dnes
Úterý - snih-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
2°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Zpravodajství

Palec nahoru: Dvakrát poskytli profesionální první pomoc

V sobotu odpoledne si strážníci z Hlídkového útvaru v rámci kontrolní činnosti všimli v křižovatce ulic Černokostelecká x Sazečská stojícího vozidla stříbrné barvy, vedle kterého ležel na silnici muž.

Strážníci k němu okamžitě přistoupila. Protože byl zraněn, poskytli mu první pomoc. Dotyčný byl naštěstí při vědomí a komunikoval. Než přijeli na místo záchranáři a policisté, sdělil, že se snažil na světelný pokyn „volno“ rychle přeběhnout křižovatku. Když přebíhal, srazil ho řidič zde stojícího auta. Záchranáři převezli muže na ošetření do nemocnice a dopravní nehodu budou dále šetřit policisté.

V neděli večer si pěší hlídka strážníků z Prahy 10 všimla muže ležícího na chodníku. Nereagoval na žádné podněty, nedýchal a nebyly u něj zjištěny žádné životní funkce. Jeden ze strážníků proto ihned muže uvedl do stabilizované polohy, zkontroloval mu ústa, zda nemá zapadlý jazyk a začal mu provádět nepřímou masáž srdce.

V té pokračoval společně se svým kolegou až do doby, než přijela záchranná služba, kterou přivolala obsluha nedalekého baru. Jednašedesátiletý muž posléze skončil v jedné z pražských nemocnic.

„Strážníci svou všímavostí a posléze poskytnutím profesionální první pomoci pomohli k záchraně tohoto muže. Za to jim patří veliké díky. Jsem rád, že máme v našich řadách takovéto kolegy,“ uvedl k tomu ředitel městské policie Eduard Šuster.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru