dnes
Pátek - polojasno
31°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - oblacno
21°C
Památku Milady Horákové uctili radní Prahy 2
Foto: P2 /2X/

Památku Milady Horákové uctili radní Prahy 2

Milada Horáková, se stala symbolem statečnosti v boji proti totalitě i obětí zvůle komunistického režimu. V těchto dnech si celá země připomíná 70. výročí justiční vraždy této statečné ženy a rodačky z Královských Vinohrad.

Stejně jako v předchozích letech zástupci naší městské části uctili památku Milady Horákové. Místostarosta Jaroslav Šolc, radní Michal Zuna a zastupitelka Eliška Zemanová položili květiny u symbolického hrobu Milady Horákové a všech obětí a odpůrců totalitních režimů na Vyšehradském hřbitově.

Za městskou část Praha 2 položili květiny a zapálili svíčku také u Pomníku obětem dvou totalitních režimů v zahradě Ztracenka nad Albertovem.

ztracenka-milada-horakova Tichou vzpomínku Miladě Horákové sdíleli společně s paní Jitkou Titzlovou – členkou výboru Klubu Dr. Milady Horákové.


Provoz zákaznického centra PVK bude v srpnu bez omezení

Včera v 10:05

Od 1. srpna obnoví Pražské vodovody a kanalizace provoz zákaznického centra v Dykově ulici. Zákaznické centrum se uzavřelo v druhé polovině března kvůli rozhodnutí vlády související s pandemií způsobené koronavirem. V omezeném režimu bylo znovu otevřeno 4. května.

Praha 2 pro podnikatele: Inzerovat v Novinách Prahy 2 mohou se slevou

Včera v 07:11

Radní Prahy 2 přijali v dubnu opatření ke zmírnění dopadů epidemie koronaviru na podnikatelské a další subjekty.

Do budovy úřadu Prahy 2 s roušku

8. července 2020 v 11:43

Povinná ochrana úst a nosu plošně zůstala už jen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, na větších akcích uvnitř a v metru.

Pocitová mapa Prahy 9: Označte místo, které chcete změnit

8. července 2020 v 07:58

Na základě sběru názorů a pocitů obyvatel deváté městské části, které se týkají kvality životního prostředí v jejich bezprostředním okolí, a klimatických změn, které ho ovlivňují, vznikla Pocitová mapa.

Severně od Opatovské vznikne prostor pro oddych a relaxaci

7. července 2020 ve 12:26

Zítra, 8. července, zahájí Praha 11 regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Konstantinova a Černockého. V rámci úprav lokality budou odstraněny původní květníky a prostor zkrášlí nový květník osázený trvalkovým záhonem.

Další články
Nahoru