dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
21°C
Pandemie koronaviru přiměla lidi více se zajímat o životní pojištění
Jedna z pražských poboček Kooperativy sídlí v ulici Mukařovského v Praze 5. Foto: koop.cz

Pandemie koronaviru přiměla lidi více se zajímat o životní pojištění

Byl v důsledku koronavirové pandemie zaznamenán zvýšený zájem lidí i připojištění? Je třeba větší zájem o životní pojištění? V jakém dosaženém věku nejčastěji lidé uzavírají toto pojištění? Na tyto a další otázky odpovídal obchodní ředitel společnosti Kooperativa pojišťovna Petr Procházka.
petr-prochazka-kooperativa_1

Ing. Petr Procházka z Kooperativy

Zaznamenala Kooperativa v důsledku koronavirové pandemie proměnu přístupu klientů k připojištění? Je třeba větší zájem o životní pojištění?
Ano, zaznamenali jsme u klientů větší poptávku po životním pojištění, především v zajištění rizik, která jsou se současnou situací onemocnění coivd-19 aktuální. Například se jedná o ošetřování dítěte nebo pracovní neschopnost. Klienti více vnímají potřebu zajistit svůj životní a finanční standard. Sjednávají si rizika s dlouhodobým dopadem na fungování rodiny, jako jsou připojištění vážných onemocnění, invalidity, smrti a trvalých následků úrazu. V těchto rizicích se snažíme klientům vycházet vstříc a nabízíme možnost cenového zvýhodnění na uvedená rizika.

Jaká pojištění se vztahují na onemocnění covid-19?
Onemocnění covid-19 nemáme v rámci našeho produktu ve výlukách. Po splnění podmínek nastavení pro daná rizika standardně poskytujeme v případě oprávněné pojistné události plnění.

V jakém dosaženém věku nejčastěji lidé uzavírají životní pojištění?
Nejčastěji se životní pojištění sjednává u klientů ve středním věku, kteří vnímají potřebu zajistit sebe a svou rodinu. Nejčastější potřebou je zajištění hypotéky, partnera či dětí. Právě pro zajištění hypotéky či jiného úvěru nabízíme takzvaný „úvěrový balíček“, který obsahuje potřebná krytí a je cenově zvýhodněn.

Měli by si lidé i po sjednání životního pojištění vytvářet vlastní finanční rezervu?
Dle mého názoru by se mělo jednat o nedílnou součást finančního plánu každé rodiny či jednotlivce. Samozřejmě u každého je situace rozdílná, ale i malé částky, pokud se začnou spořit včas, mohou v budoucnu klientovi výrazně pomoci v nenadálých situacích. Aktuální situace, s odkazem na průzkumy, ukázala, že tato oblast je u nás stále podceňovaná. A to i v době, kdy za poslední roky rostla průměrná mzda a ekonomice se dařilo.

Vraťme se ještě ke koronaviru. Zajímá mne, zda už byl kompletně obnoven provoz poboček v rámci uvolňování po nouzovém stavu?
Plný provoz všech našich obchodních míst jsme obnovili již před měsícem a máme obrovskou radost, že klienti začali obratem využívat našich služeb. I v této nelehké době jsme úspěšně dokončili otevření nové pobočky na Karlově náměstí, kde jsou všichni naši klienti vítáni.

Platí i v otevřených pobočkách nějaká omezení či speciální pravidla? A jak jsou klienti chráněni?
Samozřejmě i v našich prostorách jsou dodržována hygienická pravidla, která mají chránit naše spolupracovníky a klienty. Od obecně známých, kterými jsou roušky, máme na každé pobočce dezinfekční prostředky na ruce. Dále jsou to instalovaná plexiskla, která jsou umístěna na stolech a tvoří tak další stupeň ochrany mezi pracovníkem přepážky a klientem.

Kvůli ekonomickým změnám v souvislosti s koronavirem už někteří lidé přišli o práci, jiné to bohužel asi teprve čeká. „Lovíte“ v těchto vodách, hledáte třeba nezaměstnané s určitými zkušenostmi?
Již nyní registrujeme zvýšený zájem o spolupráci ze strany občanů, kteří se v nedávném období ocitli bez práce, ale výjimkou nejsou i ti, kteří jsou zaměstnání v „ohrožených“ sektorech. V rámci obchodu na naší pražské agentuře aktuálně nabízíme pozice klientských poradců (ZAM či IČ). Tato skutečnost je podpořena i tím, že máme možnost našim nových kolegům svěřit do správy portfolia klientů, kterým by zajišťovali péči a servis.

Proč by se zájemce o práce měl ucházet o pozici zrovna u Kooperativy?
Jsme druhou největší pojišťovnou a zároveň dodávám, že tou nejsilnější. Jsme inovátor trhu, jsme mezi prvními v uvádění novinek, produktů a řady procesů. Jako jediní na trhu nabízíme zaměstnanecký poměr pro pozici klientského poradce v terénu, což sebou nese i řadu benefitů. Nováčkům nabízíme rozsáhlý adaptační program včetně podpory, aby měli čas se vše naučit. Náš tým lidí poradce vzdělává a provádí je procesem, který je dovede k cíli být úspěšný. Kdo má zájem, firma mu poskytuje možnost dalšího růstu. Dáváme i příležitost zaměstnancům, aby v rámci firmy postupovali na vyšší pozice, pokud mají chuť.


V červnu přibylo nejvíce podnikatelů za více než osm let

8. července 2020 v 11:56

V červnu začalo v České republice podnikat 4884 lidí a 1652 jich své podnikatelské oprávnění naopak zrušilo. Celkem tak v červnu přibylo 3 232 podnikatelů, což je nejvyšší počet od ledna 2012. Důvodem je velmi nízký počet ukončených živností. Zatímco počet nových podnikatelů se blíží hodnotám před...

Burger King na Václavském náměstí končí

4. července 2020 v 09:03

Pobočka řetězce Burger King na konci července opouští prostory na rohu pražského Václavského náměstí a ulice Ve Smečkách. Ministerstvo zemědělství ČR po osmi letech restauraci neprodloužilo po poptávkovém řízení nájemní smlouvu.

Koronavirový portál Prahy 9 pomáhá živnostníkům

1. července 2020 v 08:43

prazskyportal.cz umožňuje Pražanům jednoduše si předplatit služby svých oblíbených živnostníků z Devítky. Vouchery v různých hodnotách mohou využít kdykoli v následujících měsících, kdy koronavirová krize pomine. Po objednání voucheru se platba připíše podnikatelům přímo na účet. Kontrolu čerpání...

innogy nabízí zelenou elektřinu

1. července 2020 v 08:09

Na zvýšenou poptávku po produktech šetrných k životnímu prostředí zareagovala energetická skupiny innogy nabídkou zelené elektřiny. Od 1. července proto zákazníkům umožní odebírat energii vyrobenou výhradně z obnovitelných zdrojů, navíc bez jakéhokoli cenového...

Praha 6 poskytne podnikatelům slevy na nájemném

29. června 2020 v 09:23

Velkou většinou 36 hlasů zastupitelé šesté městské části schválili poskytnutí slev na nájemném v nebytových prostorách sloužících k podnikání, které museli živnostníci kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zavřít nebo v nich jinak omezit provoz.

Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Další články
Nahoru