dnes
Úterý - obcasny-dest
8°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C

Palec nahoru: Policisté četli dětem pohádky

Policisté napříč celou Českou republikou vdechli ve čtvrtek dopoledne život novému a ojedinělému projektu moravskoslezské policie „Policejní pohádky“. Přesně v tu chvíli totiž začali policisté číst pohádky dětem nejen v mateřských, ale i na základních školách nebo v nemocnicích.

Pražské preventistky navštívily žáky třetí třídy v Základní škole Mládí na Praze 5, předškoláčky v Mateřské škole Petřiny na Praze 6 a druháčky ze Základní školy Plamínková na Praze 7. Poté, co preventistky přečetly několik pohádkových příběhů, zužitkovaly své letité zkušenosti z přednášek a s dětmi o jednotlivých pohádkových situacích hovořily. Debatu navíc rozvinuly o nejrůznější preventivní okruhy a věnovaly se tak tématům jako například bezpečné chování, alkohol a drogy, nebo dopravní výchova.

Tiskové mluvčí pražské policie pak společně s redaktorem Krimi zpráv TV Prima Matějem Rychlým zavítali do motolské nemocnice, k malým pacientům na pediatrickou kliniku. Statečné děti, které prodělaly transplantaci orgánů nebo se léčí například s diabetem, onemocněním ledvin, jater či plic, tak na malou chvíli zapomněly na své zdravotní problémy a necelé dvě hodiny pozorně poslouchaly příběhy z nové knihy Policejní pohádky.

Společně si pak policistky, redaktor a malí pacienti se zájmem povídali nejen o preventivních tématech, ale i policejní nebo novinářské práci. Hosté obdarovali děti na konci návštěvy jak Policejními pohádkami, tak i taškami plnými cukrovinek nebo zápisníčky, samolepkami a odznáčky. Nejen malí pacienti, ale i maminky dětí a obětavé sestřičky se srdcem na dlani si neobvyklou přítomnost takových hostů velmi pochvalovali a společně se proto domluvili na další brzké návštěvě kliniky.  


Pražská ČSSD bude na konferenci 19. ledna volit nové vedení

Dnes v 11:28

Rozhodl o tom včera krajský výkonný výbor. ČSSD v Praze 6 podle informací ČTK bude chtít navrhnout na předsedu v Praze poslance a primátorčina náměstka Petra Dolínka. Na lednové krajské konferenci bude ČSSD volit také delegáty na únorový sjezd strany.

Základní kapitál DPP se zvýší o půl miliardy

Dnes v 11:20

Základní kapitál pražského dopravního podniku (DPP) se zvýší z dosavadních 30,726 miliardy na 31,24 miliardy korun. Navýšení se uskuteční nepeněžitou formou.

Peníze na nový autobus do Kamerunu

Dnes v 11:09

Praha poskytne 600 000 korun na nákup nového autobusu, který pražská zoo používá v programu ochrany goril nížinných v Kamerunu.

Piráti rozdali v Sherwoodu 150 teplých gulášů

Dnes v 10:38

V neděli v podvečer uspořádali Piráti před Hlavním nádražím v Praze rozdávání teplých gulášů. Ty byly zaplaceny z odměn pražských zastupitelů, kteří se stali poslanci. Po zvolení oznámili, že věnují své zastupitelské odměny ve prospěch nejpotřebnějším. V charitativních akcích budou pokračovat,...

Sobota: Pravý bleší trh na lodi AVOID

Dnes v 07:58

V sobotu 25. listopadu v 9:00–15:00 hodin se můžete věnovat hledání staronových pokladů na Pravém bleším trhu.

Všichni malí nakladatelé aneb Knižní vánice

Dnes v 07:22

Knihex je místem setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře. Popáté se koná v zimě, 9. a 10. prosince od 10 do 20 hodin v prostoru Studia ALTA v Holešovicích.

Zmlátil bývalou partnerku před jejich dětmi

Včera ve 23:20

V neděli odpoledne volala oznamovatelka na linku 156, že v jednom z bytů v Dejvicích byla napadena žena bývalým druhem, se kterým žije ve  společné domácnosti společně s jejich dětmi.

Předvánoční setkání v Galerii Bijoux Nemesis

Včera ve 21:33

Tradiční předvánoční setkání a vernisáž obrazů výtvarnice Hanky Poláchové ve čtvrtek 30. listopadu v 17 hodin. Večer zahájí zpěvák Bohuš Matuš.

Ve Strakově akademii se konalo 20. zasedání Národního parlamentu dětí a mládeže

Včera v 16:01

V sídle Úřadu vlády ČR zasedl dnes ke svému jubilejnímu dvacátému jednání Národní parlament dětí a mládeže. Shodl se například na požadavku zavedení samostatné pozice dětského ombudsmana či na pravidelném seznamováni se s řešením krizových situací. Na úvod zasedání pozdravil členy parlamentu také...

Muž po zásahu elektrickým proudem

Včera v 15:55

V pátek 17. listopadu vyjížděla autohlídka městské policie z Prahy 1 do Hybernské ulice, odkud byl hlášen úraz stavebního dělníka elektrickým proudem. Muž ležel v suterénu domu a nejevil známky života.

Další krátké zprávy
Nahoru