Dnes Sobota - jasno 14°C
Zítra Neděle - skorojasno 23°C
Sobota 8. 5. 2021
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Památku Milady Horákové uctili radní Prahy 2
Foto: P2 /2X/

Památku Milady Horákové uctili radní Prahy 2

Milada Horáková, se stala symbolem statečnosti v boji proti totalitě i obětí zvůle komunistického režimu. V těchto dnech si celá země připomíná 70. výročí justiční vraždy této statečné ženy a rodačky z Královských Vinohrad.

Stejně jako v předchozích letech zástupci naší městské části uctili památku Milady Horákové. Místostarosta Jaroslav Šolc, radní Michal Zuna a zastupitelka Eliška Zemanová položili květiny u symbolického hrobu Milady Horákové a všech obětí a odpůrců totalitních režimů na Vyšehradském hřbitově.

Za městskou část Praha 2 položili květiny a zapálili svíčku také u Pomníku obětem dvou totalitních režimů v zahradě Ztracenka nad Albertovem.

ztracenka-milada-horakova Tichou vzpomínku Miladě Horákové sdíleli společně s paní Jitkou Titzlovou – členkou výboru Klubu Dr. Milady Horákové.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

5. května 2021 ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

5. května 2021 ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

5. května 2021 ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

5. května 2021 v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

Další články
Nahoru