

Platí i v otevřených pobočkách nějaká omezení či speciální pravidla? A jak jsou klienti chráněni?
Samozřejmě i v našich prostorách jsou dodržována hygienická pravidla, která mají chránit naše spolupracovníky a klienty. Od obecně známých, kterými jsou roušky, máme na každé pobočce dezinfekční prostředky na ruce. Dále jsou to instalovaná plexiskla, která jsou umístěna na stolech a tvoří tak další stupeň ochrany mezi pracovníkem přepážky a klientem.

Kvůli ekonomickým změnám v souvislosti s koronavirem už někteří lidé přišli o práci, jiné to bohužel asi teprve čeká. „Lovíte“ v těchto vodách, hledáte třeba nezaměstnané s určitými zkušenostmi?
Již nyní registrujeme zvýšený zájem o spolupráci ze strany občanů, kteří se v nedávném období ocitli bez práce, ale výjimkou nejsou i ti, kteří jsou zaměstnání v „ohrožených“ sektorech. V rámci obchodu na naší pražské agentuře aktuálně nabízíme pozice klientských poradců (ZAM či IČ). Tato skutečnost je podpořena i tím, že máme možnost našim nových kolegům svěřit do správy portfolia klientů, kterým by zajišťovali péči a servis.

Proč by se zájemce o práce měl ucházet o pozici zrovna u Kooperativy?
Jsme druhou největší pojišťovnou a zároveň dodávám, že tou nejsilnější. Jsme inovátor trhu, jsme mezi prvními v uvádění novinek, produktů a řady procesů. Jako jediní na trhu nabízíme zaměstnanecký poměr pro pozici klientského poradce v terénu, což sebou nese i řadu benefitů. Nováčkům nabízíme rozsáhlý adaptační program včetně podpory, aby měli čas se vše naučit. Náš tým lidí poradce vzdělává a provádí je procesem, který je dovede k cíli být úspěšný. Kdo má zájem, firma mu poskytuje možnost dalšího růstu. Dáváme i příležitost zaměstnancům, aby v rámci firmy postupovali na vyšší pozice, pokud mají chuť.


Zpravodaj k očkování do schránek Pražanů

Dnes v 07:30

Magistrát v těchto dnech rozesílá všem obyvatelům metropole speciální zpravodaj s aktuálními informacemi k očkování proti onemocnění covid-19. Cílem je doručit skutečně všem Pražanům objektivní a ověřené informace o očkování.

Praha 9: Ochranné pomůcky pro seniory

8. dubna 2021 v 09:18

Praha 9 rozdává každé pondělí seniorům ochranné pomůcky proti covidu-19.

Praha 9 chce jít vlastní cestou testování

7. dubna 2021 v 18:31

Praha 9 vyzkoušela v pilotním projektu všechny dostupné antigenní testy pro potřeby škol a školek. Jedinou spolehlivou a zároveň ekonomicky přijatelnou metodou je takzvané poolováni, vyhodnocování pomocí kolektivního testování PCR. Spolupráce probíhala s renomovanou českou laboratoří, tak byla...

V úterý přibylo 465 případů koronaviru, nejméně ve všední den od poloviny prosince

7. dubna 2021 v 11:37

V metropoli v úterý přibylo 465 potvrzených případů koronaviru, je to nejnižší nárůst ve všední den od 14. prosince. Počet zemřelých s onemocněním covid-19 od začátku epidemie v hlavním městě stoupl na 2500, uvedla ČTK.

Praha 6: Roušky na poliklinice Pod Marjánkou

7. dubna 2021 v 09:53

Praha 6 opět vydává roušky na poliklinice Pod Marjánkou. 

Pražští sociální pracovníci pečující o potřebné budou očkováni

7. dubna 2021 v 07:08

Registrace sociálních pracovníků a dalších pečovatelů, kteří pomáhají ohroženým skupinám obyvatel v každodenním životě, bude spuštěna ve středu 7. dubna.

Nové očkovací centrum na zámku, s vybudováním pomohla Veolia

6. dubna 2021 v 17:36

V Moravskoslezském kraji s přispěním společnosti Veolia Energie vzniklo další očkovací centrum. Díky spolupráci města Kravaře, kraje, Slezské nemocnice v Opavě a společnosti Veolia začaly 30. března sloužit prostory zámku v Kravařích jako očkovací místo pro obyvatele...

Nejméně případů covidu od Mikuláše

6. dubna 2021 v 11:27

Na Velikonoční pondělí přibylo v Praze 185 potvrzených případů onemocnění covid-19, je to o 69 méně než v neděli. Nižší denní nárůst zaznamenali hygienici v hlavním městě naposledy v neděli 6. prosince, uvedla ČTK.

Další články
Nahoru