Dnes Pátek - obcasny-dest 4°C
Zítra Sobota - oblacno 2°C
Pátek 26. 2. 2021
Svátek má Dorota
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Památku obětem holokaustu a nacistického režimu uctila Praha 2
Foto: P2

Památku obětem holokaustu a nacistického režimu uctila Praha 2

V ulicích Prahy 2 Blanické, Slezské, Londýnské, Záhřebské a Jana Masaryka přibylo dalších 12 Stolpersteinů – kamenů zmizelých.

Kameny pomohly osadit do dlažby starostka Prahy 2 Jana Černochová a místostarostka Alexandra Udženija, které se také památce zemřelých poklonily a uctily je položením květiny.

Kostky s mosazným povrchem jsou vsazovány již tradičně do chodníků před domy, které byly posledním útočištěm obětí holokaustu a nacistického režimu.

Každá taková kostka je tak připomínkou konkrétního pohnutého lidského osudu. Projekt, díky kterému je k dnešnímu dni po Praze umístěno již cca 400 kamenů, nás má přimět ke krátkému zastavení a zamyšlení.

kameny-zmizelych-9-2020-cernochova

Starostka Prahy 2 Jana Černochová. Foto: P2

kameny-zmizelych-9-2020-udzenia

Místostarostka Alexandra Udženija. Foto: P2


Začátkem března nepoteče voda v ulicích Libně

Včera v 10:39

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Úpravy severní části Roztylského náměstí přinesou workoutové sportoviště

24. února 2021 ve 22:39

Praha 4 letos chystá několik investic do veřejného prostranství, informoval mluvčí městské části Jiří Bigas.

Květnaté louky, herní i cvičební prvky, pojmenování veřejných prostranství. Projekt PinCity Prahy 4 se líbí

24. února 2021 v 09:45

Před více než měsícem spustila městská část Praha 4 na webové adrese praha4.pincity.cz zcela novou nepolitickou platformu. Za krátkou dobu zde občané k 55 projektům radnice umístili více než 85 pomyslných připínáčků, tedy svých konkrétních návrhů pro zlepšení životního prostředí a místní rozvoj...

Radlice: Obyvatelé oceňují školství a údržbu zeleně, vadí jim nedostatečná infrastruktura pro cyklisty

22. února 2021 ve 20:58

Praha 5 uspořádala loni na podzim mezi obyvateli anketu zaměřenou na spokojenost s životem v této městské části. Do hlasování se během tří týdnů zapojilo bezmála 2 300 místních. Výsledky ankety jsou jedním z analytických výstupů Strategie rozvoje MČ Praha 5 2030+. Ke zpracování dlouhodobého plánu...

Před 98 lety zemřel Alois Rašín

21. února 2021 v 11:12

Od smrti prvního československého ministra financí Aloise Rašína, který podlehl následkům atentátu, ve čtvrtek uplynulo 98 let. Busta ministra financí, který stál za úspěšnou měnovou reformou, se nachází v prostorách úřadu druhé městské části. Jeho památku uctil místostarosta Prahy...

Další články
Nahoru