dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - skorojasno
5°C
Palec nahoru: Další desítky strážníků vstoupily do registru dárců kostní dřeně
Ilustrační foto: MP Praha

Palec nahoru: Další desítky strážníků vstoupily do registru dárců kostní dřeně

Strážníci se již počtvrté rozhodli hromadně vstoupit do Českého národního registru dárců dřeně.

Dalších třicet strážníků přišlo následovat svého kolegu, který v roce 2008 daroval kostní dřeň a zachránil tím jinému člověku život. Tentokrát se jednalo převážně o strážníky čekatele, tedy ty, kteří se v současné době ve výcvikovém zařízení městské policie připravují k výkonu povolání.

Většina z nich se k tomuto kroku rozhodla ihned poté, jakmile se dověděla, že městská policie s registrem spolupracuje. Na otázku, co je vedlo k tomu zaregistrovat se a stát se tak potencionálním dárcem kostní dřeně, shodně odpovídali, že to vnímají jako možnost spontánní pomoci.

K dnešnímu dni tak celkem do Českého národního registru dárců dřeně pod znakem pražské městské policie vstoupilo 80 strážníků. Eduard Šuster, ředitel městské policie, k tomu uvedl: „Strážníci jsou ideálními kandidáty, protože se jedná převážně o mladší ročníky všeobecně zdravých lidí. Jsem proto velmi rád, že se k tomuto kroku rozhodli další naši strážníci. Ještě více mě těší, že jsou to hlavně ti, kteří naše řady rozšířili teprve nedávno.“


Další články
Nahoru