Dnes Pátek - snih -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Pražský život

Památku padlých válečných hrdinů a veteránů si připomněla Praha 5

Včera si památku padlých válečných hrdinů a veteránů připomněla Praha 5 a také starosta městské části Jaroslav Pašmik. Společně s ředitelem organizace Post Bellum Mikulášem Kroupou symbolicky vysázel vlčí máky na trávnících náměstí Kinských a položil květiny u památníku všem obětem, které padly při osvobozování Prahy v roce 1945.

„Dnešní den byla dobrá příležitost, abych se propojil s Post Bellum a zároveň jim přispěl do sbírky na podporu veteránů," říká starosta a dodává: „Mluvil jsem o spolupráci také se zástupci České obce legionářské. S organizacemi, které se starají o veterány na Praze 5 budu víc spolupracovat a podporovat je."

2022-d-v-p5

Starosta Jaroslav Pašmik vysázel vlčí máky na trávnících náměstí Kinských. Foto: Praha 5


Autor: Hla

Zákaznické centrum innogy se přestěhovalo

7. prosince 2022 v 07:01

Z Chodova na Pankrác se přestěhovalo zákaznické centrum innogy.

Výstava: Andělíčci, Andělé …a Andělky

6. prosince 2022 v 08:08

Až do Nového roku najdete v Praze 3, ve vinotéce a galerii U Posledního soudu výstavu obrazů, kreseb, šperků, keramiky a skla.

PVK: Přehled plánovaných výluk na 49. týden

2. prosince 2022 v 15:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava nožů na Novoměstské radnici

2. prosince 2022 v 09:44

Na podzimní prodejní výstavě na Novoměstské radnici v Praze 2 bude 4. prosince k vidění nejlepší produkce nožířského umění v Evropě a v ČR.

Obyvatelé Prahy 14 budou mít možnost žádat o dotace

1. prosince 2022 ve 21:33

Obyvatelé Prahy 14, kteří plánují ve svých domech či jejich okolí sázet zeleň nebo zavést opatření, která pomáhají zadržovat vodu v krajině – například zachytávat dešťovou vodu na zalévání zahrad, či obyvatelé, kteří plánují vzdělávací či zážitkový projekt v oblasti ekologie, mohou získat dotaci...

Další články
Nahoru