dnes
Pondělí - zatazeno
13°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
11°C
Paliva v Praze znovu zlevnila, od února o čtyři koruny
Ilustrační foto: archiv

Paliva v Praze znovu zlevnila, od února o čtyři koruny

Pohonné hmoty v metropoli dál zlevňují, ještě na začátku února stál litr zhruba o čtyři koruny víc. Pokles cen se týká nejprodávanějšího benzinu Natural 95 i nafty. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.

Cena Naturalu 95 se v uplynulém týdnu snížila v hlavním městě v průměru o 26 haléřů na 28,31 koruny za litr. Nafta minulý týden zlevnila o 12 haléřů na 28,44 koruny. I když ceny klesly, pohonné hmoty jsou v Praze oproti zbytku republiky stále nejdražší.

V Česku stál minulý týden litr Naturalu 95 v průměru 27,08 koruny. Nejlevnější je v Jihočeském kraji, kde stojí 26,2 koruny. Cena pod sedmadvacet korun za litr je i v Karlovarském, Královéhradeckém, Pardubickém a Plzeňském kraji.

V Česku stál minulý týden litr nafty v průměru 27,29 koruny. Nejlevnější je v Plzeňském kraji, kde stojí 26,48 koruny. Cena pod sedmadvacet korun za litr je i v Jihočeském, Karlovarském, Královéhradeckém, Pardubickém a Plzeňském kraji.

Pohonné hmoty v Praze podobně jako v celé zemi vytrvale zlevňují už zhruba od konce ledna. Propad cen značně zesílil v polovině března, kdy byla v Česku zavedena opatření kvůli šíření koronaviru, mezi nimiž byl třeba zákaz cest do ciziny a vstupu cizinců do Česka či omezení volného pohybu po republice.


Pracoviště registru vozidel v Břevnově je z důvodu karantény zcela uzavřeno

Včera v 19:20

Od 26. října do odvolání je z důvodu karantény pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Praze 6 – Břevnově, Radimova 39, mimo provoz. Nebude ani odbavovat klienty, kteří se objednali k návštěvě prostřednictvím rezervačního systému. 

U dopravního značení otestuje Praha inovativní technologie

Včera v 17:58

Pražští radní schválili projektový záměr s názvem Testování inovativní technologie pro správu dopravního značení. Realizací je pověřena městská společnost Operátor ICT (OICT). Cílem projektu je otestování IoT technologie, která poskytne například informace o GPS pozici nebo změně polohy oproti...

Na křižovatce ulic Komunardů x Plynární x Ortenovo náměstí bude obnoveno signalizační zařízení

21. října 2020 v 17:14

V úterý 20. října zahájila Technická správa komunikací práce na křižovatce ulic Komunardů x Plynární x Ortenovo náměstí.

Tunelový komplex Blanka bude zítra uzavřen

21. října 2020 v 16:04

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka od 22. října od 23 hodin do 23. října do 5 hodin.

Omezený provoz v Těšnovském tunelu od soboty 24. října

21. října 2020 ve 14:23

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Těšnovský tunel uzavřen.

Platnost řidičských průkazů se prodlouží. V nouzovém stavu průkaz nebude nutné měnit za nový

20. října 2020 v 18:36

Ministerstvo dopravy ČR společně s Ministerstvem vnitra ČR rozhodlo o toleranci neplatných řidičských průkazů v rámci nouzového stavu na území České republiky. Lidé s propadlým průkazem tak budou moci dále řídit svá vozidla a na doklad se bude hledět po dobu nouzového stavu jako na platný. Hlavní...

Registr vozidel na Pankráci je do odvolání uzavřen

20. října 2020 v 18:15

Až do odvolání je z důvodu karantény uzavřeno pracoviště registru vozidel odboru dopravněsprávních činností v Business Centre Vyšehrad v Praze 4, Na Pankráci 1685/17. Odbaveni budou pouze klienti, kteří mají potvrzenou elektronickou objednávku, učiněnou prostřednictvím aplikace „rezervace...

Praha 6: Parkovací oprávnění vyřídíte online

19. října 2020 v 10:14

Nové parkovací oprávnění pro zóny placeného stání, stejně tak jeho prodloužení, lze vyřídit z domova.

Vostrovská ulice bude uzavřena

18. října 2020 ve 20:22

Od pondělí 19. října do 30. ledna 2021 bude v Praze 6 uzavřena Vostrovská ulice v křižovatce s ulicí Horoměřickou z důvodu rekonstrukce kanalizace a obnovy vodovodních řadů.

Další články
Nahoru