Dnes Středa - zatazeno 22°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 18°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pálení čarodějnic v Praze: mnoho možností, kam vyrazit za zábavou, jídlem i hudbou
Na Ladronce nebude chybět tradiční vatra. Foto: archiv

Pálení čarodějnic v Praze: mnoho možností, kam vyrazit za zábavou, jídlem i hudbou

Pokud nemáte ještě program na středeční večer, vyrazte na pálení čarodějnic. Čekají vás koncerty kapel, opékání buřtů, masky a hořící vatry. Výběr je i letos velký, od masových akcí, na které každý rok vyráží tisíce lidí, až po malé, podstatně komornější akce. Vstupné se ve většině případů neplatí.

Ladronka

Jste-li příznivci velkých akcí, vyrazte ve středu na Ladronku v Praze 6. Loni našlo cestu na tyto „čarodky“ pořádané šestou městskou částí zhruba 16 000 lidí. Program začíná ve 14 hodin. Připravené jsou soutěže, vystoupení a zajímavá představení – mimo jiné soutěž Miss Čarodějnice, vystoupí Kašpárek v rohlíku. Blok koncertů odstartuje Michal Hrůza, zahrají i kapely Royal Ball a Niceland. Vstup na akci je zdarma a prvních 300 návštěvníků dostane jako překvapení zdarma špekáček.

Čtěte také: Park Ladronka se stane dějištěm největšího čarodějnického sletu v Evropě

Žluté lázně

Hudební program je připraven i ve Žlutých lázních. Během odpoledne a večera vystoupí rocková kapela Dilated, poprocková kapela So Fine a několikrát DJ Friky a dívčí kapela The Apples. Zapálení ohně je plánováno na 19:30. Ve 22 hodin začne Afterparty v Tančírně. Čarodějnickou interaktivní show pro děti a rodiče připravilo Divadlo Mazec od 14 do 21 hodin. Areál v Praze 4 – Podolí touto akcí zahájí letošní sezonu.

Malostranské čarodějnice

Malostranské čarodějnice si dají sraz v 19 hodin na Malostranském náměstí. O čtvrt hodiny později vyrazí lampiónový průvod Mosteckou ulicí, přes Karlův most, až do parku Kampa. Kde bude během večera hořet vatra, vystoupí skupina historického šermu či romská kapela. Vstup je zdarma.

Praha – Pankrác

Čarodějnice v centrálním parku Pankrác začnou u Café Na půl cesty v 15 hodin. Zazní zde ska, punk, reggae i balkánská hudba. Iva Pazderková pokřtí časopis Čistá duše. Vstupné je dobrovolné.

Praha – Letňany

Stejně jako v loňském roce se budou ve středu na ploše u Obchodního centra Letňany při Tupolevově ulici pálit čarodějnice. Akce začne v 17 hodin u radnice, odtud půjde průvod včele s čarodějnicí Křivoklátskou ulicí k OC Letňany. Tady bude od 17 hodin hrát skupina Profíci, podvečerní program bude pokračovat soutěží o nejhezčí čarodějnickou masku, karaoke pro děti i dospělé či ohňovou show. Chybět nebude Jedová chýše Klubu Slunečnice nebo společné pálení čarodějnic a opékání buřtů, které se budou až do vyčerpání zásob rozdávat zdarma.

Praha – Kbely

Městská část Praha 19 ve spolupráci se spolkem „Kbely – náš domov“ srdečně zve do kbelského parku na tradiční pálení čarodějnic od 11 do pozdních nočních hodin. Je slibována zábava pro děti i dospělé – soutěže o nej masky a loutky, rej čarodějnic, disciplíny pro děti, vystoupení bretaňského pěveckého sboru Les Bab´s Singers, kouzelná vystoupení a ohňová show divadla Kvelb a tanečnic z Ambrosie. V 19 hodin se představí muzikanti a showmani Holokrci.

Čarodějnice na Chvalské tvrzi

V odpoledním programu od 14 hodin čekají děti i dospělé vystoupení souborů a spolků, malování na obličej, středověká mučírna spolku Molechet a v 15.30 oblíbená živá skupina pro děti Pískomil se vrací. Hornopočernická skupina Nechte nás BEAT zahraje od 17 hodin. Nebudou chybět kolotoče, stánky, hry pro děti a atrakce. Večer otevře skupina Yo Yo Band od 19 hodin, krátce před jednadvacátou hodinou začne hrát Michal Hrůza a kapela Hrůzy. Hornopočernické Čarodějnice zakončí ve 21:50 ohňostroj. Vstupné je 60 korun, děti do 120 centimetrů neplatí nic.

Praha 13

Pálení čarodějnic začne v 16.30 v Centrálním parku před MŠ v Bronzové ulici. Představí se kapela Acoustic Noise Band, zpěvačka Debbi, Kabát revival, děti pobaví Mimoň, v několika věkových kategoriích se bude soutěžit o nej koště, nos a samozřejmě o nej čarodějnici.

