dnes
Čtvrtek - prehanky-dest
19°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
19°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
16°C
Paliva v Praze znovu zlevnila, od února o čtyři koruny
Ilustrační foto: archiv

Paliva v Praze znovu zlevnila, od února o čtyři koruny

Pohonné hmoty v metropoli dál zlevňují, ještě na začátku února stál litr zhruba o čtyři koruny víc. Pokles cen se týká nejprodávanějšího benzinu Natural 95 i nafty. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny paliv sleduje.

Cena Naturalu 95 se v uplynulém týdnu snížila v hlavním městě v průměru o 26 haléřů na 28,31 koruny za litr. Nafta minulý týden zlevnila o 12 haléřů na 28,44 koruny. I když ceny klesly, pohonné hmoty jsou v Praze oproti zbytku republiky stále nejdražší.

V Česku stál minulý týden litr Naturalu 95 v průměru 27,08 koruny. Nejlevnější je v Jihočeském kraji, kde stojí 26,2 koruny. Cena pod sedmadvacet korun za litr je i v Karlovarském, Královéhradeckém, Pardubickém a Plzeňském kraji.

V Česku stál minulý týden litr nafty v průměru 27,29 koruny. Nejlevnější je v Plzeňském kraji, kde stojí 26,48 koruny. Cena pod sedmadvacet korun za litr je i v Jihočeském, Karlovarském, Královéhradeckém, Pardubickém a Plzeňském kraji.

Pohonné hmoty v Praze podobně jako v celé zemi vytrvale zlevňují už zhruba od konce ledna. Propad cen značně zesílil v polovině března, kdy byla v Česku zavedena opatření kvůli šíření koronaviru, mezi nimiž byl třeba zákaz cest do ciziny a vstupu cizinců do Česka či omezení volného pohybu po republice.


Noční uzavření Tunelového komplexu Blanka

1. června 2020 ve 14:01

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude Tunelový komplex Blanka uzavřen od 4. 6. od 23 hodin do 5. 6. do 5 hodin.

Strahovský tunel projde očistou, během června bude několik nocí uzavřen

1. června 2020 ve 12:52

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude Strahovský tunel v červnu uzavřen.

Tahací jeřáby převezly na trať k Barrandovu 18 tramvají

31. května 2020 v 16:54

Aby mohly od pondělí po více než dvou měsících začít jezdit tramvaje mezi Barrandovem a Hlubočepy, pražský dopravní podnik dnes a v pátek převezl do Hlubočep tahacími jeřáby celkem 18 tramvají, které budou v opraveném úseku jezdit. V pátek čtyři tramvaje, dnes 14. Oprava trati v Nádražní mezi...

Dopravní omezení v Nádražní ulici

29. května 2020 v 09:58

Od 1. června do konce října bude v souvislosti s rekonstrukcí tramvajové tratě uzavřena Nádražní ulice v úseku Moulíkova – Křížová.   

Další články
Nahoru