dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - polojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - prehanky-dest
6°C
Památka nepamátka, drážní domek na Žižkově chátrá dál
Drážní domek na Žižkově. Foto: MČ Praha 3

Památka nepamátka, drážní domek na Žižkově chátrá dál

U ulice Příběnická na Žižkově v Praze 3 se cyklistům nabízí pohled na zchátralý a opuštěný drážní domek. Kulturní památka, která je v dezolátním stavu, láká bezdomovce a feťáky.

Objekt v blízkosti cyklostezky nemůže být zbourán, protože je kultuní památkou.

I když byl objekt u železnice pod vrchem Vítkov loni zabezpečen, na začátku roku zde došlo k požáru, při jehož hašení byly vstupní dveře rozřezány a opět do něj může kdokoli vstupovat.

Bezdomovci a drogově závislí lidé této možnosti rádi využívají. Již v minulosti se na místě uskutečnilo jednání, kterého se vedle starostky zúčastnili také její zástupci Matěj Stropnický a Ondřej Rut společně se zástupci Správy železniční dopravní cesty a pracovnice z Magistrátu hl. m. Prahy, Odboru památkové péče.

„Z jednání vyplynulo, že vlastník je povinen řádně udržovat objekt, v opačném případě mu hrozí ze strany Úřadu městské části Praha 3 sankce,“ zdůraznila starostka Prahy 3 Vladislava Hujová.

„Předpokládáme, že vlastník se bude chovat k objektu s náležitou péčí, kterou mu určuje zákon tak, aby tento objekt nebyl bezpečnostním rizikem pro naše občany,“ dodává Hujová.


Další články
Nahoru