dnes
Pátek - obcasny-dest
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Palec nahoru férovým pražským popelářům, vrátili nalezené cennosti. Odměnu odmítli
Zleva stojí Emil Šamko, Filip Klap (řidič), Pavel Gondolán. Foto: Pražské služby

Palec nahoru férovým pražským popelářům, vrátili nalezené cennosti. Odměnu odmítli

V poslední době se množí pochvaly a poděkování od Pražanů, kterým naši zaměstnanci navrátili ztracenou nebo odcizenou věc, uvedla společnost Pražské služby. Všechny případy mají společné, že nálezci odmítli od šťastných majitelů jakoukoliv odměnu.

V prvním případě napsal Ivan J., kterému z auta vypadla taška s doklady, klíči, firemními dokumenty a notebookem. Tašku našla trojice popelářů – Emil Šamko, Filip Klap a Pavel Gondolán.

„Tašku mi přivezli na smluvené místo do Nuslí a nechtěli ani přijmout nálezné. Byl jsem velmi mile překvapen, že se v dnešní době ještě najdou poctiví lidé, kteří jsou ochotni bez nároku na odměnu odevzdat nalezenou věc. Bylo skutečně mé veliké štěstí, že se po mém odjezdu z naší ulice objevili vaši zaměstnanci, díky kterým jsem svou tašku získal zpět. Pokud by byla nějaká možnost tyto pracovníky odměnit, tak to prosím udělejte. Mnoho lidí si myslí své o ,popelářích´, u mě mají nyní hodně vysoký kredit,“ napsal Ivan J.

V dalším případu zaměstnanci Pražských služeb během své pracovní směny nalezli v odpadkovém koši peněženku. Díky údajům, které peněženka obsahovala, majitelku vyhledali a peněženku jí odevzdali. Nabídnutou věcnou i finanční odměnu oba pánové odmítli a pokračovali ve své práci. Majitelka peněženky prostřednictvím e-mailu kontaktovala nadřízené obou pánů a ocenila jejich jednání.

vaclav-franc-a-milan-kosar-vpravo-nahled

Václav Franc a Milan Košař (vpravo)

„V této době, kdy se cení spíše bezcitnost a bezohlednost, jsem moc ráda, že ve vaší firmě pracují slušní, milí a poctiví lidé. Tímto jim ještě jednou velice děkuji, ušetřili mi mnoho starostí,“ napsala paní Veronika F.

Naposledy kontaktovala společnost Pražské služby dopisem paní Zuzana F., jejíž zapomenutý a následně odcizený batoh s osobními věcmi našel zaměstnanec Michal Hubáček.

michal-hubacek-nahled

Michal Hubáček

„Zjistila jsem, že na ulici Ovenecká X Nad Královkou zůstal můj batoh s doklady a služebními věcmi. Můj švagr, kterému jsem telefonovala, se byl hned na místo podívat, ale batoh už tam nebyl. V 9:30 telefonoval můj soused, že vaši zaměstnanci přinesli batoh na mou adresu a nechali ho u sousedů. Mému sousedovi sdělili, že batoh našli v kontejneru s odpadky. V dost zašpiněném batohu zůstaly doklady, platební karty a ostatní věci. Pánové mi ušetřili nejen spoustu starostí, ale i financí. Takový postup se dnes vidí málokdy. Panu Michalu Hubáčkovi jsem osobně telefonicky poděkovala, odměnu odmítl,“ napsala paní Zuzana F.


Další články
Nahoru