Praha 22

Čarodějnice v Domě UM
V Domě UM (V Bytovkách 803, Praha – Uhříněves) začne akce v 17 hodin. Oheň se bude zapalovat v 19:30. Jsou připraveny hry a soutěže a bohatý doprovodný program. Vstupné je 20 korun, v ceně je špekáček na opékání.

Praha – Běchovice

Běchovické čarodějnice v areálu staré pošty slibují kromě hudebního programu u ohně, který bude zapálen již v 17:30, také ukázky hasičské techniky.

Praha – Ďáblice

Pálení čarodějnic začne na louce pod zastávkou Květnová (travnaté prostranství na rohu ulic Hřenská a Kučerové) v 17 hodin. Obec potom pro menší děti zajistila loutkové divadélko s pohádkou Rozum a Štěstí a pro ty starší vystoupení kouzelníka. Pro dospělé návštěvníky je připravena hudba a občerstvení, které zajistí stánek hasičů a stánek Battistovy cihelny. Hlavní vystupující kapelou bude Hradní Duo. Hasiči odpálí v 22 hodin ohňostroj.

Praha – Koloděje

Čarodějnický oheň bude na kolodějské Skále slavnostně zapálen v 19 hodin. Následuje opékání špekáčků a volná zábava. Deky nebo sedáky s sebou.

Praha – Křeslice

Opékání špekáčků a klobás začne na ploše proti úřadu v 19 hodin. O hodinu později bude zapálen velký oheň.

Praha – Kunratice

Čarodějnice v zahradní restauraci Na tý louce zelený v ulici Zelená louka v Krči budou probíhat od 16 do 23 hodin. Od 16 do 19 hodin proběhnou soutěže pro děti s klauny, od 17 do 18 hodin vystoupí skupina Maxim Turbulenc, od 19 do 19.30 hodin zahraje bývalý účastník soutěže Česko hledá superstar Julián Záhorovský s kytarou, od 20 hodin se o dobrou pohodu postará country kapela.

Praha – Suchdol

Čarodějnický rej začne v 16 hodin na hřišti za sokolovnou, kde bude připraven zábavný program, soutěže pro děti a pálení ohně. Nebude chybět pálení vatry, občerstvení a hudební produkce (folk, country).

Praha – Újezd

Můžete se těšit na tradiční stavění májky a pálení čarodějnic. Májka se bude stavět v 16 hodin na náměstí v Újezdu a v 18 hodin bude „u skály“ zapálen oheň s čarodějnicí.

Bobová dráha Prosek

Je zde připraven bohatý program od 14 do 22.30 hodin, a to jak pro děti, tak pro dospělé. Děti mohou projít soutěžemi s týmem animátorů, následovat bude opékání buřtů na ohni. Na své si přijdou i dospělí.

Chodovská tvrz

Chystá čarodějnice od 16 hodin. Večer rozproudí rytmické bubny Václava Kořínka a rozpálí ohnivá show.

Loděnice Vltava na Libeňském ostrově

Těšit se můžete na čarodějnické soutěže, lanové aktivity, projížďky na lodičkách, nafukovací hrad a tradiční opékání buřtů.

Stromovka

Čarodějnice se konají ve Šlechtovce od 17 do 19 hodin a jsou určeny pro děti. Čeká je jízda na koloběžkách, lanová dráha, skákací hrad a výroba čarodějnického škapulíře. V 19 hodin začne koncert Rolling Stones Revival.

Praha – Modřany

Od 15.30 do 19.00 hodin se konají Čarodějnické reje a kouzla ve dvoře v Kulturním centru Pertoldova 3346/10. Připraveny jsou výtvarně-prožitkové dílny pro děti všech věkových kategorií, rej čarodějnic, výstavka čarodějnických rekvizit, úprava účesu a make-upu podle poslední čarodějnické módy


Autor: Redakce

Konal se již desátý ročník mezinárodního sympozia

Včera v 07:55

V uplynulém týdnu se ve dnech 23. a 24. května již podesáté setkali odborníci z celého světa k diskusi nad tématy udržitelného konceptu dopravy, kvality života a dalších oblastí spojených s chytrými městy. Konalo se sympozium Smart Cities Symposium Prague 2024 (SCSP).

Dotační program Prahy 15 pro sociální oblast

Včera v 07:07

Praha 15 vyhlásila dotační program pod názvem „MČ Praha 15 pro sociální oblast 2024“. Dotace se vztahuje na pomoc dětem a mládeži, pomoc seniorům, pomoc osobám se zdravotním postižením a ostatní služby a činnosti v oblasti sociální prevence.

Na Žižkově srazila tramvaj muže, přebíhal přes koleje

27. května 2024 ve 21:06

V pondělí krátce před třináctou hodinou v Seifertově ulici poblíž fotbalového stadionu klubu Viktoria Žižkov došlo k dopravní nehodě. Zhruba šedesátiletý muž přebíhal přes koleje a srazila ho tramvaj. Podle záchranářů utrpěl úraz hlavy a další poranění.

Další články
Nahoru