Dnes Sobota - zatazeno 7°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 11°C
Sobota 5. 12. 2020
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Zpravodajství

Památku dvou mladíků, které v srpnu 1968 zastřelili vojáci okupační armády, uctili představitelé Prahy 4

Starostka Prahy 4 Irena Michalcová (ANO 2011), místostarosta Michal Hroza (TOP 09) a radní Jaroslav Míth (ODS) včera v Podolí uctili památku dvou patnáctiletých mladíků, které 24. srpna 1968 v blízkosti Podolské vodárny zastřelili vojáci okupační Sovětské armády.

Patnáctiletí učni Karel Němec a Karel Parišek se večer vraceli z centra města domů do Kunratic autem, jehož řidič jim nabídl svezení. Na dnešním Podolském nábřeží v blízkosti obsazené vodárny se vůz pokusila zastavit sovětská hlídka.

Protože řidič vozu podle mínění vojáků nereagoval dostatečně rychle, zahájili okupanti bez předchozí výstrahy na auto střelbu. Oba chlapci na místě zemřeli, řidič byl postřelen. Sovětští vojáci jim neposkytli žádnou pomoc, sanitku si musel řidič Karel Šárka zavolat sám z nedaleké restaurace.
okupace-2020

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na místě tragédie byla umístěna pamětní deska, kterou ale dal komunistický režim za normalizace odstranit. Po roce 1989 byla obnovena a dnes se nachází na domě v sousedství vodárny.
Děti v Základní škole Klausova pod zdravějším osvětlením

3. prosince 2020 v 10:26

Základní škola Klausova je jednou z 10 základních škol, jejichž zřizovatelem je Praha 13. Během minulých dvou měsíců se zde realizovala kompletní výměna všech svítidel a žáci i učitelé teď pracují pod zdravějším osvětlením.

Praha 1 nabízí magistrátu prostory pro výjezdové stanoviště záchranky

2. prosince 2020 ve 23:51

V Nemocnici Na Františku by mohlo být zřízeno nové výjezdové stanoviště Zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy. Vyplývá to z nabídky první městské části, kterou v úterý schválilo její vedení. Praha 1 je zřizovatelem této nemocnice na Starém Městě. 

Praha 9: Podzemní kontejnery v Makedonské jsou opraveny

2. prosince 2020 v 15:26

Podzemní kontejnery na papír a plasty v Makedonské ulici jsou opraveny, ještě budou označeny samolepkami.

Další články
Nahoru