dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražský život

Palác Thurn-Taxisů v Letenské ulici bude sloužit studiu

Anglo-americká univerzita minulý týden zahájila provoz v nových prostorách Paláce Thurn-Taxisů v Letenské ulici. Ten byl nedávno zrekonstruován a univerzitě jej pronajala městská část Praha 1, investor náročné a úspěšné rekonstrukce.

Jde o jednu z nejcennějších barokních budov v centru Prahy, která má bohatou historii a nyní bude sloužit studentům i veřejnosti a otevře další přístup do oblíbených Vojanových sadů.

Jako první a doposud jediné neamerické akademické instituci byl Anglo-americké vysoké škole, o.p.s. (AAU) se sídlem v Praze přiznán status kandidatury na prestižní americkou akreditaci WASC (The Western Association of Schools and Colleges).

Tuto akreditaci mají nejznámější americké univerzity na západním pobřeží. Magické kouzlo české metropole spolu se zárukou kvality vzdělání by mělo přilákat další tisíce zahraničních studentů.

Zájemci o studium na AAU si mohou v současné době volit své studijní obory z pěti oblastí: ekonomika a management, humanitní a sociální vědy, mezinárodní vztahy a diplomacie,

Městská část Praha 1 za tuto vydařenou náročnou rekonstrukci a za vynikající výsledky v Programu regenerace městských památkových rezervací a městských památkových zón obdržela významná ocenění od Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska a od ministryně pro místní rozvoj. Rekonstrukce Paláce Thurn-Taxisů proběhla v 2500 m2 místností, sálů, bývalých koníren a chodeb.

„Poděkovat za tento úspěch musíme všem, kteří odborně připravili a zrealizovali náročnou rekonstrukci,“ řekl radní Prahy 1 pro kulturu Jan Krejčí, který se zúčastnil slavnostního otevření nového univerzitního kampusu v Letenské ulici. Spolu s ním dorazil například i americký velvyslanec Andrew H. Schapiro, který ocenil výsledky rekonstrukce i přístup Městské části Praha 1.

„Poděkovat je třeba také vedení Anglo-americké univerzity za odvahu, s kterou se pustilo do tohoto projektu, a za obrovskou práci, kterou vykonává na poli vzdělávání mladých lidí z celého světa,“ vyzdvihl Jan Krejčí, který rovněž zdůraznil přínos starosty první městské části Oldřicha Lomeckého.

Anglo-americká vysoká škola, o.p.s. byla založena 15. srpna 1990 pod názvem „The Anglo-American College in Prague“ a je tak nejstarší soukromou vysokou školou působící v České republice. Jejími zakladateli byli JUDr. Vlasta Raichlová a její syn Jansen Raichl.

Absolventi školy se úspěšně uplatňují po celém světě, ať už jako podnikatelé či pracovníci národních a nadnárodních společností, organizací, institucí i diplomatických služeb. Absolventi bakalářských oborů přecházejí často na prestižní univerzity v USA či Velké Británii.


Další články
Nahoru